Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Prywatna Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych

we Włocławku

ul. Zapiecek 4, 87-800 Włocławek
tel. (54) 232-36-67, (54) 231-13-18
www:   http://www.possp.pl
e-mail:   possp@possp.pl
sekretariat@possp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 13536 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PRYWATNA SZKOŁA SZTUK PIĘKNYCH

- 3-letnie Gimnazjum Plastyczne
- 3-letnie Liceum Plastyczne
- bezpłatna nauka
- duży wybór profili artystycznych
- specjalności
  • tkanina artystyczna
  • dekoratorstwo

Atuty szkoły
  • wykwalifikowana kadra nauczycieli
  • szeroki wachlarz zajęć dodatkowych
  • wysoki poziom zajęć dydaktycznych
  • duży wybór profili artystycznych
  • ciekawa oferta edukacyjna
  • bogata baza dydaktyczna
  • liczne projekty edukacyjne
  • prężnie działające organizacje szkolne

Prywatna Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych powstała w 1991 roku jako Liceum Plastyczne za zgodą Ministra Kultury i Sztuki. Szkoła postawiła sobie dwa ambitne cele: wychować młodzież na dobrych i uczciwych ludzi i przygotować ich do podjęcia wymarzonych studiów.

Do realizacji potrzebni byli doświadczeni i dobrze wykształceni nauczyciele. Szczególnie trudno było znaleźć we Włocławku prowadzących przedmioty artystyczne, stąd obecność nauczycieli akademickich z ASP w Łodzi. Szkoła zapewnia odpowiednie wyposażenie sal dydaktycznych, adekwatne do bieżących potrzeb i etapu nauczania. Pracownie wyposażone są między innymi w nowoczesny ploter laserowy o dużym polu roboczym, indywidualne stanowiska komputerowe dla uczniów, a także akcesoria niezbędne do projektowania.

Nasza szkoła prezentuje swój dorobek na corocznych wystawach i przeglądach oraz jest organizatorem konkursów regionalnych, ogólnopolskich, a od roku 2010 Międzynarodowego Biennale Miniatur, które znalazło miejsce w kalendarzu imprez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Reforma szkolnictwa nadała nowy kształt szkołom artystycznym, czyniąc z nich szkoły sześcioletnie, składające się z gimnazjum i liceum. Kształcenie w nich obejmuje wszystkie obowiązkowe przedmioty ogólnokształcące oraz przedmioty artystyczne takie jak: rysunek, malarstwo, rzeźba, tkanina artystyczna, projektowanie graficzne, fotografia oraz film.


Specjalność: tkanina artystyczna

W pracowni tkaniny artystycznej uczeń poznaje proces powstawania tkaniny od projektu przez snucie i wykończenie. Uczy się projektowania dywanów, kilimów i tkania ich w dalszym procesie za pomocą splotów; płóciennego, sumakowego, dywanowego itp. Po za tradycyjnym tkaniem form użytkowych uczeń projektuje obiekty przestrzenne i unikatowe poszukując niestandardowych rozwiązań zaczerpniętych z rzeczywistości rozwijając tym wyobraźnie. Dzięki zapoznaniu się z podstawami technik tkackich i projektowaniu form użytkowych i unikatowych uczeń może kontynuować naukę na uczelniach artystycznych. W przyszłości może zostać projektantem dywanów, tkanin, ubioru i przedmiotów użytkowych czyli szeroko pojętym designerem.


Specjalność: dekoratorstwo

Dekoratorstwo czyli wstęp do projektowania - to specjalność w trakcie, której przekazywana jest wiedza z zakresu: architektury, urbanistyki, architektury wnętrz, architektury krajobrazu, wzornictwa. Specjalność ma za cel przybliżyć specyfikę pracy projektanta/architekta. Uczniowie mają w trakcie zajęć mogą posiąść m. in. umiejętności manualne (tworzenia makiet), uczyć się kompozycji i doboru barw (składanie plansz), obsługi programów (modelowanie brył 3d i rysowanie projektów).

Zajęcia ze specjalności są prowadzone przez czynnych zawodowo architektów lub projektantów, którzy są specjalistami w swoich dziedzinach. Przekazywana przez nich wiedza jest później poszerzana i rozwijana na wybranym kierunku studiów.


Pracuje tu wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Szkoła chce wspierać rodzinę w jej pracy wychowawczej, mądrze towarzyszyć uczniowi w jego rozwoju oraz stwarzać mu wartościowe środowisko wychowawcze. Nauczyciele i rodzice mają poczucie wspólnoty celu, którym jest wszechstronny rozwój ucznia. Staramy się, by absolwenci posiadali umiejętności wyrażania własnych opinii i odnalezienia się w aktualnych realiach.

W zakresie kształcenia ogólnego, nauczamy na wysokim poziomie, który gwarantuje bardzo dobre przygotowanie uczniów do studiów oraz życia we współczesnym świecie. Nasi uczniowie od lat odnoszą sukcesy w nauce i sporcie, uczestniczą z powodzeniem w wielu konkursach, nie tylko tych artystycznych.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie