Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Muzycznych

im. Grażyny Bacewicz w Gdańsku-Wrzeszczu

ul. Dmowskiego 16b, 80-624 Gdańsk
tel. (58) 341-92-13
www:   http://www.zsm-gdansk.edu.ple-mail:   sekretariat@zsm-gdansk.edu.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3656 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA MUZYCZNA I STOPNIA

- cykl 6-letni przedmiot główny: fortepian, skrzypce, wiolonczela, gitara, flet, obój, klarnet, trąbka, akordeon, perkusja
- cykl 4-letni przedmiot główny: wiolonczela, kontrabas, gitara, flet, obój, klarnet, saksofon, fagot, trąbka, róg, akordeon, perkusja

SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA

- nauka na wydziale instrumentalnym trwa 6 lat
- przedmiot główny: fortepian, organy, klawesyn, skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, gitara, flet, obój, klarnet, saksofon, fagot, trąbka, róg, puzon, akordeon i perkusja

Szkoła Muzyczna I st.
im. Grażyny Bacewicz

Prowadzi naukę gry na instrumentach muzycznych na poziomie podstawowym oraz przekazuje uczniom niezbędną wiedzę z zakresu teorii muzyki.

Nauczanie odbywa się głównie w kierunku muzyki poważnej. Zajęcia lekcyjne odbywają się w godzinach popołudniowych.

Celem szkoły jest rozbudzanie i rozwijanie zdolności muzycznych uczniów, uczynienie z nich wrażliwych i świadomych odbiorców muzyki oraz przygotowanie kandydatów do dalszego kształcenia w szkole muzycznej II stopnia.

Dodatkowe informacje:
  • Plan nauczania obejmuje wyłącznie przedmioty muzyczne, co oznacza, że szkoła nie prowadzi przedmiotów ogólnokształcących typowych dla pionu oświatowego. Naukę tych przedmiotów, w zależności od własnego wyboru, nasi uczniowie pobierają niezależnie w innych szkołach.
  • Wszystkie zajęcia szkolne wynikające z planu nauczania odpowiadającego danemu wydziałowi, klasie i przedmiotowi są dla uczniów obowiązkowe.
  • Zajęcia lekcyjne odbywają się kilka razy w tygodniu w godzinach popołudniowych. W zależności od przedmiotu, zajęcia szkolne mają charakter indywidualny lub zbiorowy.
  • Postępy uczniów w nauce podlegają bieżącej i okresowej ocenie ustalanej odpowiednio przez nauczycieli prowadzących dane przedmioty albo przez komisje egzaminacyjne.

W strukturze polskiego szkolnictwa artystycznego nauka w szkole muzycznej I st. stanowi pierwszy etap kształcenia muzycznego.

Szkoła Muzyczna II st.
im. Fryderyka Chopina

Jest muzyczną placówką kształcenia zawodowego, w której prowadzona jest nauka gry na instrumentach muzycznych lub nauka śpiewu solowego oraz kształcenie w zakresie przedmiotów teoretycznych w stopniu pozwalającym absolwentom szkoły na uprawianie zawodowej działalności muzycznej.

Nauczanie prowadzone jest głównie w kierunku muzyki poważnej. Zajęcia lekcyjne odbywają się w godzinach popołudniowych.

Dodatkowe informacje:
  • W SM II st. obowiązuje szkolny zestaw programów nauczania, który jest zgodny z podstawami programowymi kształcenia w zawodzie muzyka, określonymi przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  • Plan nauczania obejmuje wyłącznie przedmioty muzyczne, co oznacza, że szkoła nie prowadzi przedmiotów ogólnokształcących typowych dla pionu oświatowego. Naukę tych przedmiotów, w zależności od własnego wyboru, nasi uczniowie pobierają niezależnie w innych szkołach.
  • Wszystkie zajęcia szkolne wynikające z planu nauczania odpowiadającego danemu wydziałowi, klasie i przedmiotowi są dla uczniów obowiązkowe. Zajęcia lekcyjne odbywają się kilka razy w tygodniu w godzinach popołudniowych. W zależności od przedmiotu, zajęcia szkolne mają charakter indywidualny lub zbiorowy.
  • Postępy uczniów w nauce podlegają bieżącej i okresowej ocenie ustalanej odpowiednio przez nauczycieli prowadzących dane przedmioty albo przez komisje egzaminacyjne.

W strukturze polskiego szkolnictwa artystycznego nauka w SM II st. stanowi drugi etap kształcenia muzycznego.

Więcej informacji na naszej stronie Internetowej

Zapraszamy!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie