Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa w Łebuni

Łebunia 22, 84-312 Cewice
tel./fax (59) 861-12-95
www:   http://splebunia.edupage.org
e-mail:   szkolalebunia@o2.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1545 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W ŁEBUNI

- boisko szkolne
- sala gimnastyczna
- wycieczki, rajdy, biwaki
- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- wysoki poziom nauczania
- miła i przyjazna atmosfera

Działania szkoły
Dzięki współpracy z Radą Pedagogiczną, Radą Rodziców, władzami samorządowymi, organizacjami, stowarzyszeniami i instytucjami lokalnymi szkoła zrealizowała wiele projektów i programów, które w znacznym stopniu wzbogaciły bazę szkoły, podniosły poziom dydaktyczny, wychowawczy i opiekuńczy szkoły, m.in.:
  • realizacja 2 edycji Pomorskiego Programu Odnowy Wsi, w ramach którego przebudowano część pomieszczeń szkoły na stołówkę szkolną wraz z zapleczem kuchennym i sanitarnym oraz wyposażono w niezbędny sprzęt; przeprowadzono gruntowny remont jednego pomieszczenia na salę komputerową i jej wyposażenie
  • realizacja programu: ”Szkoła Marzeń” finansowanego przez Fundusz Społeczny i budżet państwa na rozszerzenie form pracy z uczniem trudnym i zdolnym oraz uzupełnienie braków kulturowych i edukacyjnych wśród uczniów
  • realizacja kilku edycji programu ”Wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży”
  • realizacja programu ”Wycieczka edukacyjna do miejsc pamięci narodowej” - do Warszawy- dla klas IV-VI o bogatym programie
  • doposażenie szkoły w sprzęt sportowy dzięki współpracy z Klubem Piłki Nożnej LKS Łebunia i projektowi “Moje Boisko-Orlik 2012”
  • doposażenie miejsca zabaw i aktualnie tworzenie placu zabaw
  • realizacja programu ”Mleko w szkole” i “Owoce w szkole”
  • przy wydatnej pomocy Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców organizacja festynów środowiskowych, w czasie których prezentowano dokonania uczniów

Tradycje
Do tradycji szkoły należy m.in. cykliczna organizacja Dnia Seniora, Dnia Matki i Ojca, Wigilii, zabawy choinkowej dla dzieci od lat 2, wystawianie w kościele Misterium Bożenarodzeniowego i Wielkanocnego.

Aktywność szkoły na rzecz środowiska lokalnego:
Realizacja projektu remontu kościoła - wymiana oświetlenia, założenie instalacji elektrycznej i nagłaśniającej, pomoc OSP w organizacji imprez strażackich, uroczystości, liczne akcje charytatywne, przygotowywanie mieszkańców do udziału w Turniejach Sołectw, organizacja zajęć sportowych dla młodzieży, zatrudnianie i tym samym aktywizowanie mieszkańców Łebuni i okolicznych miejscowości w ramach współpracy z Urzędem Pracy w Lęborku, kilka kursów dla mieszkańców z zakresu obsługi komputerów, prowadzenia rachunkowości, działalności rolniczej w ramach pozyskanych środków z ANR, 2 edycje kursu komputerowego dla nauczycieli gminy Cewice.

Rozwój sportu szkolnego
Dzięki zaangażowaniu n-li wychowania fizycznego i n-li klas I-III w pełni wykorzystujemy świetne warunki: salę gimnastyczną, kompleks boisk “Orlik 2012” z pełnym wyposażeniem; w prowadzeniu zajęć wspierają szkołę rodzice, LKS, codziennie odbywają się zajęcia po lekcjach. Uczniowie reprezentują wysoki poziom w piłce nożnej chłopców i dziewcząt, piłce ręcznej, unihokeju, tenisie stołowym; szkoła aktywnie włączyła się w stworzenie miejscowego klubu sportowego i nadal wspiera go organizacyjnie. W Klubie trenuje ok. 50 zawodników - uczniowie szkół wszystkich typów i dorośli.

Imprezy, wycieczki i warsztaty
Organizacja i współorganizacja licznych imprez środowiskowych, które w większości finasowane były ze środków pozabudżetowych, a uczestnikami wielu byli także przedstawiciele KO, ministerstwa, Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Wojewódzkiego, władz samorządowych z powiatu lęborskiego i in. - m.in. otwarcie sali gimnastycznej, stołówki szkolnej, kompleksu boisk ”Moje Boisko- Orlik 2012”, 60 rocznica powstania OSP w Łebuni, otwarcie nowej remizy strażackiej, dożynki gminne, zjazd innych szkół z południa kraju realizujących program Odnowy Wsi, powiatowe rogrywki w piłkę nożną drużyn OSP i szkół podstawowych powiatu lęborskiego, gminna edycja: “Zachowaj trzeźwy umysł”. Organizacja licznych wycieczek, rajdów, biwaków, warsztatów regionalnych, kulinarnych, w których aktywnie uczestniczą rodzice, dziadkowie. Formy te oprócz wycieczek są bezpłatne dla dzieci (także wyżywienie) dzięki sponsorom.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie