Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół nr 6

w Bytomiu

ul. Orląt Lwowskich 12 b, 41-902 Bytom
tel. (032) 281-18-27
www:   http://www.zs6bytom.webpark.ple-mail:  


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5432 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

- wysoki poziom zajęć dydaktycznych
- warsztaty profilaktyczne
- dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe
- bezpieczeństwo uczniów
- prowadzenie różnych działań o charakterze
  charytatywnym


GIMNAZJUM

- wysoki poziom nauczania
- bardzo dobre przygotowanie do szkoły
  ponadgimnazjalnej

- stała pomoc psychologiczno-pedagogiczną
- zajęcia w doskonale wyposażonych salach


Zespół Szkół Nr 6 w Bytomiu może pochwalić się sporym zapleczem technicznym. Pracownie, w których nasi nauczyciele prowadzą zajęcia to:

 • dwie pracownie informatyczne - jedna profesjonalnie przygotowana do prowadzenia lekcji informatyki zarządzana przez Bisnes Windows Server, druga służy prowadzeniu zajęć pedagogicznych z wykorzystaniem środków multimedialnych. Oczywiście posiadamy stałe łącze internetowe.
 • pracownia plastyczna - miejsce, w którym każde dziecko może dać upust swojej artystycznej ekspresji;
 • pracownia metalu - tu chłopcy uczą się podstaw ślusarstwa;
 • pracownia drewna - uczniowie pracują na powierzonym materiale i wytwarzają różne przedmioty z drewna;
 • tzw. "kuchnia" - przedmiot realizowany w ramach techniki: gospodarstwo - w pracowni tej posiadamy podstawowy sprzęt AGD, a dzieci uczą się sztuki gotowania, a także podstawowych zasad higieny przygotowywania posiłków, umiejętnego i oszczędnego wydawania pieniędzy - "duży posiłek za małe pieniądze".
 • pracownia matematyczna;
 • gabinet logopedyczny - bogato wyposażona w materiały i pomoce, a także w nowoczesny sprzęt do terapii metodą Tomatisa;
 • gabinet terapii pedagogicznej - miejsce, w którym odbywają się zajęcia z pedagogiki korekcyjnej i terapeutycznej oraz diagnozy pedagogiczne. Gabinet ten jest bogato wyposażony w pomoce do terapii pedagogicznej;
 • biblioteka szkolna - w swoich zbiorach posiada ponad 7000 wolumenów: od lektur szkolnych po fachową literaturę pedagogiczną oraz zbiór kaset wideo pomagających realizować ciekawe lekcje wychowawcze;

ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE.
Spotkania odbywają się raz w tygodniu w wymiarze 1 godziny lekcyjnej i przeznaczone są dla zainteresowanych tego typu formą aktywności. Uczniowie uczestniczą w wielu konkursach: szkolnych, pozaszkolnych, wojewódzkich i ogólnopolskich, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.

CHÓR SZKOLNY uczestniczy w wielu przeglądach na terenie województwa. Uświetnia również uroczystości szkolne - apele, akademie. Bogaty repertuar zespołu obejmuje utwory popularne, wojskowe, turystyczne i religijne.

99 DRUŻYNA HARCERSKA "NIEPRZETARTEGO SZLAKU" im. Klimka Bachledy. Drużyna przyjęła formę zespołu artystycznego. Harcerze biorą udział w festiwalach i konkursach miejskich i regionalnych. W obecnym roku szkolnym drużyna uczestniczyła w trzydniowym zlocie Drużyn Nieprzetartego Szlaku w Kokotku oraz w Wieczorze Wróżb Andrzejkowych i Zabawie Karnawałowej w Radzionkowie.

LIGA OCHRONY PRZYRODY. Członkowie koła uczestniczą w szkolnych i międzyszkolnych akcjach ekologicznych: Sprzątanie Świata, Dni Ziemi.

POLSKI CZERWONY KRZYŻ. Tradycją koła jest organizowanie szkolnych i międzyszkolnych konkursów z zakresu pierwszej pomocy przedlekarskiej - Eskulapiada.

TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ DZIECI. Zajmuje się doraźną pomocą najuboższym dzieciom placówki.

SZKOLNE KOŁO PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ. Zespół prowadzi działalność profilaktyczną, której celem jest uświadomienie uczniom zagrożeń wynikających z nałogów narkomanii, alkoholizmu, nikotynizmu. Organizuje międzyszkolny konkurs z zakresu profilaktyki uzależnień pod hasłem "Pić albo Być".

KLUB EUROPEJSKI. Głównymi celami Szkolnego Klubu Europejskiego są: propagowanie wiedzy o Unii Europejskiej oraz poznanie europejskich tradycji kulturowych. Członkowie klubu biorą udział w konkursach związanych z tematyką unijną.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI. Organizuje szkolne imprezy, min. Mikołaj, Walentynki, apele dotyczące bieżących wydarzeń szkolnych, uczestniczy w akcjach typu "Grosik dla dzieci polskich na kresach wschodnich".

SZKOLNA KASA OSZCZĘDNOŚCI. Od kilku lat uczniowie uczestniczą w konkursie pod hasłem "Dziś oszczędzam w SKO - jutro w PKO".

IMPREZY CYKLICZNE. Działalność edukacyjno-wychowawcza wzbogacona jest o odbywające się cyklicznie imprezy i inne działania o charakterze ogólnoszkolnym, do których należą:

 • Pasowanie na ucznia I klasy
 • Spotkanie z Mikołajem
 • Wieczór kolęd z Jasełkami
 • Dzień Śląski - od grudnia 2003
 • Mini lista przebojów - IV edycja szkolnego konkursu
 • Eskulapiada
 • Programy psychoedukacyjne i profilaktyczne:
 • "Znam siebie - rozumiem innych" i "Elementarz 7 kroków"
PROGRAMY REALIZOWANE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 6:
 • Program profilaktyczny "Elementarz 7 kroków". Zasadniczym celem programu jest przede wszystkim zapoznanie młodzieży szkolnej z problemami - alkoholizmu, narkomanii, a także wskazanie możliwości unikania zagrożeń i sposobów radzenia sobie z nimi. W roku szkolnym 2003/04 zostały przeprowadzone zajęcia z wykorzystaniem treści programu w klasach drugich gimnazjum.
 • Program psychoedukacyjny "Znam siebie - rozumiem innych". Celem programu jest usprawnianie komunikacji interpersonalnej oraz współpracy w grupie rówieśniczej, doskonalenie umiejętności komunikacyjnych oraz interakcji w zespole klasowym, redukowanie zachowań agresywnych, wyrabianie zachowań asertywnych.

Scenariusze zajęć zostały oparte na zabawie jako najprostszej formie zdobywania umiejetności. Poprzez czynne uczestnictwo w zajęciach z wykorzystaniem programu psychoedukacyjnego uczniowie nabywają: pewności siebie, otwierają się na innych, potrafią nawiązywać nowe znajomości, współpracować w grupie rówieśniczej, znają swoje prawa i obowiązki, nie przekraczają wyznaczonych "granic".

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie