Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 5

im.Gryfitów

ul. Hubalczyków 7, 76-200 Słupsk
tel. (059) 840-42-01, fax 840-43-01
www:   http://www.sp5.pl
e-mail:   sekretariat@sp5.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 7352 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE:

- koło teatralne
- chór szkolny
- koło plastyczne
- koło sprawnych rąk
- zespoły piosenki i ruchu
- zajęcia rytmiczne
- koło matematyczne
- przyrodnicze
- informatyczne
- sekcja judo
- sekcja bilarda
- sekcja piłki koszykowej i ręcznej
- zespół redakcyjny gazetki szkolnej Piątak
- Klub Małego Ekologa


Szkoła Podstawowa nr 5 jest placówką z oddziałami integracyjnymi, działającą w oparciu o autorskie programy, obejmujące organizację i koncepcję merytoryczną pracy oraz zatrudnia specjalistów wspierających rozwój dziecka niepełnosprawnego. Klasy integracyjne są ważnym elementem pracy wychowawczej.

Pomimo krótkiego okresu działalności, w szkole ukształtowało się już wiele tradycji. Mamy na swoim koncie liczne osiągnięcia i wysokie lokaty w wielu konkursach, przeglądach, festiwalach. Budowana wizja pracy szkoły pozwala efektywnie rozwijać i wszechstronnie kształtować osobowość oraz intelekt naszych wychowanków.

Realizując działania dydaktyczne i wychowawcze, chcemy wyrobić w naszych uczniach poczucie współodpowiedzialności za wizerunek Naszej Szkoły.

ŚWIETLICA

Zaprasza dzieci klas I - IV, które nie mogą mieć zapewnionej opieki rodziców w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Dzieci w świetlicy mają zapewnioną opiekę, pomoc w nauce, relaks i zabawę. Zajęcia odbywają się zgodnie z hasłami tygodniowymi i planem tematyki całorocznej pracy wychowawczej.

Zapewniamy dzieciom:

  • warunki do nauki własnej,
  • pomoc w nauce, wdrażamy do samodzielnej pracy umysłowej poprzez udział dzieci w różnych formach zajęć,
  • ujawniamy i rozwijamy zainteresowania i uzdolnienia,
  • często organizujemy gry i zabawy ruchowe na powietrzu i w sali sportowej,
  • dbamy o zdrowie i rozwijamy nawyki higieny osobistej,
  • rozwijamy samodzielność, samorządność oraz aktywność społeczną,
  • rozwijamy szeroką współpracę z wychowawcami uczniów, pedagogiem szkolnym, psychologiem, logopedą, biblioteką, zapraszamy do współpracy rodziców.

Jedną z ciekawszych form zajęć są spotkania w klubie Ekoludka. Dzieci współtworzą kącik Ekoludka gromadząc ciekawe okazy roślin, przygotowują tablice informacyjne, uczestniczą w akcjach ogólnoszkolnych np. sprzątanie świata, przygotowują inscenizacje tematyczne.

BIBLIOTEKA

Obecnie biblioteka szkolna posiada zbiory liczące 6590 szt. różnorodnych dokumentów (książki, broszury, dokumenty dźwiękowe, dokumenty filmowe i programy komputerowe). Prenumerujemy 29 tytułów gazet i czasopism dla uczniów i nauczycieli.

Praca pedagogiczna biblioteki to m.in. lekcje w ramach realizacji modułu bibliotecznego ścieżki międzyprzedmiotowej Edukacja czytelnicza i medialna. Corocznie uczniowie naszej szkoły uczestniczą w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej, zdobywając nagrody i wyróżnienia. W każdym roku szkolnym przeprowadzamy eliminacje do kolejnych edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Polskiej.

Biblioteka szkolna aktywnie uczestniczy w obchodach Słupskiej Wiosny Literackiej. Tradycją naszej szkoły jest coroczne organizowanie spotkań autorskich dla uczniów naszej szkoły, a czasem także dla rodziców i nauczycieli. Gościliśmy już wielu znanych autorów literatury dla dzieci oraz innych twórców kultury.

Biblioteka jest miejscem, gdzie wielu nauczycieli prowadzi dodatkowe zajęcia ze swoimi uczniami, zarówno grupowe, jak i indywidualne, w tym zespoły wyrównawcze i koła zainteresowań (również z wykorzystaniem komputera).

POGOTOWIE TEATRALNE

Jest teatrem skupiającym dzieci z zespołu "Pleciugi" ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Słupsku współpracującym z Pogotowiem Teatralnym ze Szczecina, w którego szeregach pracują aktorzy zawodowi, psychoterapeuci, lekarze.

Realizujemy spektakle dla tych wszystkich dzieci oraz ludzi, którym potrzeba jest ciepła, radości i nadziei. Dotrzemy wszędzie, gdzie nas potrzebują: do szpitali, przedszkoli, Domu Dziecka, ośrodków szkolno - wychowawczych, terapeutycznych itp.

LOGOPEDA

Terapią logopedyczną w szkole objęte są dzieci z wadami wymowy z klas I-IV. Szczególna pomoc skierowana jest do uczniów o obniżonej sprawności intelektualnej, gdzie opóźniony rozwój mowy jest konsekwencją złożonych zaburzeń psychofizycznych. Ćwiczenia prowadzone są indywidualnie i zespołowo w zależności od rodzaju o stopnia nasilenia zaburzeń.

Terapia ukierunkowana jest na usuwanie zaburzeń mowy, nauczanie mowy, która się nie wykształciła, wyrównywanie opóźnień rozwoju mowy, wypracowanie odpowiedniego poziomu sprawności językowej.

W pracy terapeutycznej wykorzystywane są zindywidualizowane ćwiczenia ortofoniczne, oddechowe, fonacyjne, kształcące słuch fonemowy oraz usprawniające narządy artykulacyjne. Często podczas zajęć logopedycznych towarzyszy d zieciom zabawa. Utrwalają wymowę poszczególnych głosek rozwiązując rebusy, zagadki, czytają zabawne teksty.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie