Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół w Michałówce

Michałówka 3, 08-400 Garwolin
tel./fax (25) 682-23-75
www:   http://www.michalowka.edu.pl
e-mail:   michalowka.edu@pro.onet.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 7273 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Orła Białego

- dba o wszechstronny rozwój ucznia
- równość szans i poczucie bezpieczeństwa
- atrakcyjny i skuteczny proces nauczania
- opieka pedagoga

GIMNAZJUM

- bezpieczna, przyjazna dla ucznia
- pozytywne środowisko wychowawcze
- wykwalifikowana kadra pedagogiczna

O szkole
Szkoła w Michałówce tzw. "Zielona" została zbudowana w 1924 r. Obecny budynek Szkoły Podstawowej w Michałówce powstał z inicjatywy byłego premiera rządu Piotra Jaroszewicza. 1 września 1999 r. na bazie Szkoły Podstawowej powstał Zespół Szkół Publicznych. W jego składzie jest Szkoła Podstawowa i Gimnazjum. 12 maja 2011r. Szkoła Podstawowa uroczyście otrzymała imię Orła Białego oraz sztandar ufundowany przez Radę Rodziców.

Baza dydaktyczna szkoły to obecnie sale lekcyjne, sala gimnastyczna, biblioteka, świetlica, stołówka, miejsce zabaw dla młodszych dzieci, szatnie.

Świetlica szkolna jest miejscem nauki, rozwoju, zabawy i odpoczynku. Priorytetem działalności świetlicy szkolnej jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich, w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku, relaksu i odrobienia prac domowych. Zgodnie z regułą, iż zabawa jest obok nauki podstawową formą aktywności dzieci, uczniowie uczęszczający do naszej świetlicy mają czas na dowolne zabawy zgodnie ze swoimi upodobaniami, które staramy się kształtować, rozmawiając z dziećmi o ciekawych sposobach spędzenia czasu, proponując różnorodne zabawy i gry. Zajęcia świetlicowe wyrabiają spostrzegawczość, ćwiczą umiejętność logicznego myślenia, wypowiadania się, pamięć, uwagę, pobudzają fantazję i wyobraźnię. Gry i zabawy, także na świeżym powietrzu, umożliwiają poznawanie i rozwój współżycia oraz współdziałania w grupie, ważną nie tylko w dzieciństwie, ale także w dorosłym życiu.

Biblioteka szkolna Zespołu Szkół w Michałówce działa prawie od początku istnienia szkoły. Przez lata różne były jej warunki lokalowe - od malutkiego, mieszczącego niewielką ilość księgozbioru pomieszczenia do dzisiejszego dużego lokalu na piętrze zacisznego skrzydła szkoły. Kolejni nauczyciele bibliotekarze dbali o ciągły rozwój biblioteki, bogactwo księgozbioru i łatwość w dostępie do informacji. Dzisiaj nasza biblioteka to nie tylko wypożyczalnia i czytelnia, to skomputeryzowane, nowoczesne Centrum Informacji Multimedialnej. Swoim czytelnikom oferujemy:
  • bogaty księgozbiór
  • prenumeraty czasopism i pomocy dydaktycznych
  • kilka stanowisk komputerowych z bezpłatnym dostępem do Internetu
  • wygodną czytelnię z łatwym dostępem do księgozbioru podręcznego i czasopism
  • pomoc i ciepłą atmosferę

Biblioteka organizuje:
  • lekcje biblioteczne
  • kiermasze książek nowych oraz kiermasze tanich książek za symboliczną złotówkę
  • konkursy, gry i zabawy tematyczne
  • wystawki książek, gazetki informacyjne
  • sprzedaż własnoręcznie wykonanych przez uczniów kartek świątecznych
W roku 2005 cały księgozbiór biblioteki został wprowadzony do systemu MOL Optivum, a uczniowie otrzymali wygodne karty z indywidualnym dla każdego kodem kreskowym. Przestronna, wychodząca naprzeciw oczekiwaniom czytelników, nowoczesna, wygodna i dobrze zaopatrzona – taka jest w skrócie nasza biblioteka.

Pedagog szkolny
Podstawowa rola pedagoga szkolnego to przede wszystkim analiza sytuacji wychowawczej w szkole. Obszary działania pedagoga szkolnego obejmują w zasadzie wszystkie płaszczyzny szkolnego życia. Pedagog organizuje w szkołach i placówkach pomoc psychologiczną i pedagogiczną dla dzieci i młodzieży, której celem jest wspomaganie rozwoju psychicznego i efektywności uczenia się poprzez pomoc wychowawcom klas i współdziałanie z nauczycielami, rodzicami (opiekunami prawnymi), pielęgniarką szkolną, organami szkoły oraz instytucjami pozaszkolnymi zwracając uwagę na przestrzeganie postanowień Konwencji o prawach dziecka.

Cele i zadania
Zespół Szkół realizuje cele i zadania określone w ustawie o systemie oświaty. W szczególności zapewnia uczniom pełny rozwój umysłowy, moralny, emocjonalny i fizyczny w zgodzie z ich potrzebami i możliwościami psychofizycznymi, w warunkach poszanowania ich godności osobistej oraz wolności światopoglądowej i wyznaniowej. W realizacji tego zadania szkoła respektuje zasady nauk pedagogicznych, przepisy prawa, a także zobowiązania, wynikające z Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ONZ, Deklaracji Praw Dziecka ONZ oraz Konwencji o Prawach Dziecka.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>




Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie