Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół w Karsinie

ul. Długa 167, 83-440 Karsin
tel./fax (058) 687-31-79
www:   http://www.szkolakarsin.boo.pl/news.phpe-mail:   spkarsin@enter.net.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3582 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Wincentego Rogali


GIMNAZJUM
im. Rozalii Narloch

- 17 izb lekcyjnych
- pracownia komputerowa
- biblioteka
- czytelnia
- stołówka
- dwie szatnie
- pomieszczenie do prowadzenia gimnastyki
  korekcyjnej


Człowiek winien kreować rzeczywistość, a nie tylko wpisywać się w jej ramy. Powinien być twórcą i – by użyć klasycznego sformułowania – kowalem swojego losu. Dlatego nasza szkoła widzi swego absolwenta jako:

 • samodzielnego w działaniu,
 • aktywnego myślowo,
 • innowacyjnego,
 • permanentnie doskonalącego się,
 • rozwijającego inteligencję emocjonalną,
 • podejmującego wyzwania współczesności.

Zdajemy sobie sprawę, że są to ambicje sięgające wysoko, ale też wiemy, że cel o miernej wartości da niższe od miernych efekty. Realizm pedagogiczny polega na uświadomieniu sobie, że w swojej pracy skazani jesteśmy na górnolotność myślenia i niestety, szarą przyziemność działania. Zrozumienie tej sytuacji pozwoli na zachowanie dystansu wobec chwilowych zwycięstw oraz na nieuleganie poczuciu klęski.

BIBLIOTEKA

Biblioteka przy Zespole Szkół nr 1 w Karsinie powstała w 1976 r. Obecnie biblioteka posiada dwa pomieszczenia: wypożyczalnię i czytelnię. W oddzielnym pomieszczeniu jest archiwum, w którym zebrano archiwalne roczniki czasopism dla nauczycieli i podręczniki dla uczniów. Księgozbiór biblioteczny liczy 9188 woluminów, w tym: lektury, literatura piękna, popularnonaukowa, a także dział nauczycielski zawierający podstawowe pozycje pedagogiczne. Czytelnia jest dobrze zaopatrzona w księgozbiór podręczny, można też skorzystać z komputerów i informacji zawartych na płytach CD-ROM, DVD, w sieci lokalnej oraz w Internecie.

Od 1997 r. biblioteka organizuje Festiwal Twórczości Jednego Autora dla kl. I - III, początkowo jako imprezę szkolną, od 1999 r. - powiatową. Celem konkursu jest współudział dzieci w tworzeniu sztuki, a także poznawanie i popularyzacja utworów znanych autorów. W ramach Festiwalu Twórczości Jednego Autora uczniowie zapoznali się z utworami m.in. J.Tuwima, J.Brzechwy, D.Wawiłow, W.Chotomskiej.

W czytelni naszej biblioteki zainstalowano Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej składające się z następujących elemnetów:

 • 4 komputery – stanowiska komputerowe dla czytelników, 1 wielofunkcyjne urządzenie sieciowe
       (skaner, drukarka i kopiarka),
 • urządzenia sieciowe,
 • edukacyjne oprogramowanie multimedialne.
 • KÓŁKO TEATRALNE "TYGRYSY POMORZA"

  Głównym zamierzeniem kółka teatralnego jest edukacja dzieci i młodzieży w procesie wychowania przez teatr. Spotkaniu młodego człowieka z teatrem bo wielopłaszczyznowa scena rozwoju intelektualnego i emocjonalnego. Wystawianie sztuki, występowanie dziecka na scenie to niezapomniana przygoda, żywy kontakt z publicznością.

  Teatr jest procesem twórczym, to wspólna praca całego zespołu, dlatego w planie pracy kółka jest miejsce na mnóstwo różnych ćwiczeń i zabaw uwzględniających mimikę, gest, głos, dźwięk mających na celu zintegrowanie zespołu. By odkryć własne możliwości i umiejętności uczniowie przygotowują improwizowanie krótkich scenek o różnorodnej tematyce, które wymagają jednoczesnego zastosowania wszelkich poznanych wcześniej form ekspresji. Dwu- trzyosobowe grupy improwizują na zadany temat: u dentysty, karetka pogotowia, wulkan, spóźniony powrót do domu.

  Podczas wspólnych spotkań uczniowie przekonują się, że teatr to nie tylko aktorzy. W tym celu poznają oni własne możliwości plastyczne. Wykonują "autoportrety", modelują rzeźby - postaci ludzi - wyróżniają różne nastroje, tworzą swoje maski z pergaminu, wyróżniają nastrój kolorem. Uczniowie poznają różne możliwości operowania światłem. Wszystkie te działania przygotowują młodych wykonawców do właściwego interpretowania materiału literackiego, jaki wystawiony będzie na scenie.

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY

  Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
  Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

  zmiany@szkolnictwo.pl

  Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

  X

  TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

  Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
  Skontaktuj się z redakcją katalogu,
  ustal atrakcyjne warunki współpracy.
  Ilość odwiedzin katalogu szkół:
  wrzesień 2014 - 1.760.993
  październik 2014 - 1.807.983
  listopad 2014 - 1.782.702
  styczeń 2015 - 2.003.589

  OKS www.szkolnictwo.pl
  e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
  - ponad 1,5mln użytkowników/mies.


  Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

  Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

  Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
  Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie