Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Publiczna Szkoła Podstawowa

Brożec, ul. Reymonta 65, 47-341 Żuzela
tel. (77) 466-09-38
www:   http://pspbrozec.vot.ple-mail:   pspbrozec@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2517 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA

- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- wszechstronny rozwój ucznia
- zajęcia pozalekcyjne
- języki obce: angielski, niemiecki
- gazetka szkolna
- udział w projektach unijnych
- bezpieczeństwo ucznia
- przyjazna atmosfera

Program eTwinning - Europejska współpraca szkół

Nasza szkoła wzięła udział w programie eTwinning. Jest to łączenie i współpraca bliźniaczych szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

W ramach projektu eTwinning nasza szkoła nawiązała kontakt ze szkołą Les Capucins we Francji. Uczniowie poprzez użycie poczty elektronicznej wymieniają się poglądami dotyczącymi ich zainteresowań, form spędzania czasu wolnego, itd. z ich rówieśnikami z Francji; tematy są wybierane przez nauczyciela i uczniów zgodnie z ich zainteresowaniami i celami. Nauka staje się więc bardziej indywidualna i angażująca emocjonalnie. Dzieci rozwijają sprawność pisania i czytania w języku obcym jak również nabywają sprawności techniczne, np. tworząc prezentacje w Power Point. Jest przy tym mnóstwo zabawy, śmiechu, pada wiele pytań, uczniowie chcą jak najlepiej wypaść przed swoimi rówieśnikami z Francji.

Projekt "Szkoła na tak"

Realizacja projektu odbywa się ze środków Unii Europejskiej. Program ma na celu zintegrować nauczycieli, uczniów i rodziców, stworzyć pole do współpracy w wielu dziedzinach. Opierać się będzie na umożliwieniu uczestniczenia dzieciom w różnych formach zajęć pozalekcyjnych, wyjściach do ośrodków kultury, wycieczkach, kursach i treningach sportowych. Formy dostosowane będą do poziomu intelektualnego i emocjonalnego dzieci. Pomogą przeżyć, doświadczyć, tworzyć, wyzwolić posiadany potencjał danej grupy lub jednostki. Zajęcia z terapeutą pozwolą dzieciom zagrożonym wypadnięciem z systemu edukacji na wyrównanie ich szans edukacyjnych.

Realizacja wszystkich zaplanowanych przedsięwzięć pozwoli uczniom oraz całemu środowisku stworzyć realne przesłanki do zniwelowania różnic pomiędzy edukacją w mieście i na wsi. Istotną wartością programu jest też wyzwolenie wśród uczniów potencjału intelektualnego, jego dobre spożytkowanie i ukierunkowanie, a to w konsekwencji pozwoli naszym dzieciom poczuć się pewniej w dzisiejszym świecie. Wykorzystanie nabytych wiadomości i umiejętności w wyniku realizacji programu stworzy możliwość pewniejszego reagowania i odpowiedzi na wyzwania codzienności w szkole, środowisku i społeczności lokalnej. Niewątpliwym atutem programu jest też wskazanie dzieciom wielu możliwości zagospodarowania czasu wolnego i uruchomienie bazy, dzięki której czas wolny od bezpośrednich zajęć edukacyjnych będą mogły wykorzystać w sposób sensowny, pod opieką specjalistów i przynoszący wymierne efekty. Przede wszystkim poznanie tych dziedzin życia kulturalnego, społecznego, które w środowisku ich życia są im nieznane, przez rodziców z różnych przyczyn nieudostępniane, a przez to pominięte w ich rozwoju.

Zapraszamy do naszej szkoły !!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie