Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Prywatna Szkoła Podstawowa Nr 6 Sióstr Niepokalanek

im. bł. M. Marceliny Darowskiej

ul. Jerzego Zaruby 2, 02-796 Warszawa
tel. (22) 649-38-26, 791 977-129
www:   http://www.szkolaniepokalanek.com
e-mail:   poczta@szkolaniepokalanek.com
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 29842 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

RANKING SZKÓŁ WARSZAWSKICH
Wasza Edukacja

- I miejsce w Warszawie w 2022 roku
- II miejsce w Warszawie w 2023 roku
 

PRYWATNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6
SIÓSTR NIEPOKALANEK

- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- języki obce: angielski, niemiecki,
  francuski

- zajęcia sportowe, własna hala
  sportowa

- wycieczki, pielgrzymki
- ciekawe koła zainteresowań
- wszechstronny rozwój ucznia
- przyjazna atmosfera
- bezpieczeństwo ucznia
- zajęcia szachowe
- indywidualizacja
- świetlica

O nas
W maju 2000r. puste jeszcze pole poświęcił ks. bp Tadeusz Pikus, a już 12 grudnia prymas Polski kard. Józef Glemp uroczyście wmurował akt erekcyjny w fundamentach budowanej szkoły.
10 miesięcy później – 12 października 2001r. kardynał J. Glemp uroczyście poświęcił nowe budynki szkolne i przedszkolne. Działka przy ul. Zaruby 2, z widokiem na Las Kabacki, zaczęła rozbrzmiewać śmiechem dzieci. To tutaj przyszło siostrom niepokalankom kontynuować trudne dzieło nie tylko kształcenia ale i wychowania.

Zasady wychowania w naszej szkole
Podstawowym wyznacznikiem wychowania jest świat wartości chrześcijańskich. Wszystko czego człowiek doświadcza, jego talenty i uposażenia, temperament i osobowość, jego sytuacja życiowa i pozycja społeczna - to indywidualna droga do Boga. Miłość Boga realizujemy poprzez codzienną wspólną modlitwę poranną, modlitwę przed posiłkami, comiesięczne msze święte szkolne, sakrament pokuty i pojednania i msze święte w pierwszy piątek miesiąca, odmawianie różańca w październiku, roraty, rekolekcje szkolne, indywidualne postanowienia, jasełka, wigilię szkolną, kolędowanie, nabożeństwa, pielgrzymki, całoroczne przygotowania i przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej, msze święte z okazji świąt i uroczystości religijnych.

Postawę patriotyczną uczniów kształtuje poznawanie historii Ojczyzny - dziejów i tradycji własnej szkoły, rodzinnego miasta, regionu, całego kraju. Służą temu konkursy wiedzy, pielgrzymki do Sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej i bł. M. Marceliny w Szymanowie, uroczyste obchody Święta Patronalnego szkoły, pobyty w różnych klasztorach sióstr niepokalanek. Własne miasto poznajemy podczas wycieczek, lekcji muzealnych, spotkań z ciekawymi ludźmi. Region i kraj stają się bliższe podczas wycieczek turystyczno-krajoznawczych, wyjazdów na "zielone szkoły", poznajemy go poprzez lekturę podań, legend, a także kultywowanie tradycji narodowych - śpiew pieśni patriotycznych, naukę polskich tańców, przygotowanie przedstawień okolicznościowych, odwiedzanie miejsc pamięci narodowej. Nasze narodowe dziedzictwo kulturowe poznajemy na koncertach muzyki polskiej, poprzez spektakle teatralne, wystawy polskiego malarstwa, przygotowując się do konkursów recytatorskich. Kultywujemy polskie tradycje narodowo-religijne Świąt Bożego Narodzenia i Świąt Wielkanocnych. Obchodzimy imieniny uczniów i nauczycieli, podtrzymujemy tradycje związane ze świętym Mikołajem. Pamiętamy o modlitwie za zmarłych i poległych w obronie Ojczyzny.


Nasza szkoła niesie pomoc w kształtowaniu postawy wytrwałości w dążeniu do osiągania ważnych celów i postaw życiowych oraz nawyku sumiennej i wytrwałej pracy. Realizujemy to poprzez sumienne przygotowanie do lekcji, pełnienie dyżurów w klasie i refektarzu, punktualne przychodzenie na każdą lekcję, utrzymywanie porządku w klasie, szatni, troskę o rzeczy własne i wspólne, sprzęt i pomoce szkolne. Obowiązki to poręcze na drodze życia. Rozumna obowiązkowość pozwala na zachowanie w życiu rozsądnego umiaru, uczy jak godzić różne obowiązki i wywiązywać się ze swoich zobowiązań. Wierność swoim obowiązkom staje się drogą osiągania harmonii i dojrzałości.

"Wychowanie to dzieło miłości"

Nasza szkoła umożliwia rozwój zdolności i zainteresowań uczniów poprzez stosowanie nowoczesnych metod nauczania, udział w konkursach, korzystanie z kół zainteresowań w szkole i poza nią.



Oferujemy liczne zajęcia dodatkowe,
przykłady zajęć z ostatnich lat:
  • j. angielski
  • koło plastyczne
  • Szkolne Koło Caritas
  • koło biblijne
  • koło teatralne
  • szachy SNU
  • koło biblijne
  • SKS, basen
  • koło j. niemieckiego
  • koło j. francuskiego
  • Kangurek
  • koło przyrodnicze
  • koło informatyczne
  • mini LOGIA
  • koło matematyczne
  • koło ortograficzno-kaligraficzne
  • koło historyczne
  • zajęcia przygotowujące do egzaminu z j. francuskiego - DELF 1, 2

Nasi uczniowie szukają zatem odpowiedzi na problemy naukowe, rozwiązują jednak nie tylko zadania teoretyczne, ale także życiowe, uczą się przewidywania efektów rozwiązań i ich konsekwencji, podejmują próby samooceny. Mają okazję do prezentacji własnego poglądu, dyskusji, dialogu. Dzieje naszego narodu poznają podczas lekcji muzealnych organizowanych w murach Zamku Królewskiego, Muzeum Narodowego, Muzeum Powstania Warszawskiego. W czasie wyjazdów na "zielone szkoły" poznają polskie sanktuaria, izby pamięci, muzea, skanseny, miejsca pamięci narodowej. Patrząc na zabytki przeszłości szukają rozwiązań na przyszłość swoją i Ojczyzny.



Zapraszamy serdecznie!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie