Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Publiczna Szkoła Podstawowa w Izbicku

im. Franciszka Myśliwca

ul. 15 Grudnia 32, 47-180 Izbicko
tel./fax (077) 461-72-84
www:   http://www.pspizbicko.neostrada.ple-mail:   pspizbicko@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2712 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

Zajęcia pozalekcyjne:

- kółko muzyczne i informatyczne;
- kółko teatralne;
- kółko taneczne;
- SKS;
- wyjazdy na basen;
- gimnastyka korekcyjna.

Każdemu dziecku zapewniamy wszechstronny rozwój, naukę na wysokim poziomie i umożliwiamy udział w wielu konkursach na różnych szczeblach.

Uczniowie naszej szkoły mogą rozwijać swoje zainteresowania i nabywać nowe umiejętności na zajęciach pozalekcyjnych. Jesteśmy małą szkołą dzięki czemu wyróżniamy się kameralną, pozbawioną anonimowości atmosferą. Nasi uczniowie dobrze zdają zewnętrzne testy kompetencji a nauczyciele łączą młodzieńczy entuzjazm z doświadczeniem.

Szkoła prowadzi naukę języków obcych:

  • język niemiecki w klasach I – VI w wymiarze 3 godzin tygodniowo;
  • język angielski w klasach IV – VI;

Posiadamy własną siłownię wyposażoną w profesjonalny sprzęt. Możliwe jest korzystanie z niej za niewielką odpłatnością (ćwiczenia pod fachową opieką).

Ma również do dyspozycji mniejszą salę gimnastyczną oraz pełnowymiarową w budynku gimnazjum.

Świetlica szkolna - to miejsce, które zawsze tętni życiem. Opieką objęte są wszystkie dzieci dojeżdżające do szkoły autobusem. Czas oczekiwania na odjazd wypełniony jest zajęciami zgodnymi z zainteresowaniami uczniów. W pogodne dni są to zabawy na świeżym powietrzu. Gdy pogoda nie pozwala na spędzanie czasu na dworze, uczniowie mają do dyspozycji stoły pingpongowe, bogatą gamę gier planszowych, telewizor, video. W myśl reguły "dla każdego coś miłego" można również po prostu odrabiać lekcje lub poczytać. Zasady pobytu na świetlicy reguluje umowa pomiędzy wychowawcą a uczniami, określająca prawa i obowiązki każdego z nich oraz oczekiwania nauczyciela w stosunku do dzieci.

Dożywianie w szkolnej stołówce - codziennie wydawanych jest 170 obiadów. Korzystają z nich nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum. Posiłki wydawane są na dwóch przerwach (oddzielnie dla każdej ze szkół) w celu usprawnienia ich wydawania i rozładowania tłoku. Dzieciom rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej koszt obiadów refundowany jest ze środków Ośrodka Pomocy Społecznej w Izbicku.

W szkole działa sklepik uczniowski "Grosik", wydawana jest również gazetka "Pauza".

Koła zainteresowań

Koło muzyczne – uczęszczają na nie uczniowie chcący wzbogacić swój repertuar, nauczyć się poprawnie śpiewać lub grają na jakimś instrumencie i chcą zaprezentować swoje umiejętności na forum szkoły. Koło to zrzesza również uczniów występujących w chórze szkolnym.

Koło informatyczne – uczniowie interesujący się możliwościami komputera oraz chęcią poznania programów oraz zasobów internetowych tutaj znajdą coś dla siebie. To również tutaj ma miejsce praca nad gazetką szkolną "Pauza".

Klub Europejski – porusza sprawy dotyczące Unii Europejskiej.

Koło teatralne – jeśli ktoś chce spróbować swoich sił jako aktor, projektant kostiumów lub scenarzysta nie znajdzie w szkole lepszego miejsca niż sala, gdzie odbywają się zajęcia teatralne. Uczniowie uczęszczający na nie mają później szansę zaprezentować się na uroczystościach szkolnych takich jak Dzień Edukacji Narodowej, Wigilii szkolnej i innych.

Koło języka angielskiego – Wielka Brytania to kraj o rozległej historii a Stany Zjednoczone to jedno z największych państw na świecie. Obydwa są bogate w przeróżne zwyczaje i tradycje. Na zajęciach uczniowie poznają różnice między różnymi odmianami języka angielskiego, uczą się o historii, obyczajowości i cechach charakterystycznych tych narodów. Poznają też ważne miejsca i uczą swobodnie się wypowiadać w języku obcym.

Koło fotograficzne – czy ktoś z nas oglądając piękne zdjęcia nie marzył o tym, aby samemu stać się autorem jednego z nich? Na pewno tak. Na zajęciach koła fotograficznego uczniowie mogą poznać zasady prawidłowego kadrowania, ustawiania światła, doboru tła i obróbki zdjęć.

Koło taneczne – taniec najczęściej jest domeną dziewcząt, dlatego na zajęcia koła tanecznego uczęszczają uczennice naszej szkoły, uczą się wyczucia rytmu, dziewczęta wybierają muzykę, przy której prezentują swoje umiejętności.

SKS – zajęcia sportowe przyciągają największą liczbę osób. Dzieci uwielbiają rywalizację i ruch. Uczniowie uczą się zasad gry w siatkówkę, piłkę nożną, ringo i wiele innych. Uczestniczą również w konkurencjach indywidualnych i przygotowują się, zarówno fizycznie jak i psychicznie, do startu w zawodach na różnych szczeblach.

Cheerleaderki – wszyscy na pewno widzieli kiedyś choćby tylko na ekranie dziewczęta zagrzewające publiczność na stadionach do kibicowania. Zwyczaj ten przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych i został ciepło przyjęty, a dziewczęta zwane są cheerleaderkami. W naszej szkole również działa taki zespół.

Koło przyrodnicze / WdŻwR – poznać swoje środowisko oznacza lepiej się w nim poruszać i mieć dla niego większy szacunek. W pierwszym semestrze są to zajęcia o tematyce prorodzinnej, a w drugim koło przyrodnicze. Pod okiem opiekuna uczniowie obserwują otoczenie podczas spacerów w teren jak również podczas pracy z mikroskopem, preparatami oraz opiekując się rybkami i chomikami zamieszkującymi pracownię.

ASPR – piłka ręczna to mało popularny, choć bardzo widowiskowy i dynamiczny sport.

Galeria zdjęć

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie