Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szermiercza Sportowa Szkoła Podstawowa Nr 85

ul. Traugutta 37, 50-416 Wrocław
tel. (71) 343-55-62
www:   http://www.sp85.wroc.pl
e-mail:   sp-85@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6209 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZERMIERCZA SPORTOWA SZKOŁA PODSTAWOWA

- grono doświadczonych nauczycieli
- klimat życzliwości i akceptacji
- wysoki poziom nauczania
- nauka szermierki od podstaw
- liczne koła zainteresowań
- bogata baza szkoły

O Szkole
Nasza szkoła jest jedyną na Dolnym Śląsku Szermierczą Szkołą Sportową z bogata tradycją. Patronat nad klasami sportowymi sprawuje Uczniowski Klub Sportowy „KORONA”, z którego dzieci po zakończeniu Szkoły Podstawowej mogą przejść bezpośrednio do Klubu Szermierczego „WROCŁAWIANIE”, który plasuje się w czołówce najlepszych klubów floretowych w Polsce.

Dzieciom uczącym się w klasach sportowych oferujemy:
  • udział w zajęciach treningowych (8h tygodniowo) zgodnych z planem dydaktycznym Szkoły
  • korzystanie z dodatkowych zajęć treningowych /grupowych i indywidualnych
  • korzystanie z obiektów sportowych oraz ze sprzętu szermierczego, udział w zawodach i turniejach krajowych i zagranicznych, zgodnych z kategoriami wiekowymi
  • udział w zgrupowaniach sportowych (letnich i zimowych), które dofinansowane są ze środków pozyskanych przez klub UKS „Korona”
Szermierka jest sportem ogólnorozwojowym i jej właściwe uprawianie nie wpływa negatywnie na rozwój dziecka. Szermierkę w klasach sportowych może więc uprawiać każde dziecko, które nie ma szczególnych przeciwwskazań od lekarza.

Jakie są warunki przyjęcia do klasy sportowej?
  • zgoda rodziców
  • posiadanie aktualnych badań lekarskich, które wykonywane są 2 x w roku w przychodniach sportowych przez lekarza medycyny sportowej
  • opłacenie składki członkowskiej na zakup sprzętu szermierczego /florety, stroje szermiercze, rękawice, maski/, z którego dzieci korzystają przez cały rok
KLASY SPORTOWE O PROFILU SZERMIERCZYM

Klasa IVa - dzieci zaczynają naukę szermierki od podstaw, nadrzędnym celem zajęć jest zachęcenie dzieci do uprawiania tej dyscypliny sportowej oraz integracja grupy. Dzieci opanowują podstawowe wiadomości z zakresu szermierki; zdobywają umiejętności współdziałania ze sobą podczas ćwiczeń zespołowych, wzajemnym kibicowaniu oraz pomaganiu w trakcie walk; obserwują zawody szkolne i ogólnopolskie. Dzieci z klasy sportowej podlegają systematycznym badaniom lekarskim w Przychodni Medycyny Sportowej.

Klasa Va i VIa - dzieci kontynuują naukę szermierki rozpoczętą w klasie IV, nadrzędnym celem zajęć jest dalsza integracja grupy oraz pogłębianie świadomości przynależności do środowiska szermierczego. Dzieci pogłębiają umiejętności techniczne i taktyczne poprzez systematyczne uczęszczanie na treningi szermiercze; pogłębiają umiejętności współdziałania z innymi zawodnikami; uczestniczą w zgrupowaniach szkoleniowych wyjazdowych w okresie zimowym oraz letnim; uczestniczą w zawodach szkolnych, ogólnopolskich i międzynarodowych; pomagają przy organizacji zawodów dla innych kategorii wiekowych. Dzieci z klas sportowych podlegają systematycznym badaniom lekarskim w Przychodni Medycyny Sportowej.

Zasady funkcjonowania klas sportowych o profilu szermierczym zawarte są w „Regulaminie Klas Sportowych”.

ZAJĘCIA SZERMIERKI DLA KLAS III

Zajęcia szermierki dla klas III przygotowują dzieci do klasy sportowej. Zajęcia odbywają się 2 x w tygodniu (wtorki i piątki). Zajęcia prowadzą trenerzy szermierki: Piotr Stasiewicz, Stanisław Zamiar. Zajęcia mają na celu zachęcenie dzieci do uprawiania tej dyscypliny sportowej oraz integrację grupy. Dzieci uczą się podczas gier i zabaw podstawowych elementów szermierki. Dzieci uczestniczące w zajęciach podlegają systematycznym badaniom lekarskim w Przychodni Medycyny Sportowej.

SZKÓŁKI SZERMIERCZE DLA KLAS I-II oraz przedszkolaków Zajęcia dla najmłodszych dzieci odbywają się 2 x w tygodniu w godzinach popołudniowych. Dla dzieci początkujących w poniedziałki i środy, dla dzieci zaawansowanych we wtorki i czwartki. Zajęcia prowadzą instruktorzy szermierki: Justyna Pisarczyk, Paweł Szumielewicz, Leszek Rajski. Zajęcia mają na celu zachęcenie dzieci do uprawiania tej dyscypliny sportowej oraz integrację grupy. Dzieci uczą się podczas gier i zabaw podstawowych elementów szermierki.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie