Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 2

w Raciborzu

ul. Tuwima 1, 47-400 Racibórz
tel. (32) 415-56-36
www:   http://zs2raciborz.szkoly.interklasa.pl
e-mail:   zsp2rac@poczta.onet.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 19333 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PRZEDSZKOLE NR 9

- czynne od poniedziałku do piątku
  zapewniając bezpieczeństwo, opiekę
  i edukację
- dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat

- od godziny 6 do godziny 16
- dzieci pod troskliwą opieką nauczycielek
  zdobywają nowe wiadomości, nabywają
  nowych umiejętności, rozwijają
  swoje zainteresowania


SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7

- szereg zajęć dodatkowych, jak koło
  teatralne, komputerowe, matematyczne,
  ekologiczne, wokalne, językowe

- liczne sukcesy sportowe
- zaangażowana kadra pedagogiczna
- aktywne metody nauki
- ciekawa oferta edukacyjna

O nas

Nasza placówka jest szkołą miejską, jednak położoną na uboczu, z dala od ruchliwych arterii i typowego ulicznego hałasu. Pagórkowaty teren, cisza i spokój oraz zieleń otaczająca obszar Zespołu stanowią niezaprzeczalny urok tego miejsca. Dodatkowym atutem jest społeczność Ocic, stosunkowo nieliczna, tworząca środowisko ludzi znających się nawzajem i zaangażowanych społecznie.

Budynek szkoły jest niezwykle pięknym i interesującym obiektem. Zachwyca doskonałym połączeniem zabytkowej linii z nowoczesną lekkością i rozmachem. Jest przestronny i wygodny. Swobodnie mieści pracownie przedmiotowe, świetlice, pokoje do zabaw dla przedszkolaków, aulę, pełnowymiarową salę gimnastyczną, stołówkę, kuchnię, bibliotekę oraz wiele innych pomieszczeń. Dzieci i personel placówki czują się tu dobrze i wygodnie. Generalny remont przeprowadzony w latach 2000-2007 uczynił szkołę jasną i nowoczesną, przy jednoczesnym zachowaniu jej zabytkowego stylu i uroku.

   MISJA PRZEDSZKOLA
Tworzymy warunki do realizacji praw i obowiązków dziecka. Wspomagamy ponadto środowisko rodzinne w zaspokojeniu potrzeb dzieci:
  • potrzeby bezpieczeństwa fizycznego
  • potrzeby bezpieczeństwa psychicznego
  • potrzeby kontaktu i akceptacji
  • potrzeby aktywności poznawczej

DZIECKO MA PRAWO:
  • do właściwie zorganizowanego procesu dydaktyczno-wychowawczego i opiekuńczego zgodnie z zasadami higieny pracy umysłowej i z uwzględnieniem możliwości psychofizycznych dziecka, jego zainteresowań, zdolności oraz poziomu intelektualnego
  • do podtrzymywania poczucia tożsamości narodowej, etnicznej, językowej i religijnej
  • do opieki pedagogicznej w przypadku nieuczestniczenia w zajęciach dodatkowych (religia, rytmika, języki i inne)
  • do ochrony przed wszelkimi formami używania przemocy fizycznej bądź psychicznej, ochrony i poszanowania jego godności osobistej oraz do życzliwego i podmiotowego traktowania

Do zadań edukacyjnych i wychowawczo-opiekuńczych są zatrudniane w naszej szkole osoby kompetentne, wykształcone i ambitne, stale rozwijające swoje umiejętności i doskonalące warsztat pracy. Dobro dziecka jest dla nich nadrzędnym celem, implikującym postawy i zachowania w różnych sytuacjach. Żadne dziecko nie jest tu anonimowe - wszystkie są znane pracownikom, nazywane po imieniu i każde może liczyć na zainteresowanie i pomoc.

Ponieważ liczba uczniów nie przekracza 150-200, bez trudu poznajemy ich problemy, sytuację rodzinną, status materialny, a także system wartości i zagrożenia, na jakie często są narażeni. Zawsze staramy się pomóc, stosując różne dostępne środki i metody. Solidarnie i zgodnie robimy wszystko, aby wychować młodego człowieka na osobę wartościową, żądną wiedzy i świadomą swojej wartości.

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Raciborzu Ocicach we wrześniu 2006 r. została połączona z Filią nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dla uczniów i innych czytelników w bibliotece udostępnione są stanowiska komputerowe z pełnym dostępem do Internetu.

Biblioteka jest wyposażona także w kserokopiarkę służącą potrzebom: uczniów, nauczycieli i czytelników spoza szkoły. Biblioteka jest dobrze wyposażona w prasę. Biblioteka szkolna posiada bogaty księgozbiór. Gromadzi się w niej: lektury szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum, baśnie, wierszyki i opowiadania dla najmłodszych czytelników, książki obyczajowe i przygodowe dla młodzieży, literaturę dla kobiet, książki dotyczące naszego miasta i regionu, literaturę, dydaktyczną dla nauczycieli.

ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA

Nasza szkoła docenia wychowawczą rolę świetlicy. Z roku na rok cieszy się coraz lepszą opinią wśród dzieci i rodziców ze względu na kameralną, miłą atmosferę oraz profesjonalizm dyrekcji i nauczycieli w wypełnianiu zadań wychowawczych i dydaktycznych. Obecnie świetlica zajmuje jedno duże pomieszczenie. Ponieważ poprawiły się warunki lokalowe wzrosła też liczba uczniów i zainteresowanie zajęciami świetlicowymi. Swoimi działaniami świetlica obejmuje wszystkich uczniów klas od I do VI.


Celem działalności świetlicy środowiskowej jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom po zajęciach lekcyjnych w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku, relaksu i odrabiania prac domowych. Spędzanie czasu w świetlicy środowiskowej sprzyja powszechnemu rozwojowi uczniów oraz nadrabianiu opóźnień w tym zakresie. Zajęcia świetlicowe wzbogacają wiadomości, rozwijają umiejętności i wychowują.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie