Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Siołkowicach

ul. Michała 2, 46-083 Stare Siołkowice
tel./fax (77) 469-45-06
www:   http://www.pspsiolkowice.ple-mail:   pspstaresiolkowice@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1450 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA

- "Szkoła z klasą"
- bezpieczeństwo uczniów
- wszechstronny rozwój uczniów
- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- języki obce: angielski, niemiecki
- koła zainteresowań
- przyjazna atmosfera

Nasza szkoła

Mała placówka wiejska sprzyja tworzeniu dobrej atmosfery i opiekuńczych relacji między dziećmi, a nauczycielami.

Postawiliśmy na integrację ze środowiskiem. Corocznie organizujemy Dni Seniora oraz Festyny Rodzinne, ponieważ wiemy, że aby szkoła mogła prawidłowo spełniać swoje funkcje dydaktyczno-wychowawcze, nie może być wyalienowana ze środowiska, w którym funkcjonuje. Musi w nim mocno tkwić, wiążąc się z lokalną społecznością poprzez dziedzictwo kulturowe, język, zwyczaje i obrzędy, kulturę materialną.

Niezwykle bogata kultura śląska oraz autentyczne zainteresowanie nią dzieci stały się wyzwaniem do wykorzystania jej w procesie dydaktyczno-wychowawczym przez nauczycieli naszej szkoły. Pozwoliła na realizację wielu celów kształcących, poznawczych i wychowawczych. W rezultacie stworzono uczniom możliwość wzbogacania wiedzy o regionie, oferuje się i prezentuje dzieciom najbardziej charakterystyczne elementy kultury śląskiej, daje możliwość samorealizacji, tworzy warunki do masowego uczestnictwa w realizacji regionalnego programu, jak również popularyzuje gwarę śląską i tradycyjne zwyczaje i obrzędy.

W naszej szkole mamy Izbę Śląską, gdzie na różnych przedmiotach odbywają się zajęcia z regionalizmu. Edukacja regionalna ma także na celu rozwijanie wartości rodzinnych związanych z wartościami kulturowymi wspólnoty lokalnej i rozwój postaw patriotycznych, związanych z tożsamością kultury regionalnej. W szkole działa Rada Szkoły oraz organizacje uczniowskie: Samorząd i SKS. Corocznie organizujemy program Profilaktyki Antyalkoholowej, współpracując z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Zachęcamy do aktywności twórczej, uczniowie mogą bezpłatnie uczestniczyć w pozalekcyjnych zajęciach kółek: polonistycznego, matematycznego, teatralnego, regionalnego, przyrodniczego, plastycznego i muzycznego.

Dbamy o wysoki poziom nauczania języków obcych (niemiecki od kl. I jako język mniejszości i język angielski ok kl I-VI). Możemy się poszczycić wysokimi miejscami na szczeblu wojewódzkim w konkursach: polonistycznym, matematycznym oraz języka niemieckiego. Uczniowie zajmują także wysokie miejsca na zawodach sportowych. Uczniowie są dobrze przygotowywani do sprawdzianu szóstoklasisty. Otrzymujemy wysoką średnią powyżej średniej gminy.

Kuratoryjne mierzenie jakości pracy szkoły wykazało w raporcie powizytacyjnym m.in. wysoki poziom nauczania, sprawiedliwe ocenianie, dobre efekty pracy szkoły, zintegrowane zespoły klasowe, bardzo wysoką średnią ocenę relacji między nauczycielami i uczniami oraz między rodzicami i nauczycielami, bardzo dobrą ocenę atmosfery pracy w szkole.

Stale trwa podnoszenie standardu zaplecza technicznego szkoły: w ostatnich latach zakupiono wysokiej jakości sprzęt telewizyjny (telewizory i wideo), komputerowy, sprzęt grający i nagłaśniający.

Zapraszamy !!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie