Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 2

im. Bolesława Prusa

ul. Piastowska 7, 41-400 Mysłowice
tel. (32) 222-24-99
www:   http://www.sp2myslowice.com.pl
e-mail:   sp2@myslowice.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4160 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. BOLESŁAWA PRUSA

- wykwalifikowana kadra nauczycielska
- ciekawe rozwiązania metodyczne inspirujące uczniów do aktywności na lekcji
- możliwość spożycia posiłku
- pomoc pedagoga, logopedy
- świetlica
- biblioteka
- realizacja projektów edukacyjnych
- system monitorowania, który wpływa na podniesienie bezpieczeństwa uczniów w szkole
- koła zainteresowań

O NAS
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Bolesława Prusa mieści się z dala od gwaru miasta i położona jest wśród drzew. Mury szkoły znają już niejedną historię. Mamy pięknie odnowioną salę gimnastyczną oraz boiska. Szkoła stwarza możliwości pożytecznego i bezpiecznego wykorzystania czasu wolnego przez uczniów poprzez organizowanie różnorodnych kół zainteresowań oraz zajęć dydaktyczno - wyrównawczych.

Nasza szkoła jest miejscem bezpiecznym. Stwarza warunki do uzyskania wysokiego poziomu wiedzy i umiejętności, do rozwijania indywidualnych zdolności i zainteresowań w różnorodnych zajęciach dodatkowych, przygotowuje uczniów do życia w zjednoczonej Europie, umożliwia swobodne korzystanie z technik multimedialnych. Pragniemy wychować młodego człowieka wrażliwego, kulturalnego, tolerancyjnego, odpowiedzialnego za siebie i innych, mającego poczucie więzi ze swoim miastem, regionem i Ojczyzną.

BAZA MATERIALNA SZKOŁY
Baza Szkoły Podstawowej nr 2 pozwala zapewnić uczniom bezpieczny i atrakcyjny pobyt w szkole. Szkoła dysponuje dwiema salami komputerowymi, w których ogółem do dyspozycji uczniów przeznaczonych jest ok. 20 komputerów z dostępem do Internetu. Pozwala to na korzystanie z szeroko pojętej technologii informacyjnej nie tylko na zajęciach informatyki, ale również na innych zajęciach dydaktycznych.

W ramach wyposażenia w sprzęt radiowo - techniczny, szkoła dysponuje grafoskopem, odtwarzaczami DVD, magnetowidami, telewizorami, projektorem multimedialnym, kserografami, magnetofonami stereofonicznymi oraz sprzętem nagłaśniającym. Sprzęt ten ogólnodostępny dla wszystkich nauczycieli stanowi cenną pomoc dydaktyczną w organizowaniu procesu kształcenia i wychowania uczniów.

Zapewniamy bardzo dobre warunki rozwoju fizycznego dysponując własną salą gimnastyczną z kompleksem natrysków i dwoma przebieralniami. Sala gimnastyczna wyposażona jest w drabinki gimnastyczne oraz drobny sprzęt sportowy udostępniany uczniom podczas zajęć sportowych, lekcyjnych i pozalekcyjnych, który na bieżąco jest sprawdzany i uzupełniany. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych uczniowie mogą korzystać z boiska do koszykówki oraz boiska do piłki nożnej o powierzchni pokrytej tartanem.

W szkole funkcjonuje również świetlica szkolna wyposażona w pomoce dydaktyczne umożliwiając najmłodszym uczniom bezpieczne spędzenie czasu przed i po lekcjach. Szkoła dysponuje również kuchnią i stołówką zapewniając tym samym wszystkim chętnym uczniom odpłatny ciepły posiłek. Ponadto szkoła udostępnia uczniom kl. IV - VI szatnie wyposażone w wieszaczki i ławeczki, z których uczniowie licznie korzystają w okresie jesienno - zimowym.

Powyższe elementy bazy szkoły sprawiają, że obiekt szkolny jest funkcjonalny i bezpieczny dla uczniów.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie