Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Plastycznych

ul. Powstańców Wielkopolskich 4, 62-600 Koło
tel. (63) 272-07-41
www:   http://www.plastykkolo.com
e-mail:   zsp.kolo@wp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 11744 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM PLASTYCZNE

- W programie nauczania znajdują się przedmioty artystyczne i ogólnokształcące. Szkoła kładzie nacisk na kształcenie, które w równym stopniu rozwija warsztat plastyczny, jak i osobowość intelektualną. Absolwenci szkoły otrzymują dyplom plastyka i maturę, co daje możliwość dalszej nauki na wyższych uczelniach plastycznych, lub w szkołach o innym profilu.

POLICEALNE STUDIUM PLASTYCZNE (2 lata)

- Program studium poszerza posiadane już umiejętności plastyczne, a także daje szansę tym, którzy wcześniej nie zetknęli się z językiem sztuki. Zdobyte w studium umiejętności mogą być traktowane jako przygotowanie do egzaminów wstępnych na wyższe uczelnie artystyczne lub politechniczne wydziały architektury.

Informacja dla kandydatów

Szkoła prowadzi bezpłatne dla kandydatów do Liceum Plastycznego. Obejmują one praktyczne i fachowe porady, ocenę i analizę dotychczasowych prac. W trakcie zajęć wskazane też zostają kierunki dalszego rozwoju. Konsultacje trwają cały rok. Mają one na celu przygotowanie do egzaminów wstępnych.
W skład ZSP w Kole wchodzi czteroletnie Liceum Plastyczne i dwuletnie Policealne Studium Plastyczne. W szkole uczy się średnio około 120 uczniów. Dla osób zamiejscowych istnieje możliwość zakwaterowania w Bursie Szkolnej w Kole.

Liceum Plastyczne - w programie nauczania znajdują się przedmioty artystyczne i ogólnokształcące. Szkoła kładzie nacisk na kształcenie, które w równym stopniu rozwija warsztat plastyczny, jak i osobowość intelektualną. Absolwenci szkoły otrzymują dyplom plastyka i maturę, co daje możliwość dalszej nauki na wyższych uczelniach plastycznych, lub w szkołach o innym profilu.

Policealne Studium Plastyczne w Kole jest pierwszą w Polsce, bezpłatną szkołą policealną o specjalności reklama wizualna. Nauka w studium trwa dwa lata. Studium powstało z myślą o wszystkich zainteresowanych kształceniem talentów artystycznych. Program studium poszerza posiadane już umiejętności plastyczne, a także daje szansę tym, którzy wcześniej nie zetknęli się z językiem sztuki. Zdobyte w studium umiejętności mogą być traktowane jako przygotowanie do egzaminów wstępnych na wyższe uczelnie artystyczne lub politechniczne wydziały architektury.

Odbywające się od kilku lat przeglądy z rysunku, malarstwa i rzeźby klas trzecich pokazały, iż uczniowie naszej szkoły prezentują dobry poziom artystyczny. Do tej pory w punktacji w makroregionach oraz w całym kraju zajmujemy wysokie pozycje. Odnosimy także sukcesy na plenerach ogólnopolskich i konkursach. Jeśli chodzi o działania zmierzające do poprawy warunków pracy szkoły, to przełomowym wydarzeniem było pozyskanie na nową siedzibę zabytkowego Zespołu Parkowo-Pałacowego w Kościelcu, niedaleko Koła.

Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kole uczestniczy od początku swego istnienia w budowaniu dobrych tradycji kulturalnych miasta i całego regionu. Nasze Liceum zaznacza tu stale swoje istnienie, współtworząc aktywnie "oblicze miasta". Miejski Dom Kultury w Kole jest stałym miejscem prezentacji działalności artystycznej szkoły, która funkcjonuje w tym mieście od dwudziestu już lat. Każda kolejna wystawa, zarówno prac uczniów klas młodszych jak i dyplomantów, jest cenną dla środowiska kolskiego możliwością obserwacji tego szczególnego procesu.

Dla uczniów i pedagogów naszej szkoły stanowi swoistą formę satysfakcji, jak i poczucia współtworzenia powszechnych wartości humanistycznych. Priorytetem artystycznej edukacji jest stałe uświadamianie uczniowi konieczności pobudzania własnej aktywności, rozumienia jej skutków praktycznych, a także właściwości moralnych.

Profile







  • reklama wizualna
    Przedmiot kierunkowy w Zespole Szkół Plastycznych w Kole. Obejmuje on swoim zakresem projektowanie znaków graficznych, plakatów, folderów i katalogów reklamowych, graficzne projektowanie komputerowe, projektowanie stoisk targowych i aranżacje przestrzeni wystawienniczych. Kierunek ten uczy poruszania się w świecie symbolu, metafory, skrótowej informacji wizualnej.
  • malarstwo
    W trakcie nauczania malarstwa uczniowie zapoznają się z językiem sztuki i podstawowymi pojęciami z zakresu kompozycji, barwy, faktury. Kształcą swoje umiejętności warsztatowe, wrażliwość plastyczną i zdolności intelektualne. Zajęcia prowadzone są w oparciu o studium natury, zarówno w pracowni, jak i podczas corocznych plenerów.
  • rysunek
    Nauka opiera się przede wszystkim na studium z natury i wykorzystaniu tradycyjnych technik rysunkowych, takich jak: rysunek ołówkiem, węglem, tuszem, piórkiem lub sepią. Podczas zajęć uczniowie zapoznają się z pojęciami przestrzeni rysunkowej, waloru, kreski i faktury graficznej.
  • fotografia
    Celem nauczania fotografii jest ukazanie jej miejsca wśród sztuk plastycznych, zapoznanie się z jej historią, wykształcenie umiejętności posługiwania się sprzętem fotograficznymi oraz materiałami światłoczułymi.
  • rzeźba
    Przedmiot z zakresu kształcenia artystycznego, który obok sprawności manualnej uczy odczuwania wartości estetycznych rzeźby, rozwija inwencję twórczą i wyobraźnię przestrzenną. Podstawową techniką stosowaną na zajęciach jest rzeźba w glinie.
  • podstawy projektowania
    Przedmiot wprowadzający i uzupełniający bogaty obszar działań plastycznych, zarówno w sferze projektowej jak i czysto artystycznej. Porusza zagadnienia technik i technologii malarskich, rysunkowych oraz przestrzennych. Zawiera elementy liternictwa i rysunku technicznego. Wzbogaca język plastyczny i pobudza wyobraźnię.

Rekrutacja

  • Liceum - egzamin z przedmiotów artystycznych obejmuje:
    • egzamin praktyczny z rysunku, malarstwa i kompozycji przestrzennej
    • egzamin ustny ze znajomości zagadnień związanych z różnymi dziedzinami sztuk plastycznych w zakresie objętym podstawą programową kształcenia ogólnego dla gimnazjum

    Dla zainteresowanych osób nauczyciele przedmiotów artystycznych prowadzą bezpłatne konsultacje prac wykonanych przez kandydatów.
  • Studium - kandydaci muszą mieć ukończoną szkołę średnią, z maturą lub bez matury, i najwyżej 23 lata.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>




Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie