Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół "TAK"

ul. Barlickiego 5, 45-082 Opole
tel. (077) 453-77-66, tel. (077) 453-99-58
www:   http://www.tak.opole.pl
e-mail:   szkola@tak.opole.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6126 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

GIMNAZJUM

- rozszerzony program z j.angielskiego (obowiązuje rozmowa kwalifikacyjna z języka angielskiego)
 

SZKOŁA PODSTAWOWA

- Zapisy na listy rezerwowe są prowadzone przez cały rok. Aby zapewnić sobie miejsce w szkole warto dwa lub trzy lata wcześniej wypełnić formularz zgłoszeniowy, bowiem podczas przyjęć brana jest pod uwagę kolejność na liście. Komisja kwalifikacyjna prowadzi rozmowy z rodzicami dzieci zapisanych do klasy pierwszej. Uczniowie mogą być przyjmowani na wolne miejsca także w trakcie roku szkolnego.

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- w Liceum TAK realizujesz Twój indywidualny profil nauczania
- nie ogranicza Cię profil, dzięki temu możesz przygotować się do każdego kierunku studiów

Założenia Szkoły TAK

 1. Każde dziecko ma prawo do wzrastania w poczuciu swojej wartości i do przyjaznego traktowania.
 2. Szkoła jest jednym z etapów życia. Powinna pomagać dziecku w odnalezieniu własnego miejsca w świecie, ułatwić rozpoznanie własnych możliwości, przygotować je do podejmowania przemyślanych, mądrych decyzji, dokonywania wyboru.
 3. Dzieciństwo i młodość to okres, w którym nic nie jest jeszcze określone, w którym wszystko może się zdarzyć. Jest to czas "otwierania drzwi" - szkoła, powinna uczestniczyć w owym otwieraniu, w żadnym wypadku nie może natomiast "zamykać drzwi", przekreślać szans.
 4. Zdobywanie wiedzy jest wiecznym poszukiwaniem, samodzielną, nie kończącą się drogą. Szkoła powinna rozwijać samodzielność myślenia i umiejętność kojarzenia, które czyni poznanie wartościowym i użytecznym.
 5. Zadaniem współczesnej szkoły jest możliwie wszechstronne przygotowanie dzieci do życia w XXI wieku. Gwałtowny rozwój wiedzy w ostatnich dziesięcioleciach wymaga od człowieka wyszukiwania źródeł informacji, odpowiedniej ich selekcji i umiejętności wykorzystywania. Wiedza encyklopedyczna i pamięciowa stały się przeżytkiem.
 6. Twórczość jest postawą wobec świata, możliwą praktycznie we wszystkich dziedzinach aktywności ludzkiej. Człowiek twórczy nosi w sobie gotowość do rozwiązywania problemów, cokolwiek będzie w życiu robić, towarzyszyć mu będzie odwaga stawiania czoła trudnościom, ciekawość świata, samodzielność myślenia.
 7. Wcześniej czy później człowiek staje wobec konieczności stanowienia o sobie. Szkoła powinna rozwijać w dzieciach zdolność do systematycznej i samodzielnej pracy oraz umiejętność oceny jej wyników.
 8. Dziecko jest ciekawe świata. Świeżość, otwartość i elastyczność jest darem dzieciństwa i młodości. Szkoła powinna stanowić odpowiedź dorosłego na dziecięcą pasję poznania, wykorzystać daną dziecku radość odkrywania.
 9. Społeczność szkolną tworzą dzieci, rodzice i nauczyciele. Każda z tych grup ma wpływ na charakter szkoły.

Metody pracy
Stosowane w Szkole wynikają z doświadczenia pedagogicznego nauczycieli oraz z dążenia do realizacji umiejętności, które podstawa programowa określa jako kluczowe. Najważniejsze metody pracy: metody aktywne, wyzwalające inwencję, zaangażowanie i samodzielność uczniów; integracja międzyprzedmiotowa, tematy roku, ścieżki międzyprzedmiotowe; praca z instrukcją, praca w grupach; zajęcia prowadzone przez kilku nauczycieli (metoda wielogłosowości); programy rozszerzone; praca na zróżnicowanych poziomach, metoda projektów.

Języki obce
Prowadzimy intensywną naukę języków obcych: już od klasy pierwszej - języka angielskiego, od klasy IV - języka niemieckiego, języka hiszpańskiego - dla chętnych. Stosujemy podział na grupy językowe - w zależności od tempa pracy i stopnia zaawansowania.

Zajęcia dodatkowe
Stanowią uzupełnienie zajęć obowiązkowych. Większość nie wymaga dodatkowej opłaty. Ich zestaw może zmieniać się w zależności od potrzeb i możliwości szkoły. Uczniowie szkoły podstawowej są zobowiązani do uczęszczania na dwa wybrane zajęcia tygodniowo. Uczniowie obciążeni nauką w szkole muzycznej lub intensywnymi treningami sportowymi mogą być przez wychowawców zwalniani z tego obowiązku. Stały zestaw obejmuje między innymi zajęcia sportowe, takie jak: basen, łyżwiarstwo, tenis, karate, gimnastykę akrobatyczną; w Szkole działa Szkolny Klub Narciarski.

Inne zajęcia dodatkowe, to: redakcja gazet szkolnych, kółko plastyczne, kółko ekologiczne, kółko szachowe, kółko taneczne, kółko matematyczne, kółko historyczne, kółko komputerowe, kółko teatralne, kółko gitarowe, gimnastykę korekcyjną i zajęcia logopedyczne.

Zajęcia z wychowania fizycznego
Zajęcia z wychowania fizycznego prowadzone są w wynajmowanych salach gimnastycznych oraz na lodowisku. Uczniowie mogą także korzystać z zajęć na basenie.

Baza Szkoły
Baza szkoły to pomieszczenia klas, świetlica, pracownia językowa, biblioteka szkolna, pracownia plastyczna, pracownia komputerowa, pracownia fizyki, chemii i biologii, gabinet psychologa, pedagoga i logopedy, gabinet lekarski, szatnia, podwórko szkolne. Uczniowie Szkoły Podstawowej korzystają przede wszystkim z parteru budynku. Na pierwszym piętrze mieszczą się klasy Gimnazjum TAK i pracownie, na drugim piętrze Liceum Ogólnokształcące TAK.

Religia i edukacja moralna
Kierujemy się w szkole wartościami wartościami uniwersalnymi, na których opiera się humanistyczne podejście do świata. Oznacza to, że edukacja religijna i moralna zajmują w Szkole ważne miejsce.

Religia - do Rodziców należy wybór formy edukacji religijnej i moralnej:

 • lekcji religii,
 • zamiennie lekcji etyki,
 • rezygnacji z jednego i drugiego.

W przypadku innego niż katolickie wyznania Szkoła może na swoim terenie na prośbę rodziców zorganizować lekcje religii. Religie świata: elementarna wiedza na temat religii świata pojawia się w bloku zajęć humanistycznych oraz zajęć związanych z edukacją wielokulturową.

LICEUM "TAK"

LO TAK to bezpieczna ? mała ? przyjazna szkoła dla tych, którzy dobrze czują się w małych grupach, nie lubią tłumu.

Dostosuj wybór do swoich indywidualnych potrzeb!

W Liceum TAK realizujesz Twój indywidualny profil nauczania. Co to znaczy?
Tworzysz własny program zajęć na trzy lata nauki.
Nie ogranicza Cię profil, dzięki temu możesz przygotować się do każdego kierunku studiów.
Dostosowujesz program przedmiotów w zakresie rozszerzonym do własnych indywidualnych potrzeb, związanych z maturą i wybranym kierunkiem studiów.
Realizujesz język angielski na poziomie rozszerzonym, 6 godzin tygodniowo przez 3 lata w małych grupach.
Jako drugi język wybierasz niemiecki, hiszpański lub francuski.
Pierwszego dnia roku szkolnego piszesz test z języków obcych, kwalifikujący Cię do odpowiedniej grupy na Twoim poziomie.

Możesz dodatkowo realizować zajęcia fakultatywne:

 • zajęcia z historii sztuki,
 • blok zajęć artystycznych: teatralnych, filmowych i fotograficznych,
 • zajęcia twórczego myślenia w ramach Odysei Umysłu,
 • dodatkowe kursy językowe: łacina, język francuski, język rosyjski, język serbsko-chorwacki,
 • zajęcia na basenie.

W ofercie także:

 • obozy narciarskie,
 • zajęcia z wychowania fizycznego realizowane zamiennie na sali gimnastycznej, lodowisku czy basenie,
 • kurs tańca towarzyskiego w III klasie,
 • udział w projektach SOKRATESA, Programie MŁODZIEŻ, wymianach międzynarodowych (stale
 • współpracujemy między innymi ze szkołami z Francji, Niemiec oraz Hiszpanii),
 • obiady w stołówce szkolnej,
 • stały dostęp do Internetu,
 • pomoc pedagoga, psychologa, doradcy zawodowego.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie