Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego

im. Janusza Kusocińskiego

ul. Kozielska 19, 47-400 Racibórz
tel. (032) 415-44-59
www:   http://zsomsraciborz.neostrada.pl
e-mail:   kusyraciborz@wp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 8036 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 8

GIMNAZJUM MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

- klasa lekkoatletyczna
- klasa pływacka
- klasa interdyscyplinarna

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

- klasa informatyczna
- klasa interdyscyplinarna
- klasa lekkoatletyczna
- klasa pływacka

ROZWIJAM UMYSŁ I CIAŁO

Nasza szkoła wspomaga młodego człowieka w jego wszechstronnym rozwoju poprzez harmonijne łączenie
nauki i sportu

Misja

  • Szkoła przygotowuje absolwenta do podjęcia studiów.
  • Szkoła przygotowuje ucznia do radzenia sobie we współczesnym świecie.
  • Nasi uczniowie sprawnie i na wysokim poziomie posługują się technologiami informacyjnymi.
  • Nasi uczniowie zdobywają medale na zawodach sportowych.

Szkoła przygotowuje ucznia do radzenia sobie we współczesnym Świecie
Uczniowie nabywają umiejętność posługiwania się technologiami informacyjnymi. Wszystkie klasy uczą się dwóch języków obcych, w tym jednego na poziomie rozszerzonym. Poziom wyposażenia pracowni w szkole zapewnia możliwość kontaktu z nowoczesnymi technologiami.
Szkoła zapewnia kontakt z dobrami kultury - teatr, wystawy, film, wycieczki.

Na zajęciach wymaga się od uczniów twórczej, samodzielnej pracy i postawy kreatywnej poprzez stosowanie nowoczesnych metod i technik nauczania, zwłaszcza metod aktywnych. Kształtuje się u uczniów umiejętność rozwiązywania problemów, dokonywania syntez i formułowania wniosków.
Szkolny program wychowawczy zakłada kształtowanie postaw prospołecznych, ogólnie akceptowanych i uważanych za pożądane w nowoczesnym świecie. Szkoła uczy solidnego i rzetelnego wywiązywania się z obowiązków.

Uczniowie mają możliwość pogłębienia swojej wiedzy o świecie i Unii Europejskiej biorąc udział w różnorodnych akcjach i konkursach oraz znają swoje prawa i obowiązki, ucząc się ich przestrzegania, rozumieją zasady prawne właściwe dla świata demokratycznego.

W szkole działa Samorząd Uczniowski, w którym uczniowie zdobywają umiejętność poruszania się w rzeczywistości demokratycznej oraz kształtują w sobie potrzebę działania na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej.
Szkoła umożliwia uczniom udział w różnego rodzaju akcjach charytatywnych i społecznie użytecznych przyczyniając się do kształtowania wrażliwości moralnej podopiecznych. Szkoła pomaga uczniom w radzeniu sobie z problemami natury emocjonalnej (agresja, stres, konflikty) poprzez uczestnictwo w zajęciach warsztatowych, programach i projektach organizowanych przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną oraz pedagoga szkolnego. W szkole realizowany jest Program Profilaktyki oraz Program Wychowawczy, których celem jest między innymi ochrona uczniów przed nałogami i kształtowanie postaw asertywnych.

Wszelkie sukcesy uczniów są w szkole doceniane, co motywuje ich do uczestnictwa w konkursach, olimpiadach i zawodach.

W szkole realizowane są ścieżki międzyprzedmiotowe pomagające w syntezie wiadomości i rozpoznawaniu podstawowych problemów współczesności.

Uczeń sprawnie i na wysokim poziomie posługuje się technologiami informacyjnymi
W ZSOMS istnieją pracownie komputerowe wyposażone wszystkich sprzęt najnowszej generacji. We wszystkich klasach realizowane są zajęcia z informatyki i technologii informacyjnej. Na tych zajęciach każdy uczeń korzysta samodzielnie z komputera na przydzielonym mu stanowisku. Szkoła posiada stałe łącze internetowe i zapewnia wszystkim dostęp do sieci pod kontrolą nauczyciela - opiekuna pracowni. W każdej klasie w ramach tzw. godzin dyrektorskich została zwiększona ilość zajęć z przedmiotów informatycznych.

W szkole funkcjonuje Biblioteka Internetowa, kółko europejskie o charakterze informatyczno-językowym, a w pracowniach informatycznych uczniowie mają stały dostęp do stanowisk komputerowych.

Nauczyciele wykorzystują technologie informacyjne na zajęciach z innych przedmiotów, uczniowie samodzielnie oraz z pomocą nauczycieli przygotowują prezentacje multimedialne.
Uczniowie wydają gazetkę szkolną "Bufoniada" doskonaląc swoje umiejętności informatyczne w zakresie edycji tekstu.

Uczniowie zdobywają medale na zawodach sportowych
W ramach ZSOMS funkcjonuje Szkoła Mistrzostwa Sportowego z klasami pływackimi i lekkoatletycznymi. W klasach tych uczniowie realizują program treningowy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i Polskiego Związku Pływackiego.

Uczniowie biorą udział w zawodach sportowych w randze krajowej i międzynarodowej. Programy edukacyjne i organizacja kształcenia pozwalają uczniom na łączenie sportu z nauką. Kadra trenerska posiada kwalifikacje do prowadzenia zajęć treningowych na poziomie wymaganym przez PZLA i PZP.

Szkoła jest wyposażona w odpowiednią bazę sportową: kryta pływalnia, tartan, siłownia, gabinet odnowy biologicznej, sauna, boisko i dwie sale gimnastyczne, co zapewnia podopiecznym właściwe warunki treningowe.

W ramach liceum ogólnokształcącego istnieją klasy interdyscyplinarne o poszerzonym programie zajęć wychowania fizycznego dla uczniów trenujących różne dyscypliny sportu w klubach.

GALERIA

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie