Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy

ul. Mirandoli Pika 8, 38-400 Krosno
tel. / fax (13) 432-05-44
www:   http://www.studiumkrosno.pl
Studium na Facebooku
e-mail:   ppskakib@poczta.onet.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 8326 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


Nauka w Studium trwa 2 lata. Szkoła prowadzi zajęcia w systemie dziennym.

 

PAŃSTWOWE POMATURALNE STUDIUM KSZTAŁCENIA ANIMATORÓW KULTURY I BIBLIOTEKARZY

- kierunki kształcenia:
  • taniec
  • teatr
  • fotografia
  • animacja społeczności lokalnych

Przyjdź do Studium! Trafisz w sedno!
Taką szkołę ma się w życiu tylko jedną!


Nasze kierunki kształcenia dają szansę nauki tym wszystkim, którzy czują w sobie powołanie do pracy "w kulturze", a z różnych względów nie są w stanie podjąć studiów na uczelni wyższej.

U nas można zdobyć solidne przygotowanie do zawodu w czterech specjalnościach (taniec, teatr, fotografia, animacja społeczności lokalnych), rozległą wiedzę z zakresu literatury, teatru, filmu, sztuk plastycznych i in. oraz umiejętności (praca z komputerem, języki obce), które pozwolą śmielej poruszać się po trudnym obecnie rynku pracy szukać zatrudnienia w zawodach "pokrewnych".

Studium należy do sieci szkół zarządzanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest na pewno szkołą jedyną w swoim rodzaju. Tak mówią nasi Absolwenci. Wielu z nich zdobyło wysoką pozycję w naszym zawodzie. Są choreografami zespołów tańca, dyrektorami wielu instytucji kultury, redaktorami, pracownikami reklamy, fotografikami, pracownikami wydawnictw. Ci, którzy wyjechali za granicę są oceniani jako dobrze przygotowani do zawodu fachowcy.

U nas zdobędziesz atrakcyjny zawód ANIMATORA KULTURY. Specjalność wybierzesz sam:
  • Jeśli kochasz taniec u nas przygotujesz się do pracy z dziećmi i młodzieżą w zakresie tańca towarzyskiego, klasycznego i ludowego oraz nowych form tanecznych.
  • Jeśli scena w teatrze jest miejscem, gdzie czujesz się doskonale, przyjdź do nas! Wybierz atrakcyjny kierunek teatr.
  • Lubisz patrzeć na świat przez obiektyw aparatu? Wybierz specjalność fotografia.
  • Twoja pasją jest praca z ludźmi? Wybierz animację społeczności lokalnych.

Naszą domeną jest praca w małych grupach oraz działanie, tworzenie, wspólna praca, która przekłada się na ogromną ilość spektakli, koncertów, happeningów, wystaw, akcji ulicznych, multiprojekcji, przedstawień, wycieczek i wielu innych mniejszych i większych akcji animacyjnych organizowanych w szkole, w galeriach, w domach kultury, w plenerze. Staramy się z naszymi propozycjami trafić do młodszych i starszych oraz całkiem dorosłych.

Po dwóch latach przygotowania teoretycznego oraz praktyki w zakresie wybranej specjalności znajdziesz pracę. Czekają na Ciebie domy kultury, kluby fitness, ośrodki wypoczynkowe w kraju i za granicą. Nasi absolwenci są naszą najlepszą wizytówką. To oni tańczą, fotografują, animują życie kulturalne w małych i dużych społecznościach. Często też wracają do nas, bo taką szkołę ma się w życiu tylko jedną.

Kierunki

Animacja Społeczności Lokalnych

Szkoła przygotowuje pracowników samorządów lokalnych, domów i ośrodków kultury, stowarzyszeń fundacji i mediów. W ciągu dwóch lat nauki w Studium absolwenci zdobywają: umiejętność integrowania środowisk oraz tworzenia więzi międzyludzkich, umiejętność negocjacji i rozwiązywania konfliktów, znajomość zasad, celów i technik pobudzania aktywności społecznej, umiejętność autoprezentacji i autokreacji, wiedzę o marketingowym zarządzaniu instytucjami kultury, sprawnego posługiwania się warsztatem diagnostycznym. Ponadto w ramach praktyk i doskonalenia warsztatu pracy uczniowie naszej szkoły biorą udział oraz organizują liczne imprezy na rzecz środowisk lokalnych.

Fotografia

Kierunek ten dzięki dużej liczbie godzin przeznaczonych na przedmioty typowo specjalistyczne pozwala nie tylko na prawidłowe nauczenie się fotografowania, ale umożliwia podjęcie przez naszego absolwenta ciekawej pracy. Nauka fotografii obejmuje przedmioty specjalistyczne oraz ogólnokształcące związane ze sztuką, rozwojem osobowości oraz rozwojem umiejętności praktycznych.

Studium dysponuje dwoma ciemniami pozytywowymi, do dyspozycji jest atelier z aparatami Globica i Mentor Panorama oraz zestawem oświetleniowym na światło żarowe, a także studio fleszowe. Szkoła posiada własną galerie „Salonik”, współpracuje również z BWA i innymi placówkami w Krośnie i poza nim.

Teatr

Kierunek teatralny jest skierowany do wszystkich miłośników teatru. W ciągu dwóch lat nauki słuchacze tego kierunku zdobywają przekazywaną przez specjalistów wiedzę teoretyczną do tworzenia czy prowadzenia zespołu teatralnego – od podstaw psychologii i socjologii, animacji i aktywizacji grupy do zagadnień z zakresu pracy z tekstem, dykcji, reżyserii czy scenografii. Aktywnie korzystają z zajęć praktycznych – warsztatów aparatu mowy, ruchu scenicznego, pracy z lalką, budowania scenografii i kostiumów, a także pracy z grupą. Słuchacze przygotowują oprawę imprez teatralnych, tanecznych oraz uroczystości Studium, tworzą autorskie przedstawienia, prowadzą zajęcia z grupami twórczymi, uczestniczą w wydarzeniach teatralnych w mieście.

Taniec

Słuchacze podejmujący naukę na kierunku Taniec mają możliwość poznania różnych technik tanecznych: taniec towarzyski, taniec ludowy, taniec jazzowy, taniec nowoczesny. W czasie trwania nauki tańca słuchacze uczestniczą w warsztatach, szkoleniach - poszerzając swój warsztat taneczny. Dostarczamy także wiedzy i umiejętności wykorzystania tańca i zabaw ruchowych do pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami starszymi poprzez różnorodne metody i techniki animacji. Nasi słuchacze mają wiele okazji do wykorzystania swej wiedzy w praktyce przygotowując scenariusze imprez i prowadząc działania dla różnych grup wiekowych.


Owocna współpraca szkoły z instytucją kultury jaką jest Regionalne Centrum Kultur Pogranicza daje słuchaczom naszego Studium jedyną w swoim rodzaju możliwość nauki tajników profesjonalnej sceny, praktycznej pracy z oświetleniem i nagłośnieniem najnowszej generacji, a także realizacji prac dyplomowych w prawdziwie teatralnych warunkach.
Przyjmujemy również osoby uczące się na studiach i w innych szkołach. Istnieje możliwość taniego zakwaterowania dla naszych słuchaczy.SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie