Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Leonardo da Vinci Niepubliczna Szkoła Podstawowa

ul. Młodych Techników 58, 53-645 Wrocław
tel./fax (71) 793 77-17, tel. kom. 502 996-413
(Budynek B - III piętro)
www:   http://davinci.edu.pl
Leonardo da Vinci na Facebooku
e-mail:  
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 16476 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

KURSY PRZYGOTOWAWCZE DO EGZAMINÓW

- matematyka - język polski
- kursy roczne i dwuletnie
 

LEONARDO DA VINCI NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA
Zajęcia prowadzone w naszej szkole:

- kształcenie zintegrowane
- język angielski, hiszpański
- język rosyjski
- język i kultura Chin

- zajęcia muzyczne
- zajęcia ruchowe
- szachy
- bogata oferta kół zainteresowań
- język hiszpański

"Dobra szkoła to taka, w której uczenie się uczenia jest postępowym, ciągle zmieniającym się procesem wzbogacającym i rozszerzającym rozumienie i doświadczanie świata."

Jak uczymy?

Program edukacyjny realizowany w naszej szkole zawiera podstawę programową pełną zalecaną przez MEN. Wszystkie tzw. Zajęcia dodatkowe stanowią naczynia połączone. Rozszerzona muzyka z grą na instrumentach to baza matematyki i języków obcych, zajęcia ruchowe to szansa uczenia w ogóle.

W klasach IV-VIII realizujemy rozszerzone programy z elementami dwujęzyczności, profil matematyczno-przyrodniczy oraz 4 języki obce, a w ramach zajęć dodatkowych prowadzimy: kółko matematyczne, kółko historyczne, kółko przyrodnicze, kółko muzyczne, kółko plastyczne, kółko teatralne, kółko lekkoatletyczne, basen, zajęcia wyrównawcze z ortografii oraz matematyki. Zgodnie z porozumieniem zawartym z klubem BUDOKAN dla uczniów naszej szkoły prowadzone są zajęcia karate.

Uczenie się to proces wykorzystujący doznania i doświadczenie. Bazą dla formowanego rozumienia, z której rozwija się koncepcja i myślenie tworzą „doświadczenia" naszych zmysłów. Małe dziecko raczej się uczy niż bawi. Można je nauczyć absolutnie wszystkiego co prezentuje się mu w sposób rzetelny za pomocą faktów. Fakty są podstawą wiedzy.
Czytanie całościowe - pojęciowe
Czytanie ze zrozumieniem treści i uczenie wieloznaczności pojęć to podstawa nauki czytania metodą mgr. Anny Aliny Dąbrowskiej.

Języki obce
Począwszy od klasy I uczymy trzech języków obcych: angielskiego, rosyjskiego i chińskiego (dialekt mandaryński),później hiszpańskiego, ponieważ stoimy na stanowisku, że sam angielski to za mało. Nauka każdego z w/w języków to nie tylko materiał leksykalny ale cała sfera kultury, sztuki, religii, tradycji, obyczajów.

Matematyka to matematyko-przyrodo-geografia z logiką. Rachunkowość, często mylona jest w kształceniu zintegrowanym z matematyką u nas jest elementem składowym nauczanej przez nas matematyki.

Szachy zajęcia odbywają się wg programu szachowego przewidzianego na 3 lata. Pełny zakres programu przewiduje 180 godzin lekcyjnych w 3-letnim cyklu (od 6-go roku życia). Autorem programu szachowego realizowanego w naszej szkole jest Trener Mistrzów Krzysztof Krupa.

Zajęcia muzyczne Zajęcia muzyczne są integralną częścią nauczania. Poprzez różnicowanie ich treści, modyfikacje, stopniowanie trudności są w ścisłej korelacji z innymi zajęciami i przedmiotami takimi jak mowa, matematyka, plastyka, przyroda, geografia, technika. W istotny sposób wspomagają i przyśpieszają proces nauczania. Poprzez takie formy jak śpiew, ruch, taniec, gra na instrumentach (dzwonki, flet prosty), improwizacje, słuchanie muzyki, zajęcia te mają ogromny wpływ na rozumienie treści muzycznych od najprostszych, elementarnych zagadnień. Dzięki prowadzeniu tak szerokiej edukacji muzycznej możliwe jest równoległe prowadzenie nauki trzech języków obcych (angielski, rosyjski, chiński). Zajęcia muzyczne prowadzone są w oparciu o program własny nauczyciela - mgr Joanny Kassie–Kościukiewicz – pedagoga z wieloletnim doświadczeniem, nauczyciela muzyki w szkołach muzycznych, wielokrotnie nagradzanego m.in. nagrodą Ministra Edukacji Narodowej i Nauki.

JĘZYK CHIŃSKI I KULTURA CHIN

Zajęcia z kultury i języka chińskiego odbywają się w formie zabaw mających na celu uruchomienie zdolności naśladowczych i słuchowych dzieci (język chiński jest językiem tonalnym). Podczas zajęć korzystamy z materiałów przygotowanych specjalnie dla obcokrajowców uczących się języka chińskiego. Program zatwierdzony przez Hanban (Biuro Promocji Nauki Języka Chińskiego). Zajęcia prowadzi absolwentka Akademii Pekińskiej.

Prowadzimy przygotowanie do egzaminu YCT oraz HSK.

CELE I ZADANIA SZKOŁY

Szkoła stwarza warunki do komplementarnego rozwoju uczniów, uwzględniając ich indywidualne zainteresowania i potrzeby, a także ich możliwości psychofizyczne.

Szkoła realizuje cele i zadania wynikające z przepisów prawa oraz uwzględniające program wychowawczy szkoły, a w szczególności zapewnia uczniom:
  • poznawanie wymaganych pojęć, zdobywanie rzetelnej wiedzy i umiejętności na poziomie umożliwiającym co najmniej kontynuacje nauki na następnym etapie kształcenia niezbędnych do uzyskania świadectwa ukończenia Szkoły
  • rozwijanie sprawności umysłowych, osobistych zainteresowań oraz możliwość realizowania indywidualnych programów nauczania
  • znalezienie w szkole środowiska wychowawczego umożliwiającego uczniom podtrzymywanie poczucia tożsamości narodowej, etnicznej, językowej i religijnej oraz sprzyjającego wszechstronnemu rozwojowi (w wymiarze intelektualnym, psychicznym, społecznym, zdrowotnym, estetycznym, moralnym, religijnym)
  • opiekę z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa oraz promocji i ochrony zdrowia
  • wszechstronna pomoc w opanowaniu treści objętych programem nauczania

Szkoła realizuje następujące cele:
  • uczenie otwartości na inne kultury i kraje
  • kształtowanie postaw zrozumienia i tolerancji oraz poczucia wspólnotowości różnych narodów i wyznań
  • zachęcanie do nauki języków obcych jako narzędzia poznania innego kraju, jego literatury, kultury i sztuki
  • kształtowanie poczucia tożsamości narodowej i przynależności do własnego kraju
  • zachęcanie do poznania warunków geograficznych i osobliwości turystycznych innych krajów


Serdecznie Zapraszamy!!!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie