Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Gimnazjalno-Szkolny w Domaszowicach

ul. Kolejowa 3, 46-146 Domaszowice
tel. (77) 419-41-93
www:   http://www.zgsdomaszowice.wodip.opole.pl
e-mail:   zgsdomaszowice@wodip.opole.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 8589 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO

GIMNAZJUM

- wykwalifikowana kadra nauczycielska
- ciekawe koła zainteresowań
- turnieje sportowe, przedmiotowe
- wycieczki szkolne
- pomoc psychologiczno - pedagogiczna
- biblioteka
- organizowanie imprez dla uczniów

Zespół Gimnazjalno-Szkolny w Domaszowicach funkcjonuje od dnia 01 września 2004r. W skład Zespołu wchodzą:
  • Publiczne Gimnazjum w Domaszowicach
  • Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Domaszowicach

Szkoła podstawowa stanowiąca część składową Zespołu zapewnia wszystkim uczniom podstawowe wykształcenie stanowiące podbudowę do edukacji gimnazjalnej. Jest szkołą o wypracowanych przez lata tradycjach. Posiada własną misję i wizję. Ma stały oryginalny ceremoniał. Oprócz zwyczajowo obchodzonych i zapisanych w kalendarzu szkoły imprez rocznie organizowane są biwaki klasowe i wycieczki, a także Andrzejki, Mikołajki, Wigilia, Dzień Babci, Walentynki, Dzień Kobiet, Dzień Chłopaka, Dzień Wagarowicza i Dzień Dziecka.

Na stałe do tradycji szkoły weszły: ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów, święto patrona szkoły, karnawałowa zabawa choinkowa, festyn szkolny, "Corrida Ortograficzna", Dzień Ziemi i Dzień Sportu. Prowadzona jest "Księga absolwentów", w której każdy rocznik uczniów kończących szkołę zamieszcza swoje tablo. Istnieje zwyczaj, że absolwenci szkoły pozostawiają po sobie coś, co będzie służyć innym. Szkoła posiada ponadto własną Kronikę.

Gimnazjum stanowiące część składową Zespołu kształci i wychowuje dzieci oraz przygotowuje do nauki w szkołach ponadgimnazjalnych. Jest to jedyne gimnazjum położone na terenie gminy Domaszowice. Gimnazjum posiada dobrze wyposażoną salę komputerową z dostępem do Internetu.

Szkoła posiada salę gimnastyczną z siłownią oraz stołówkę. W Zespole funkcjonuje biblioteka szkolna z Centrum Informatycznym. Użytkownikami biblioteki są uczniowie, nauczyciele, inni pracownicy Zespołu i rodzice.

Celem Zespołu jest:
  • zapewnienie niezbędnych warunków do rozwoju intelektualnego, emocjonalnego, duchowego i fizycznego, jak również zapewnienie uczniom bezpieczeństwa, higieny pracy oraz promocji zdrowego trybu życia
  • wspomaganie wzrastania dzieci w klimacie miłości do rodziny, małej i wielkiej Ojczyzny, aby we wspólnotach naturalnych uczyły się otwartości i odpowiedzialności w coraz szerszych społecznościach ludzkich
  • wprowadzenie uczniów w świat wiedzy naukowej i wdrożenie ich do samodzielności
  • kształcenie i wychowanie w duchu tolerancji, humanizmu, patriotyzmu, przekazywania wiedzy o społeczeństwie, problemach społecznych, ekonomicznych kraju, świata, kulturze i środowisku naturalnym

SZKOLNY KLUB EUROPEJSKI

Szkolny Klub Europejski przy Publicznym Gimnazjum w Domaszowicach "Jesteśmy przyszłością Europy" jest dobrowolnym, trwałym zrzeszeniem mającym na celu rozwijanie i propagowanie inicjatyw, postaw i działań sprzyjających, wytwarzanie atmosfery zaufania szacunku do integracji Europejskiej, upowszechnianie, a także przyczynienie się do aktywnego życia społecznego oraz wspieranie organizacyjne i rzeczowe osób fizycznych i jednostek ograniczonych, które podejmują takie działania. Siedziba klubu mieści się w Publicznym Gimnazjum w Domaszowicach.

Klub "Jesteśmy przyszłością Europy" działa z inicjatywy młodzieży szkolnej popartej przez Departament informacji i Kształcenia Europejskiego Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej oraz Fundacji R.Schumana w Warszawie. Klub działa na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej i zagranicą.

Klub realizuje cele przez:

  • wszechstronne propagowanie szeroko pojętej idei integracji europejskiej
  • współpracą i wzajemną pomoc członków Klubu
  • współpracę z osobami i instytucjami w zakresie zbierania informacji i wymiany doświadczeń z zakresu szeroko rozumianej idei integracji europejskiej

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie