Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 76

im. I Armii Wojska Polskiego

ul. Wandy 13, 53-320 Wrocław
tel. (71) 788-47-72
www:   http://www.sp76.wroclaw.ple-mail:   sekretariat@sp76.wroclaw.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 8393 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PUBLICZA SZKOŁA PODSTAWOWA

- klasy z innowacjami pedagogicznymi
- klasy sportowe – pływackie


Szkoła Podstawowa Nr 76 we Wrocławiu ma korzystną lokalizację. Znajduje się na terenie dzielnicy Krzyki, w bezpiecznym miejscu, przy spokojnej alei. Szkoła skupia wykwalifikowaną i stale doskonalącą się kadrę pedagogiczną. Realizujemy cele wychowawcze i dydaktyczne wielopłaszczyznowo. wychowawczym kładziemy nacisk na kształtowanie postaw moralnych i społecznych, rozwój samodzielności, wychowanie patriotyczne, prorodzinne oraz regionalne naszych uczniów.

Uczniowie uczą się języka angielskiego : w klasach IV 2 godziny, w klasach V-VI 3 godziny oraz języka niemieckiego w klasach V-VI 1 godzina tygodniowo. Zajęcia językowe odbywają się z podziałem na grupy. Ponadto za dodatkową opłatą rodziców prowadzona jest nauka j. obcych ( j. angielski, j. niemiecki ) w klasach I-III.

Świetlica szkolna mieści się w dwóch bogato wyposażonych pomieszczeniach. Zapewnia opiekę uczniom od 7.00 do 17.00. W ramach pracy świetlicy odbywają się zajęcia kół zainteresowań: czytelniczego, ekologicznego, turystycznego, teatralnego i plastycznego.

Prowadzimy naukę obsługi komputera w 2 pracowniach szkolnych wyposażonych w 22 stanowiska komputerowe. Posiadamy współtworzoną przez uczniów stronę internetową i mamy dostęp do internetu w pracowniach i bibliotece szkolnej.

Dysponujemy nowoczesnym boiskiem i salą gimnastyczną z pełnym, nowoczesnym zapleczem sanitarnym. Korzystamy z basenu i obiektów sportowych WKS Śląsk przy ul. Racławickiej

Pod koniec września 2003 roku nasza szkoła nawiązała kontakt z innymi zagranicznymi szkołami szukającymi partnerów do Szkolnego Projektu Comeniusa pt.: ”Czytanie jest zabawą”. Może nie do końca wiecie lub nie pamiętacie co to jest Program Comenius? Otóż jest to program działań Unii Europejskiej, który zmierza do podniesienia poziomu edukacji szkolnej, wzmocnienia jej europejskiego wymiaru, zachęcenia do nauki języków obcych oraz promowaniu świadomości interkulturowej. Uczestnictwo w takim programie to doskonała okazja do poznania krajów, kultur, sposobów myślenia oraz stylów życia obcokrajowców.

KOŁA ZAINTRESOWAŃ
Szkoła oferuje: kółko matematyczne, polonistyczne, muzyczne, ekologiczne, informatyczne, europejskie, koło Miłośników Wrocławia, filmowe, turystyczno-krajoznawcze, zajęcia dla dyslektyków, zajęcia wyrównawcze, integracyjne, zajęcia sportowe ( również w soboty) dla uczniów klas IV-VI. W ramach pracy kółka redakcyjnego w szkole wydawana jest gazetka SZKOLEŚ 2 zawierająca aktualności z życia szkoły, rozrywki umysłowe, prace uczniów.

W klasach I-III uczniowie uczestniczą w zajęciach wyrównawczych, gimnastyki korekcyjnej, zajęciach integracyjnych wspierających proces adaptacji uczniów klas I oraz rozwijających inteligencję emocjonalną w klasach II a także w dodatkowych zajęciach z zakresu edukacji matematycznej , polonistycznej i regionalnej. Działają kółka: informatyczne, muzyczne, sportowe. Szkoła współpracuje z MDK Krzyki . Uczniowie klas I-III uczęszczają na zajęcia proponowane przez placówkę.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie