O nas
ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

Sala dla dzieci przedszkolnych ma osobne wejście oraz własną łazienką oraz bezpośrednie przejście do szkoły wewnątrz budynku, co
zapewnia dzieciom bezpieczeństwo oraz warunki niemal domowe. Także wyposażenie w zabawki, gry, sprzęt do zajęć plastycznych, muzycznych, sportowych, odpowiednio dobrane meble sprawiają, iż dzieci czują się „jak w domu"
i chętnie przychodzą na zajęcia.
Poprzez rozwijanie aktywności:
społecznej, językowej, artystycznej, ruchowej i zdrowotnej dbamy o wszechstronny rozwój dziecka, o jego szczęśliwe spotkanie ze szkołą i edukację.
W trakcie pobytu
w „zerówce" dzieci mają czas na zabawy swobodne i kierowane, na zajęcia artystyczne (rytmika, muzyka, plastyka, formy teatralne, spotkania z literaturą), zajęcia ruchowe w sali i na powietrzu.
Poznają świat przyrody, matematyki, przygotowują się do nauki czytania i pisania.

Naszą tradycją jest uczestnictwo w
"Spotkaniach z muzyką klasyczną" organizowanych przez Dom Kultury "Kuźnia". Organizujemy także wyjścia do teatru "Groteska", wyjazdy na wycieczki całodniowe (kopalnia soli w Bochni, gospodarstwo agroturystyczne lub inne). Dzieci uczestniczą w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Dbamy o tradycje i zwyczaje organizując okolicznościowe imprezy i występy artystyczne.
W bieżącym roku szkolnym realizujemy Program edukacji przedszkolnej
"Szkoła tuż-tuż" - roczne przygotowanie do szkoły, wspomagający rozwój aktywności dzieci (wydawnictwo MAC-edukacja). Dzieci pracują
z podręcznikami "Nasze przedszkole" oraz uzupełniająco z wybranymi materiałami ze zbiorów nauczyciela.
NASZA SZKOŁA TO MIEJSCE, W KTÓRYM:
- będziesz czuł się bezpiecznie
- nawiążesz nowe znajomości i przyjaźnie
- poszerzysz swoją wiedzę
- nauczysz się szanować innych
- poznasz samego siebie i dowiesz się, na co Cię stać
- przekonasz się, że nauczyciel może być Twoim przyjacielem
W naszej szkole czeka na Ciebie wspaniała dyrekcja
i sympatyczni, życzliwi nauczyciele. W rozwiązywaniu Twoich problemów pomogą Ci przyjazny pedagog szkolny oraz niezastąpiony wychowawca.
Każdego roku odbywają się w naszej szkole
liczne konkursy i uroczystości.