Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Amerykańska Szkoła Podstawowa z Wykładowym Językiem Angielskim

American Elementary School

ul. Łowicka 41, 81-504 Gdynia
tel. (58) 664-69-71, (58) 664-74-14
www:   http://www.americanschool.pl
http://www.szkolaamerykanska.pl
e-mail:   biuro@szkolaamerykanska.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 8286 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA Z WYKŁADOWYM JĘZYKIEM ANGIELSKIM

- oddział zerowy
- zajęcia prowadzone metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne
- wysoki poziom edukacji w języku angielskim
- program szkoły bazuje na amerykańskim systemie i metodach nauczania uwzględniając przy tym polski program języka polskiego, matematyki i nauk przyrodniczych

SOLIDNE PODSTAWY ZWIĘKSZAJĄ SZANSĘ NA SUKCES W PRZYSZŁOŚCI!

Amerykańska Szkoła Podstawowa prowadzona przez Amerykańsko-Polskie Stowarzyszenie Oświatowe jest jedyną szkołą na Wybrzeżu gdzie wszystkie przedmioty wykładane są w języku angielskim. Kadra nauczycielska składa się ze starannie wyselekcjonowanej grupy nauczycieli stanowiących niezbędne dopełnienie w realizacji unikalnego programu Szkoły. Stosunek liczby uczniów do nauczycieli nie jest większy niż 5:1. Szkoła posiada odpowiednie uprawnienia nadane jej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Rzeczpospolitej Polskiej. Oferujemy udział w licznych zajęciach dodatkowych.

Koncepcja pracy szkoły

Unikalna koncepcja szkoły polega na posługiwaniu się językiem angielskim jako językiem wykładowym obowiązkowych przedmiotów za wyjątkiem historii Polski, języka polskiego i religii.
Amerykańska Szkoła Podstawowa z Wykładowym Językiem Angielskim w Gdyni oferuje najlepsze tradycje amerykańskich i międzynarodowych placówek oświatowych. Zapewniamy naukę w bezpiecznym i kameralnym środowisku, gdzie grono nauczycieli i pedagogów kładzie nacisk na kształtowanie nawyku poszukiwania rozwiązań i informacji, wspólnego odkrywania prawdy o świecie oraz refleksję na temat procesu zdobywania wiedzy.

Z naszych doświadczeń wynika, że poziom edukacji w szkole z wielu przedmiotów (np. matematyka, blok "science") jest z reguły wyższy niż w innych szkołach międzynarodowych. Naszym celem jest przygotowanie uczniów do kontynuowania nauki w prestiżowych szkołach.

Cela i zadania szkoły

Amerykańska Szkoła Podstawowa z Wykładowym Językiem Angielskim oferuje międzynarodową edukację dla społeczności Trójmiasta i dla obcokrajowców przebywających w północnym rejonie Polski.

Celem Szkoły jest zbliżenie dzieci polskich i dzieci z zagranicy oraz zapewnienie:
  • wysokiego poziomu edukacji w języku angielskim
  • wysokiego poziomu edukacji dla dzieci mówiących po polsku w oparciu o polski program nauczania
  • realizacji programu nauczania podkreślającego indywidualne cechy osobowości uczniów wywodzących się z różnych kultur i korzystających wcześniej z różnych systemów edukacji
  • środowiska eksponującego najlepsze cechy każdego dziecka oraz atmosferę sprzyjającą uzyskaniu wiedzy i umiejętności niezbędnych w przyszłości

Naszym celem jest kształcenie dzieci, które będą żyć w poszanowaniu kultury, języka i historii innych narodów.

Program Szkoły bazuje na amerykańskim systemie i metodach nauczania uwzględniając przy tym polski program języka polskiego, matematyki i nauk przyrodniczych. Najlepsze elementy wybrane z tych dwóch systemów tworzą program edukacji pozwalający na solidne przygotowanie naszych uczniów do sprawdzianu kompetencji po szóstej klasie, do kontynuowania nauki w trójmiejskich gimnazjach, bądź w krajach, z których pochodzą uczniowie.

Zajęcia metodą ruchu rozwijającego

W szkole odbywają się zajęcia metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne. Uczestnikami zajęć są uczniowie zerówek wraz z rodzicami. Udział w zajęciach prowadzonych metodą ruchu rozwijającego wpływa stymulująco na rozwój emocjonalny, społeczny i poznawczy dziecka. Zajęcia mają stworzyć dziecku okazję do poznania własnego ciała, usprawnienia motoryki, poczucia swojej siły, sprawności i w związku z tym możliwości ruchowych. Dzięki temu zaczyna mieć ono zaufanie do siebie, zyskuje tez poczucie bezpieczeństwa. Wszystkie zajęcia prowadzone metodą ruchu rozwijającego zawierają elementy relaksu, a podstawowym zadaniem wszystkich ćwiczeń jest wykształcenie umiejętności osiągania stanu odprężenia.

Metody nauczania

Posługując się filozofią Szkoły, dla osiągnięcia wymienionych celów, stosowane są w Amerykańskiej Szkole Podstawowej następujące, wypróbowane metody nauczania:
  • pomoc w aktywnym zaangażowaniu uczniów w lekcję i skierowanie uwagi na możliwości osiągania celów stawianych sobie w nauce, sporcie lub kształtowaniu osobowości
  • zintegrowanie wszystkich aspektów procesu nauczania, tj. słuchania, czytania, pisania, wypowiedzi ustnych, literatury popularnej, esejów i testów gramatycznych w wyważonych proporcjach
  • w dziedzinie matematyki i nauk przyrodniczych swobodne poruszanie się po obszarach wiedzy zawartej w różnych tekstach i materiałach źródłowych, opierając się na podstawowej wiedzy i umiejętnościach
  • aktywna nauka i posługiwanie się na co dzień drugim językiem obcym, a także potraktowanie języka angielskiego jako drugiego języka ojczystego w atmosferze sprzyjającej jego rozwojowi i wierze we własne możliwości.

Międzynarodowe Środowisko

Wielokulturowy klimat szkoły w sposób naturalny pozwala, począwszy od klas młodszych, kreować atmosferę szacunku i zrozumienia otaczającego Świata. Już maluchy uczą się tolerancji i otwartości. W historię naszej szkoły wpisały się dzieci pochodzące z 16 krajów. Aby móc zapewnić jak najbardziej zindywidualizowany charakter nauczania, liczba dzieci w klasach jest ograniczona. Indywidualne zajęcia wyrównawcze pozwalają na jak najbardziej efektywną pomoc w zrozumieniu trudnych zagadnień lub nadrobieniu zaległości.

Szkoła zlokalizowana jest w Dolinie rzeki Kaczej w Małym Kacku. Miejsce to ze względu na swoje piękne położenie stwarza idealne warunki dla rozwoju dzieci.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie