Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

im. Marii Grzegorzewskiej

ul. Jagiellońska 79/82, 82-200 Malbork
tel. (055) 272-32-42
www:   http://malspecszkol.republika.pl
e-mail:   malspecszkol@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 8431 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

SPECJALNA SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY
dla uczniów z umiarkowanym stopniem upośledzenia umysłowego

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 10

- różnorodne zajęcia dodatkowe
- biblioteka, świetlica, Internat
- sale gimnastyczne, siłownia

GIMNAZJUM NR 6

- boiska, skocznie, kort, plac zabaw
- gabinety: pedagoga, psychologa logopedy
- profesjonalna pracownia języków obcych

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA NR 5

- krawiec
- stolarz

O Nas

Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Malborku istnieje od 48 lat. Nauka tu daje dzieciom możliwość wykształcenia, zdobycia zawodu i dzięki temu w przyszłości pracy w wyuczonym zawodzie. Obejmuje rewalidacją, czyli wielostronną stymulacją, opieką, nauczaniem i wychowaniem dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym. Dzieci te charakteryzują się specyficznymi trudnościami w rozwoju i przystosowaniu się do środowiska społecznego.

Przebywającym u nas uczniom zapewniamy miłą i przyjazną atmosferę, indywidualne podejście do każdego ucznia, stwarzamy warunki właściwego rozwoju, nauki, dbamy o ich rozwój psychofizyczny. Zatrudniamy wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, którą cechuje fachowa wiedza, pracowitość, głębokie zaangażowanie w sprawy dotyczące wychowanków. Każdemu dziecku przebywającemu w naszym Ośrodku zapewnia się specjalistyczną pomoc.

Wizja Placówki

 1. Ośrodek nie dzieli wychowanków na złych i dobrych, zdolnych i niezdolnych, niepełnosprawnych fizycznie i zdrowych, trudnych wychowawczo i grzecznych.
 2. Dostrzegamy w każdym wychowanku jego ukryte i drobne uzdolnienia, rozwijamy zainteresowania i tworzymy indywidualny program rewalidacji, kierujemy się wiarą w możliwości każdego dziecka – nie opuścimy nikogo w potrzebie, u nas może liczyć na wsparcie i pomoc.
 3. Dostosowujemy wymagania programu, metody i warunki pracy do możliwości każdego wychowanka. Podstawą tego działania jest podmiotowość osoby ucznia i jego rodziny.
 4. Głównym partnerem pracy z wychowankiem jest rodzina. Nasza placówka jest dla niej ośrodkiem wsparcia. W miarę określonych możliwości rodzice uczestniczą w projektowaniu programu nauczania w odniesieniu do podstawy programowej, programu wychowawczego i są istotnym ogniwem opiniotwórczym w ważnych sprawach dotyczących życia Ośrodka i wychowanków – np. w tworzeniu programu wychowawczego, organizacji pomocy rodzinie i dziecku, kształtowaniu modelu wartości, które są podstawą systemu wychowania Ośrodka, projektowaniu działań profilaktycznych dotyczących zdrowia dziecka, zapobieganiu patologii społecznej i demoralizacji dzieci i młodzieży.
 5. Ośrodek pokazuje i uczy jak przezwyciężać trudności, pomaga zachować wiarę w siebie, zachować pogodę ducha i uśmiech na twarzy.
 6. Ośrodek pomaga każdemu stworzyć indywidualny program rewalidacji, indywidualny program rozwoju na wszystkich szczeblach edukacji do chwili uzyskania samodzielności życiowej (społecznej) – przygotowania do samodzielnej pracy zawodowej.
 7. Ośrodek ma własny system diagnozowania, monitorowania osiągnięć szkolnych i ewaluacji w odniesieniu do strategii wychowania i nauczania oraz zadań opiekuńczych, wsparcia rodziny i tworzenia warunków do integracji w środowisku lokalnym wychowanka.
 8. Ośrodek daje możliwość na każdym etapie kształcenia i wychowania, korzystania z różnych form wsparcia, przejścia do szkoły masowej i odwrotnie, uczestnictwa w programie integracyjnym danej szkoły, uczestnictwa w życiu lokalnym i regionu, rozwoju zainteresowań, uczestnictwa w życiu kulturalnym i artystycznym, sportowym i turystycznym – poprzez aktywny udział w imprezach, konkursach i zawodach.
 9. Jesteśmy Placówką, która swoje działania opiera na takich wartościach jak:
  • dociekliwość poznawcza ukierunkowana na czynienie dobra,
  • pracowitość i rzetelność,
  • odpowiedzialność.
 10. Podstawą naszego działania jest rzetelne przekazywanie wiedzy i umiejętności przydatnych w pełnieniu ról społecznych.

 11. Więcej informacji na naszej stronie Internetowej

Zapraszamy!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie