Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Juliana Rydzkowskiego

ul. 31 Stycznia 21/23, 89-600 Chojnice
tel./fax (52) 397-50-39
www:   http://www.sp1chojnice.szkolnastrona.ple-mail:   sp1@beep.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3620 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI

- biblioteka szkolna
- konkursy, quizy
- sala gimnastyczna
- wysoki poziom nauczania
- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- przyjazna i życzliwa atmosfera

O Nas
Przez wszystkie lata istnienia szkoły jej nauczyciele i młodzież brali aktywny udział w życiu miasta, regionu i kraju. W auli szkoły odbywały się liczne uroczystości szkolne i miejskie. Z biegiem lat polepszała się baza i warunki pracy. W 1977 r. przeprowadzono remont boiska. W 1978 r. wyremontowano sanitariaty. Remont kapitalny budynku rozpoczęto w 1981 r.

W latach 1965-81 kilkakrotnie bezskutecznie występowano z zamysłem budowy sali gimnastycznej. Dopiero w 1993 roku Rada Miejska w Chojnicach i kuratorium bydgoskie podjęły decyzję o wspólnej realizacji budowy dwóch sal gimnastycznych dla Szkół Podstawowych nr 1 i nr 2. Uroczyste otwarcie sal nastąpiło 11III 1995 r.
W roku szkolnym 1994/95 rozpisano konkurs wśród dzieci i ich rodziców na imię dla naszej szkoły. Wspólnie wybrano dla najstarszej szkoły w mieście, lokalnego patrona, znanego powszechnie regionalistę - Juliana Rydzkowskiego. Rozpoczęto pracę wychowawczą i działania organizacyjne związane z obrzędowością nadania szkole imienia i sztandaru.

Na wniosek społeczności szkolnej, Rada Miejska w Chojnicach na Sesji w dniu 27 grudnia 1995 r. podjęła uchwałę o nadaniu samorządowej Szkole Podstawowej nr 1 w Chojnicach imienia Juliana Rydzkowskiego. Uchwała weszła w życie 23 lutego 1996 r. Ten właśnie dzień odtąd jest szkolnym Dniem Patrona.

Szkoła Podstawowa w Chojnicach to miejsce radości i twórczej pracy nauczycieli i uczniów. Nauczyciele stwarzają atmosferę spokoju, cierpliwości, kultury pedagogicznej, z którą traktują każdego ucznia indywidualnie, po partnersku. Szkoła postępuje zgodnie z trzema prawami ucznia:
  • z prawem efektu, które mówi, że jeśli uczenie prowadzi do pożądanego wyniku, to zadowolenie pobudza do dalszego wysiłku
  • z prawem motywacji, że najłatwiej uczymy się tego, co sami uważamy za potrzebne
  • z prawem ćwiczenia, że im częściej wiadomości i umiejętności pojawiają się w działaniu, tym lepiej zostają utrwalone

Biblioteka
Praca nasza, oprócz gromadzenia, opracowywania i udostępniania zbiorów, polega na szeroko pojętym i różnorodnie realizowanym upowszechnianiu czytelnictwa. Dlatego też organizowane są konkursy, quizy, zgaduj - zgadule, poranki literackie, godziny z ciekawą książką.

Ważne elementy to wystawy, zajęcia biblioterapeutyczne, funkcjonowanie koła bibliotecznego. Biblioteka uczestniczy w realizacji edukacji regionalnej oraz edukacji czytelniczej i medialnej. Swym zasięgiem obejmuje uczniów, wszystkich pracowników szkoły, absolwentów, a także rodziców.

Patron
Julian Rydzkowski urodził się 13 lutego 1891 roku w Bydgoszczy. Tam też ukończył Szkołę Handlową. Praktykę w zawodzie kupca tekstylnego odbył w Chojnicach. W okresie międzywojennym i po wyzwoleniu przez długie lata pełnił funkcję radnego Miejskiej Rady Narodowej, był znany z szeregu inicjatyw społecznych i kulturalnych. Gromadził ocalałe ze zniszczeń wojennych książki i prasę polską, przedmioty wartości muzealnej. Szczególnie zasłużony dla rozwoju turystyki, z ogromnym zapałem propagował piękno regionu ziemi chojnickiej, uczył historii tej ziemi, i odkrywał jej uroki. Autor przewodnika "Chojnice i okolice" i współautor książki "Kajakiem po wodach województwa bydgoskiego"oraz licznych artykułów popularyzacyjnych z dziedziny historii i życia kulturalnego Chojnic.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie