Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym

ul. Wyszyńskiego 1, 62-510 Konin
tel. (63) 240- 40-73, (63) 242-30-43
www:   http://www.zs-szpital.konin.pl/
e-mail:   zespol.szkol.wsz.w.koninie@neostrada.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2215 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

CHARAKTERYSTYKA ODDZIAŁÓW SZKOLNYCH

- oddziały zabiegowe

- oddział Zakaźny Dziecięcy

- oddział Dziecięcy

Nauczyciele prowadzą zajęcia edukacyjne w zespołach wieloklasowych, klasach łączonych oraz w formie nauczania indywidualnego; zajęcia wychowawcze – w grupie wychowawczej. Dobierają metody pracy odpowiednie do zdolności wysiłkowych uczniów, uwzględniają wskazania i przeciwwskazania lekarskie oraz przewidywany czas pobytu pacjenta w szpitalu.

Zajęcia edukacyjne mają na celu dostarczanie wiedzy i kształcenie umiejętności w zakresie jej zdobywania; zajęcia rewalidacyjne (metodą EEG BFB), jak sama nazwa wskazuje, to zróżnicowane działanie na rzecz przywracania uczniom maksymalnej sprawności psychicznej i społecznej oraz przygotowania ich do samodzielnego życia w społeczeństwie.

Zajęcia wychowawcze to w szczególności zajęcia oddziałujące terapeutycznie na psychikę dziecka (np. czytelnicze, plastyczne, teatralne, wokalno-muzyczne oraz gry i zabawy stolikowe, a także gry i zabawy ruchowe), odrabianie lekcji, spacery, gry i zabawy na wolnym powietrzu usprawniające fizycznie.


Oddziały zabiegowe ( chirurgia dziecięca, ortopedia, laryngologia, urologia, okulistyka ) – 3 oddziały szkolne

Na tych oddziałach przebywają dzieci operowane, poparzone, ze skomplikowanymi złamaniami wymagającymi interwencji chirurgicznej, po urazach komunikacyjnych, po zabiegach urologicznych, z przewlekłymi schorzeniami laryngologicznymi, okulistycznymi itp. Część dzieci może chodzić, ale większość wymaga podejścia nauczyciela do łóżka i indywidualnej pracy.
Oddziały szpitalne znajdują się w oddalonych od siebie częściach budynku i trzeba organizacyjnie godzić potrzeby uczniów z różnych oddziałów zabiegowych. Tutaj jest największa przeciętna liczba dzieci. Stąd na oddziały zabiegowe przypadają 3 oddziały szkolne.

Oddział Zakaźny Dziecięcy – 1 oddział szkolny

Specyfika tego oddziału polega na konieczności indywidualnej pracy nauczyciela z chorym dzieckiem, ponieważ nie można łączyć na zajęcia dzieci leżących w sąsiednich salach. Leczenie chorób zakaźnych wymaga konsekwentnej izolacji.
Przeciętna liczba dzieci na tym oddziale nie jest wysoka ( wynosi ok. 8-10 uczniów ) i wykazuje dość dużą zmienność. Jednak pobyt każdego dziecka jest długotrwały ( ok.1 miesiąca ).
Od roku szkolnego 2001/2002 ( w relacji: rok do roku ) obserwujemy znaczny wzrost ilości uczniów we wszystkich grupach wiekowych, szczególnie w zespole dzieci z klas najmłodszych, tj. O, I – III.

Oddział Dziecięcy (także - uczniowie z Oddziału Rehabilitacji ) – 1 oddział szkolny

Na oddziale dziecięcym leczone są dzieci z przewlekłymi chorobami dróg oddechowych, serca, układu krwiotwórczego itp., których nie należy łączyć z dziećmi na oddziale rehabilitacji, w zasadzie zdrowymi, tylko wymagającymi rehabilitacji ruchowej.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie