Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 2

im. Bronisława Czecha

ul. Skibówki 2d, 34-500 Zakopane
tel. (18) 202-08-22, fax (18) 201-71-77
www:   http://www.sp2zakopane.ple-mail:   sp2zakopane@poczta.onet.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4121 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

- opieka pedagoga
- biblioteka szkolna
- dobra baza dydaktyczna
- szeroki wybór zajęć dodatkowych
- zespół wysoko wykwalifikowanych nauczycieli


WIZJA SZKOŁY

Szkoła pielęgnuje piękno w każdym uczniu, który jako jej absolwent często wraca do niej w miłych wspomnieniach. Jest to miejsce rozwijające zainteresowania i marzenia. Szkoła sugeruje, jak się uczyć i samodzielnie zdobywać wiedzę, jak radzić sobie w zmieniającej się rzeczywistości. Pokazuje, jak być otwartym na drugiego człowieka i jak szanować jego prawa.

Pracują tu mili, spokojni, przyjaźni, choć wymagający nauczyciele prowadzący w małych grupach ciekawe lekcje, po których nie trzeba już się uczyć w domu. Sympatyczny Dyrektor czuwa nad grupą entuzjastów: Rodziców, Nauczycieli i Uczniów dbając o ich interesy.

Budynek szkoły jest kolorowy, czysty, jasny, z cichą muzyką i pięknymi kwiatami. Sale lekcyjne są dobrze wyposażone. Są ciekawe pomoce naukowe, możliwość korzystania z komputerów, łatwy dostęp do Internetu. Wszędzie jest ciepło, spokojnie, bezpiecznie. Szkołę otacza ogród pełen drzew, kolorowych krzewów i kwiatów. Pomiędzy alejkami znajduje się plac zabaw dla młodszych dzieci i boisko sportowe, w zimie zamieniane na lodowisko. Budynek położony jest u stóp Tatr, przy pięknej, zabytkowej ulicy.

W szkole chce się przebywać zarówno w czasie obowiązkowych lekcji, jak i na zajęciach rozwijających talenty. Chodzenie do takiej szkoły daje radość i przygotowuje do życia w świecie dorosłych.

Nasz uczeń:
  • Staje się odpowiedzialny za swoje słowa i czyny, potrafi samodzielnie rozwiązywać problemy, chce i umie współdziałać w grupie, jest pracowity.
  • Odznacza się uczciwością, wysoko ceni dobro, prawdę, piękno.
  • Ma przyjazne nastawienie do świata i ludzi, cechuje go tolerancja, jest koleżeński, dostrzega problemy pokrzywdzonych przez los, szanuje zdrowie i życie swoje oraz innych ludzi.
  • Jest człowiekiem kulturalnym, ma poczucie własnej wartości, nie ulega negatywnym wpływom.

CELE SZKOŁY
  • Kształcenie umiejętności służących zdobywaniu wiedzy, nawiązywania i utrzymywania poprawnych kontaktów z innymi dziećmi, dorosłymi, osobami niepełnosprawnymi, działania w różnych sytuacjach szkolnych i pozaszkolnych,
  • Wspomaganie poczucia przynależności do społeczności szkolnej, środowiska lokalnego, regionu i kraju,
  • Rozbudzanie potrzeby kontaktu z przyrodą,
  • Kształtuje środowisko wychowawcze sprzyjające realizowaniu celów i zasad określonych w ustawie, stosownie do warunków szkoły i wieku ucznia,
  • Sprawuje opiekę nad uczniami odpowiednio do ich potrzeb.

Świetlica szkolna

To miejsce, w którym większość uczniów z klas młodszych spędza swój czas wolny. Dlatego oprócz odrabiania prac domowych oferujemy również: zajęcia dodatkowe (zorganizowane wg planu), które kształtują osobowość, pozwalają odkrywać talenty, rozbudzają wyobraźnię i rozwijają zdolności dziecka.


Świetlica socjoterapeutyczna

Podstawową formą opieki są zajęcia terapeutyczne, które pomagają rozwiązywać istniejące problemy dzieci, kształtują umiejętność radzenia sobie z trudnymi sytuacjami oraz budują poczucie własnej wartości dziecka. Zajęcia komputerowe wprowadzają uczniów w świat informatyki, pozwalają ciekawie spędzić czas. Zajęcia plastyczne rozwijają dziecięcą wyobraźnię, dostarczają estetycznych przeżyć i uwrażliwiają na piękno otaczającego nas świata. Zajęcia muzyczno - taneczne rozwijają zainteresowanie światem dźwięków i ruchem w rytmie muzyki. Zajęcia rekreacyjno - ruchowe to zabawy integracyjne i wycieczki oraz poznawanie różnych dyscyplin sportowych bez rywalizacji.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie