Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2

im. Marii Konopnickiej

ul. Sobieskiego 6A, 83-200 Starogard Gdański
tel./fax (58) 562-35-97
www:   http://www.sp2star.republika.ple-mail:   sp2star@op.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4501 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

- j. angielski, j. niemiecki
- zajęcia profilaktyczne
- troska o wszechstronny rozwój każdego ucznia
- dbałość o dobro ucznia

Starogardzka "dwójka" wybudowana została w 1894 roku. Przez wszystkie lata istnienia była gimnazjum niemieckim, niemiecką szkołą powszechną, pierwszą w Starogardzie polską szkołą żeńską, siedmioklasową szkołą koedukacyjną i pięcioklasową szkołą podstawową nr 2.

1 września 1999 roku stała się pełną sześcioklasową szkołą podstawową. Wielu spośród wychowanków "dwójki" to obecnie znani, szanowani i odnoszący sukcesy w różnych dziedzinach życia obywatele naszego miasta.

Nasza szkoła to obecnie najmniejsza szkoła w mieście. Przyjazną atmosferę szkoły tworzą mało liczne klasy, bogaty wachlarz imprez i uroczystości wspierających rozwój i zainteresowania dziecka, zaangażowana, kompetentna i doświadczona kadra pedagogiczna zapewniająca indywidualne podejście do każdego ucznia. Tu każde dziecko ma imię.

WYRÓŻNIA NAS

  • z inicjatywy Samorządu Szkolnego systematycznie obejmowane są opieką zwierzęta ze schroniska (zakup karmy, misek, koców) oraz zwierzęta leśne (jesienna zbiórka kasztanów i żołędzi po to, by zimą je dokarmiać)
  • uczniowie naszej szkoły rozwijają swoje umiejętności i zainteresowania w ramach zajęć pozalekcyjnych, a dokładnie kół zainteresowań: kółka historycznego, matematycznego, przyrodniczego, tanecznego, dziennikarskiego, sportowego, teatralnego i rozmaitości
  • szkoła opracowała program pracy z dzieckiem uzdolnionym

Dla ucznia z trudnościami szkoła organizuje pomoc w formie:

  • zajęć wyrównawczych
  • obniżania poziomu wymagań
  • zadań o mniejszym stopniu trudności
  • częstego kontaktu z rodzicami
  • wzmacniania wiary we własne siły poprzez nagradzanie i pochwałę
  • zorganizowanie pomocy koleżeńskiej
  • kontakt z pedagogiem szkolnym i Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną

Naszym celem jest wychowanie dziecka świadomego dokonywanych wyborów,kierującego się wspólnym dobrem,wzajemnym szacunkiem,akceptującego drugiego człowieka,umiejącego żyć mądrze w najbliższym otoczeniu, w Polsce, Europie.

BEZPIECZEŃSTWO

Nasza szkoła mieści się w budynku o bardzo długiej historii i całkiem nowym wizerunku. Przestronne klatki schodowe, jasne, pozbawione niebezpiecznych zakamarków korytarze i czytelny układ sal lekcyjnych to niewątpliwe atuty szkoły. Tutaj nawet najmłodsi uczniowie bez trudu odnajdą interesujące ich miejsca, cały też czas przebywają w zasięgu wzroku dbających o ich bezpieczeństwo nauczycieli i pracowników obsługi.

Dbając o potrzeby najmłodszych dzieci w szkole wprowadzono wyraźny podział: uczniowie klas I - III lekcje i przerwy spędzają na I piętrze, uczniowie klas starszych podczas przerw przebywają wyłącznie na parterze. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających w szkole zarówno obiekt szkoły jak i teren wokół niej są monitorowane.

WARUNKI DO NAUKI

Zaplecze szkoły stanowią estetycznie i funkcjonalnie wyposażone sale lekcyjne, nowoczesne pracownie komputerowe z Internetem, biblioteka umożliwiająca nawet najmłodszym dzieciom samodzielne korzystanie z księgozbioru, świetlica czynna codziennie od 7.45 do 15.30, stołówka.

DBAMY O ROZWÓJ DZIECKA

Począwszy od klasy pierwszej uczniowie uczą się języka angielskiego oraz informatyki. Dzieci objęte są opieką pedagoga i logopedy, mogą korygować wady postawy na zajęciach gimnastyki korekcyjnej.

Szeroka oferta zajęć pozalekcyjnych umożliwia uczniom rozwijanie zainteresowań i sprawdzanie swoich możliwości w konkursach i zawodach sportowych. Program wychowawczy realizowany w szkole kształtuje pożądane zachowania, wskazuje na powszechnie akceptowane zasady moralne, uwrażliwia na potrzeby drugiego człowieka, uczy dbać o środowisko przyrodnicze.

Każdego roku w szkole organizowanych jest szereg uroczystości i imprez kulturalnych (akademie, spotkania z ciekawymi ludźmi, koncerty muzyczne, wyjazdy do kina i teatru) a także wycieczki i kilkudniowe biwaki.

GALERIASERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie