Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Katedralna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia

ul. Filipińska 4, 61-123 Poznań
tel. (61) 877-33-95, tel. kom. 604-712-040
www:   http://www.szkolakatedralna.eu
e-mail:   dyrektor@szkolakatedralna.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4084 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

IDEAŁY WYCHOWAWCZE SZKOŁY

- szacunek dla własnej wiary i Kościoła
- tolerancja wobec mniejszości narodowych i religijnych
- godność własnej osoby
- praca nad sobą i dążenie do doskonałości
- umiejętność korzystania z masowej informacj
- dbałość o nieustanny rozwój wiedzy

Katedralna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. to szkoła publiczna, co oznacza m.in., że jest bezpłatna. Przyjmuje zarówno dziewczynki, jak i chłopców. Realizuje podstawy programowe dla 6-letniej szkoły podstawowej i szkoły muzycznej I stopnia. W szkole dzieci uczą się gry na instrumentach oraz śpiewu, uczestniczą w pracach i koncertach chóru szkolnego i Poznańskiego Chóru Katedralnego.

W naszej szkole dzieci wychowywane są w oparciu o chrześcijański system wartości.

Szczególna uwaga zwrócona jest na prawidłowy psychofizyczny rozwój dzieci w kontakcie ze sztuką. Jest to szkoła radosna, ciekawa i bezpieczna. Gwarantuje bardzo dobrą kadrę nauczycielską oraz ciekawy program. Oprócz zajęć dydaktycznych zapewniona jest opieka w świetlicy. Dzieci mogą korzystać z posiłków w stołówce szkolnej.

Po ukończeniu Katedralnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej dziecko może kontynuować naukę w szkole muzycznej II stopnia, lub w dowolnie wybranym gimnazjum. Od września 2011. roku Szkoła znajduje się w nowym budynku przy ul. Filipińskiej 4.

Szkoła prowadzi kształcenie dzieci według aktualnych podstaw programowych oraz ramowych planów nauczania obowiązujących w publicznej ogólnokształcącej szkole muzycznej I stopnia, z dostosowaniem do kierunku kształcenia szkoły mającym na celu przygotowanie uczniów do chóralnego, kameralnego i solowego śpiewu poprzez prowadzenie przedmiotów: chór, emisja głosu, zespoły wokalne.

Rozbudza i rozwija podstawowe zdolności artystyczne. Przygotowuje wrażliwych i świadomych odbiorców sztuki. Zapewnia uczniom możliwość wszechstronnego rozwoju intelektualnego i artystycznego w ramach prowadzonych zajęć z zakresu przedmiotów muzycznych, w szczególności wokalnych oraz ogólnokształcących.

Zapewnia poznanie wymaganych pojęć i zdobywanie rzetelnej wiedzy na poziomie umożliwiającym kontynuację nauki na następnym etapie kształcenia zarówno ogólnego, jak i muzycznego.

Jej celem, w procesie dydaktyczno-wychowawczym, jest wszechstronny rozwój osobowości uczniów, uwzględniający indywidualne predyspozycje, uzdolnienia i zainteresowania oraz wychowanie w duchu wartości chrześcijańskich.

Oddziałuje na otoczenie w sferze kultury, szczególnie w zakresie muzyki, a także chóralistyki. Współpracuje w zakresie rozwoju kulturalnego, zadań artystycznych, wychowawczych, opiekuńczych z Poznańskim Chórem Katedralnym, innymi szkołami artystycznymi oraz różnymi placówkami kulturalnymi miasta Poznania, innych miast w kraju i za granicą.

Może współpracować z fundacjami, stowarzyszeniami i innymi organizacjami w Polsce i za granicą, które chcą wspierać finansowo Szkołę lub Poznański Chór Katedralny.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie