Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 90

im. Prof. Stanisława Tołpy

ul. Orzechowa 62, 50-540 Wrocław
tel. (71) 363-60-29, fax (71) 373-18-99
www:   http://www2.sp90.wroclaw.ple-mail:   sp90wro@op.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3911 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 90 WE WROCŁAWIU

- współpraca z Klubami Seniora
- konkurs "Góra Grosza"
- aktywny Samorząd Uczniowski
- Szkolny Program Rozwoju Zainteresowań
i Uzdolnień Uczniów

O nas

Misją naszej szkoły jest przygotowanie ucznia do życia w demokratycznym społeczeństwie, szanującego prawdę oraz godność swoją i drugiego człowieka, kulturalnego, odpowiedzialnego za wyniki swojej edukacji. Najważniejsze wartości przyjęte przez wszystkich członków społeczności szkolnej w celu ich poszanowania to: życzliwość, szacunek, prawdomówność, sprawiedliwość, tolerancja, odpowiedzialność za siebie i otoczenie oraz wyniki swojej edukacji, samodzielność i przyjaźń.

Szkoła realizuje zadania określone w Ustawie o systemie oświaty oraz przepisach wydanych na jej podstawie a także zawarte w programie wychowawczym i programie profilaktyki, a w szczególności:

  • umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do dalszej nauki w gimnazjum
  • przygotowuje do wypełnienia obowiązków rodzinnych i obywatelskich uwzględniając wartości i zasady realizowane w ramach szkolnego systemu wychowawczego
  • zapewnia każdemu uczniowi integralność kształcenia i wychowania oraz warunki niezbędne do jego rozwoju
  • zapewnia bezpieczeństwo ucznia w czasie zajęć organizowanych przez szkołę
  • upowszechnia wiedzę ekologiczną i prozdrowotną wśród dzieci, kształtuje właściwe postawy wobec problemów ochrony środowiska i zdrowia realizując programy autorskie i programy edukacyjnych ścieżek międzyprzedmiotowych
  • upowszechnia wiedzę o regionie w ramach autorskich programów wychowania regionalnego

Od września 2005 r. realizujemy w naszej szkole, Szkolny Program Rozwoju Zainteresowań i Uzdolnień Uczniów, którego ideę poprzedza następujące motto:

„Poznaj swe główne uzdolnienia i swój naczelny talent. Ten zaś należy rozwijać, by innym dopomagał. Każdy może się w jakimś kierunku odznaczyć byle tylko poznał swe uzdolnienia”. GRACIAN BALTASAR (1601- 1658)


Ideą programu jest poszukiwanie i uświadamianie ukrytych oraz rozwijanie ujawniających się uzdolnień i zainteresowań. Każdy uczeń ma możliwość rozpoznawania i dostosowania strategii uczenia się do stylu myślenia oraz rodzaju inteligencji. Nauczyciele rozpoznają i diagnozują specyficzne potrzeby ucznia w tym zakresie. Pracują z nim wykorzystując jego uzdolnienia. Obowiązujący w naszej szkole WSO przewiduje dla absolwenta nagrodę w postaci statuetki Złotej Sowy.W nawiązaniu do tej tradycji zespół do spraw wspierania uzdolnień powołał do działania Klub Złotej Sowy dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Obecnie klub liczy 45 uczniów. Od marca 2007 r. posiadamy Certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia, należymy również do Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia.

SAMORZĄD

Co roku uczniowie należący do Samorządu Uczniowskiego angażują się w wiele zadań wpływających na życie szkoły. Uczestniczą w organizacji tradycyjnych uroczystości szkolnych – są to akademie z okazji: rozpoczęcia roku szkolnego, Święta Edukacji Narodowej, Narodowego Święta Niepodległości, Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, zakończenia roku szkolnego, apel z okazji Dnia Sportu.

Samorząd organizuje różnorakie akcje i konkursy, m.in.:„Góra grosza”, „Nie wstydzimy się szkoły-nosimy identyfikatory” - identyfikatory i obuwie zmienne są sprawdzane zgodnie z decyzją wychowawcy, Szkolna poczta miłych listów (z okazji Dnia Chłopca, Walentynek, Dnia Kobiet).

Członkowie Samorządu uczestniczą również w realizacji szkolnych projektów - przygotowują gazetkę okolicznościową, pomagają w organizacji Dnia Otwartego w SP90 oraz w wyborach do Rady Uczniowskiej - uczniowie klas 4 i 5 typują swych kandydatów, których charakterystyki zamieszczane są w gablocie, a następnie wybierają jednego przedstawiciela z klasy czwartej i jednego z klasy piątej. Samorząd Uczniowski współpracuje również z Klubem Przyjaźni Juniora z Seniorem oraz z Klubem Wolontariusza.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie