Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 3

im. Władysława Broniewskiego

ul. Strażacka 2, 41-902 Bytom
tel./fax (32) 281-09-33
www:   http://www.sp3.bytom.pl
e-mail:   bytomsp3@op.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5085 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 IM. WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO

- wykwalifikowana kadra nauczycielska
- klasy terapeutyczne
- różnorodne zajęcia pozalekcyjne
- pomoc psychologiczno - pedagogiczna
- uczestnictwo w projektach edukacyjnych
- szkolne tradycje
- biblioteka
- świetlica

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Broniewskiego mieści się w budynku z II połowy XIX wieku zlokalizowanym w centrum Bytomia.

Wdrażamy do kultywowania tradycji rodzinnych, regionalnych i patriotycznych. SP-3 to kuźnia sportowych talentów. Od wielu lat zajmuje czołowe miejsce w rywalizacji o tytuł najbardziej usportowionej szkoły w Bytomiu. Uczniowie szkoły biorą udział w licznych konkursach. Uzyskali wiele nagród i wyróżnień w konkursach plastycznych, historycznych, matematycznych i literackich.

Nasze atuty
Mocną stroną szkoły są działania proekologiczne. Przy szkole założony został gród botaniczny. Nasza placówka została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu "Zadrzewiamy Polskę" organizowanego pod honorowym patronatem senatu RP.

Przy szkole działa świetlica socjoterapeutyczna, zapewniająca w godzinach popołudniowych opiekę dzieciom wymagającym dodatkowego wsparcia. Realizowane są w niej autorskie programy profilaktyczne: „Niwelowanie i eliminowanie uwarunkowań sprzyjających uzależnieniom”, „Minimalizacja zachowań agresywnych”, „Ze sztuką na ty”, „Odkrywanie świata wartości”, „Czytanie i pisanie to radość”, „Sport radością każdego dziecka”, „Ze sportem za pan brat”, „Być zdrowym", „Z komputerem na ty”, „Jestem, myślę, tworzę”, „Czytam, uczę się i bawię”.

Dla naszych uczniów mamy wiele propozycji dodatkowych zajęć pozalekcyjnych. Są to koła zainteresowań, zajęcia z artykułu 42 Karty Nauczyciela, zajęcia w świetlicy szkolnej, świetlicy socjoterapeutycznej, zajęcia sportowe oraz zajęcia realizowane w ramach projektów unijnych "Ruch rzeźbi umysł" i "Z Bytomia na sceny Europy".

Uczniowie naszej szkoły od roku 2004 co miesiąc spotykają się w ramach „Małego Wolontariatu” z podopiecznymi Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych w Bytomiu działającego przy parafii św. Jacka. Dużą popularnością cieszą się także spotkania z cyklu „Dzieci – dzieciom” organizowane w Miejskiej Bibliotece Publicznej, na których nasi uczniowie prezentują spektakle teatralne.

Tradycje szkolne
Do tradycji szkoły należy organizowanie uroczystości: „Pasowanie na ucznia”, „Pasowanie na czytelnika”, „Festiwal czytania”, „Biesiada śląska”, „Spotkania ze Świętym Mikołajem”, „Spotkania wigilijne”, „Święto patrona szkoły”, „Dni otwarte”, festyn środowiskowy „Baw się z Trójką”, a także urządzanie kiermaszu ozdób świątecznych wykonanych przez dzieci. W czasie wolnym od nauki szkoła zapewnia opiekę podczas ciekawych zajęć na półkoloniach letnich i zimowych.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie