Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa

im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu

ul. Jagiellońska 21-23, 41-902 Bytom
tel. (32) 787-01-01
www:   http://www.osb.bytom.ple-mail:   sbaletowa@interia.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2933 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA BALETOWA

- warunki przyjęcia: ukończona III klasa szkoły podstawowej, smukła i proporcjonalna sylwetka, dobre poczucie rytmu, zamiłowanie do tańca
- nauka w szkole trwa 9 lat (pion podstawowy (kl. IV, V, VI), Gimnazjum, Liceum)
- po zakończeniu nauki uczniowie zdają egzamin dyplomowy (przedmioty artystyczne) oraz egzamin maturalny (przedmioty ogólnokształcące)
- szkoła zapewnia internat dla uczniów zamiejscowych
- dla dzieci młodszych szkoła proponuje zajęcia w ognisku baletowym

O nas

Jesteśmy szkołą sprzyjającą artystycznemu rozwojowi osobowości ucznia. Kształtujemy sylwetkę kreatywnego i odpowiedzialnego za siebie człowieka. W szkole panuje kameralna, sprzyjająca wszechstronnemu rozwojowi dziecka atmosfera pod okiem doświadczonych pedagogów.

WARUNKI LOKALOWE

Sala audio-video

Jest nowoczesną pracownią wyposażoną w sprzęt audio-video: komputer, rzutnik medialny, telewizor, odtwarzacz płyt DVD, CD, VHS, radioodbiornik i magnetofon, co pozwala prowadzić lekcje m. in.: z wiedzy o tańcu, języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie metodami aktywizującymi uczniów, w tym metodą programowaną. Uczniowie zapoznają się z fragmentami spektakli baletowych, lektur szkolnych, przeglądają zdjęcia i nagrania z konkursów i koncertów. Umożliwia to na przykład poznanie tradycji i kultury regionów Polski i świata.

W sali audio-video znajdują się również zestawy map do nauki geografii i historii, atlasy, globusy, busole oraz m. in. wystawki skał, odciski amonitów w skałach wapiennych, skamieniałości paproci lub kory widłaka w węglu, co przybliża odkrywanie tajemnic Ziemi, poznanie jej historii i orientowanie się we wzajemnym położeniu miejsc na kuli ziemskiej.

Ucząc się przyrody, biologii i chemii możemy skorzystać na przykład z preparatów: chełbi modrej, jaszczurki zwinki, czy też anatomii raka. Eksponaty zasuszonych skorupiaków, modele kości, w tym szkieletu ludzkiego oraz mikroskopów, odczynniki do nauki biologii, zestawy szkła laboratoryjnego i zestawy do układania cząsteczek związków chemicznych sprzyjają objaśnianiu świata przyrody i istniejących w nim wzajemnych powiązań.

Eksponaty z działów fizyki, tj. dźwięku, optyki, mechaniki, umożliwiają przeprowadzanie prostych doświadczeń, dzięki którym uczniowie poznają zagadnienia m. in.: rozchodzenia się fal dźwiękowych w przestrzeni, rozszczepienia światła białego przechodzącego przez pryzmat, zastosowania maszyn prostych w życiu codziennym – czyli zgłębiają zagadnienie ruchu jako zjawiska przyrodniczego, któremu towarzyszą tajemnicze siły.

Kostiumeria

Kostiumeria to miejsce, gdzie szyje się wszystkie stroje, zarówno do ćwiczeń, jak i występów scenicznych. To tu powstają paczki romantyczne, klasyczne, sukienki, kolety, stroje do tańca ludowego, charakterystycznego i współczesnego.

W samej kostiumerii jest wiele szaf, ale strojów jest na tyle dużo, że większość z nich musi być przechowywana w innym miejscu. Tym miejscem jest magazyn, który wraz z kostiumerią, jest dla nowo przybyłych uczniów nieznanym dotąd obliczem szkoły.

Można tutaj, tak jak w każdej pracowni krawieckiej, znaleźć różne rodzaje tkanin, kolorowe tasiemki, koraliki, cekiny i całą paletę kolorów nici. Podczas lekcji uczniowie przychodzą tutaj w wypadku zerwania się ramiączka przy kostiumie lub troczka czy gumki przy baletkach i pointach.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie