Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Muzycznych

ul. Głogowska 90, 60-262 Poznań
tel. (61) 866-61-29, 866-56-54
www:   http://www.zsm.poznan.pl
e-mail:   zsmuzycznych@wp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 16519 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznieSZKÓŁKA MUZYCZNA STOWARZYSZENIA MUZYCZNEGO VIVIDUS

PRZEZ CAŁY ROK TRWAJĄ ZAPISY DO MUZYCZNEJ KRAINY

- zajęcia muzyczno-ruchowe z elementami plastyki
 

PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA I STOPNIA
im. Karola Kurpińskiego

PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA
im. Fryderyka Chopina

OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA
MUZYCZNA II STOPNIA
im. Henryka Wieniawskiego

POLICEALNE STUDIUM PIOSENKARSKIE
im. Czesława Niemena

- dyplom piosenkarza - aktora scen muzycznych

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Karola Kurpińskiego

Umuzykalnia dzieci i młodzież, wychowuje do czynnego korzystania z dóbr kultury, przygotowuje do dalszej edukacji muzycznej.

Cykl sześcioletni - specjalności: fortepian, flet, akordeon, skrzypce, wiolonczela, gitara
Cykl czteroletni - specjalności: fortepian, akordeon, skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, gitara, flet, klarnet, obój, fagot, saksofon, trąbka, róg, puzon, perkusja

Kwalifikacja kandydatów do PSM I stopnia odbywa się na podstawie badania przydatności, którego celem jest określenie uzdolnień muzycznych, warunków fizycznych i predyspozycji do nauki gry na określonym instrumencie.

Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina

Prowadzi edukację muzyczną na trzech wydziałach:

WYDZIAŁ INSTRUMENTALNY kształci w sześcioletnim cyklu muzyków - instrumentalistów w specjalnościach: akordeon, fortepian, organy, skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, gitara, flet, obój, klarnet, fagot, saksofon, trąbka, róg, puzon, tuba, perkusja.Wydział ten przygotowuje do studiów muzycznych i działalności artystycznej.

WYDZIAŁ RYTMIKI kształci w sześcioletnim cyklu muzyków w specjalności rytmika, przygotowuje do studiów muzycznych i pracy instruktorskiej.

WYDZIAŁ WOKALNY kształci w czteroletnim cyklu muzyków - śpiewaków, przygotowuje do studiów muzycznych, pracy w zespołach wokalnych i chórach zawodowych. Naukę na każdym z wydziałów kończy egzamin dyplomowy: recital oraz egzamin ustny z historii muzyki.

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia im. Henryka Wieniawskiego

Kształci młodzież o szczególnych i wcześnie ujawnionych uzdolnieniach muzycznych, przygotowującą się do profesjonalnego uprawiania muzyki. Szkoła prowadzi nauczanie przedmiotów wg planu nauczania zbieżnego z gimnazjum i liceum ogólnokształcącym.
Nauka trwa sześć lat. Kończy ją egzamin dyplomowy (recital oraz egzamin ustny z historii muzyki) i matura z przedmiotów ogólnokształcących.

Policealne Studium Piosenkarskie im. Czesława Niemena

Studium jest szkołą dzienną, nauka w nim trwa cztery semestry i jest nieodpłatna. Plan nauczania przewiduje m.in. zajęcia indywidualne z interpretacji piosenki, emisji głosu, fortepianu oraz zbiorowe z ruchu scenicznego, tańca, dykcji i przedmiotów ogólnomuzycznych. Po zdaniu egzaminów końcowych, około dziesięciu słuchaczy rocznie otrzymuje dyplom PIOSENKARZA-aktora scen muzycznych.

Wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna i odpowiedni program nauczania sprawia, że wielu absolwentów PSP z powodzeniem uprawia zawód piosenkarza. Niektórzy śpiewają w zespołach wokalnych, inni w musicalach w kraju i za granicą, jeszcze inni zakładają własne zespoły lub robią karierę solową. Wśród najbardziej znanych szerokiej publiczności są:
Barbara Melzer - piosenkarka, solistka wielu programów telewizyjnych, koncertów i musicali (Metro, Festiwal Opolski)
Justyna Szafran - I nagroda na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 1975 roku,
Ewa Szumska - II nagroda na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 1975 roku,
Aldona Dąbrowska, Maciej Molęda, Grzegorz Kopala, Renata Jusis, Monika Ratajczak, Patrycja Kubacka, Katarzyna Klich, Anna Mikoś, Ewelina Kordy, Katarzyna Wilk - koncerty, festiwale, nagrania płytowe i telewizyjne.

Studium we współpracy z Zespołem Szkół Muzycznych prowadzi kursy przygotowawcze dla zdających na wydziały wokalne i aktorskie. Zajęcia prowadzą pedagodzy ZSM w Poznaniu i PSP.

Szkółka Muzyczna Stowarzyszenia Muzycznego "VIVIDUS"

Szkółka jest placówką edukacyjną kształcącą zarówno początkujących jak i zaawansowanych adeptów muzyki w zakresie gry na wszystkich instrumentach a także wokalistów. Do szkółki zapraszamy wszystkich bez limitu wiekowego. Oferuje również możliwość kształcenia w zakresie przedmiotów ogólnomuzycznych. Edukacja w szkółce daje możliwość przygotowania do egzaminów wstępnych do publicznych szkół muzycznych.

Nauka w szkółce jest odpłatna i trwa dowolny okres, uzależniony od potrzeb i możliwości ucznia.

Szkółka zaprasza także bardzo serdecznie wszystkie dzieci w wieku od 6 roku życia na zajęcia nauki gry na wybranym instrumencie: fortepian, gitara, skrzypce, flet oraz na lekcje śpiewu.
Lekcje odbywają się indywidualnie z nauczycielem we wspólnie uzgodnionym terminie. Ich głównym celem jest rozwijanie wrażliwości i zdolności muzycznych dzieci. Zajęcia trwają od 30 do 45 minut tygodniowo. Gry uczą nauczyciele Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu, którzy z doskonałym podejściem pedagogicznym potrafią przekazać wiedzę i technikę gry.

Muzyczna Kraina

Działająca w ramach Stowarzyszenia Muzycznego VIVIDUS przy Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu serdecznie zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 3 do 6 lat na zajęcia muzyczno-ruchowe z elementami plastyki. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych 3 i 4-latki oraz 5 i 6-latki. W grupie nie jest więcej niż 10 dzieci!

Muzyczna Kraina jest miejscem szczególnym ponieważ korzystnie wpływa na rozwój dziecka.Różnego rodzaju zabawy z udziałem muzyki wspomagają rozwój emocjonalny, fizyczny, estetyczny oraz społeczny dziecka.
Dzieci podczas zajęć poznają tajniki rytmu, tempa, dynamiki, rozwijają swój słuch i wrażliwość artystyczną. Ćwiczenia, takie jak śpiewanie piosenek, słuchanie muzyki, gra na instrumentach, ćwiczenia poczucia rytmu czy zabawy muzyczno-ruchowe poprawiają koordynację wzrokowo-słuchowo-ruchową. Dodatkowo zajęcia w grupie sprzyjają integracji oraz usprawniają komunikację między dziećmi.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie