Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Nr 1

w Białej Piskiej

ul. Sienkiewicza 16, 12-230 Biała Piska
tel./fax (087) 423-90-24
www:   http://www.man.pl/~do-szkoly
http://zsnr1bialapiska.pl
e-mail:   sekretariat@zsnr1bialapiska.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5947 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

TECHNIKUM (4 lata)


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA (3 lata)

- mechanik operator maszyn i poj. rolniczych

SZKOŁA POLICEALNA (2 lata)


TECHNIKUM UZUPEŁNIAJĄCE
na podbudowie ZSZ


Zespół Szkół Nr 1 w Białej Piskiej (dawniej Zespół Szkół Rolniczych) pracuje na rzecz naszego środowiska od roku 1950, przygotowując do rozpoczęcia samodzielnej pracy zawodowej bezpośrednio po szkole lub po ukończeniu studiów wyższych.

Absolwenci szkoły pracują we wszystkich zakładach i urzędach naszego regionu oraz prowadzą działalność gospodarczą na własny rachunek.

Szkoła posiada bazę w celu zapewnienia jak najlepszych warunków do kształcenia uczniów i podejmuje działania dające szansę rozwoju i promocji naszego regionu.

Jako szkoła mamy bardzo bogate, wieloletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia kształcenia w różnych formach opartych na aktywnych metodach pracy obecnie z wykorzystaniem nowych technologii, środków i narzędzi technologii informacyjnej.

Ponadto, w ramach kształcenia przewidziano zajęcia praktyczne, praktyki zawodowe w celu poznania zasad funkcjonowania przedsiębiorstwa (gospodarstwa rolnego, banku, hotelu itd.) a nabyte w ten sposób umiejętności i doświadczenia będą przydatne w pracy zawodowej.

Od momentu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej są dostępne dla rolników fundusze finansowe, dla tych, którzy mają udokumentowane wykształcenie rolnicze, w Zespole Szkół Nr 1 w Białej Piskiej można takie uzyskać.

Charakterystyka szkół

Szkoły na podbudowie gimnazjum:

Technikum Mechanizacji Rolnictwa – 4l.
(zawód – technik mechanizacji rolnictwa)

Szkoła głównie dla chłopców, którzy po szkole uzyskują zawód pozwalający na pracę w obszarze mechanizacji rolnictwa (np. własne gospodarstwo, lub w zawodach pokrewnych), w trakcie nauki odbywa się bezpłatne szkolenie na prawo jazdy: samochód osobowy, ciągnik rolniczy wraz z przyczepą oraz na uprawnienia operatora kombajnu zbożowego, a po zdaniu matury mają otwartą drogę do uczelni wyższych. Ukończenie tego typu szkoły będzie w przyszłości jednym z wymogów stawianych właścicielom gospodarst rolnych.

Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego – 4l.
(zawód – technik żywienia i gospodarstwa domowego)

Szkoła dla dziewcząt i chłopców, którzy w przyszłości chcą pracować w branży usługowo-żywieniowej. Oczekuje się, że absolwenci szkoły znajdą pracę w rozwijającej się branży turystycznej, (w trakcie nauki odbywa się bezpłatne szkolenie na prawo jazdy: samochód osobowy), a matura pozostawia otwartą drogę do uczelni wyższych.

Technikum Ekonomiczne – 4l.
(zawód – technik ekonomista)

Szkoła dla dziewcząt i chłopców, po której uzyskują zawód pozwalający na pracę w obszarze ekonomiczno – administracyjnym, a matura pozostawia otwartą drogę do uczelni wyższych.

Zasadnicza Szkoła Zawodowa – 3l.
(zawód – mechanik-operator maszyn i urządzeń rolniczych)

Szkoła głównie dla chłopców, dająca zawód pozwalający na pracę w gospodarstwie rolnym lub zawodach pokrewnych. Ukończenie tego typu szkoły będzie w przyszłości jednym z wymogów stawianych właścicielom gospodarstw rolnych.

W trakcie nauki odbywają się bezpłatne szkolenia umożliwiające zdobycie prawa jazdy na samochód osobowy, ciągnik rolniczy wraz z przyczepą oraz, uprawnienia operatora kombajnu zbożowego. Po ukończeniu szkoły można kontynuować naukę w szkole średniej, a następnie na uczelniach wyższych.

Zasadnicza Szkoła Zawodowa – 2l.
(zawód – kucharz małej gastronomii)

Szkoła dla dziewcząt i chłopców którzy w przyszłości chcą pracować w zakładach gastronomicznych lub podejmować samodzielną działalność gospodarczą.

Uczeń zdobędzie wiedzę oraz umiejętności związane z przygotowaniem typowych potraw i napojów w różnorodnych zakładach gastronomicznych i przedsiębiorstwach zajmujących się przygotowaniem i produkcją wyrobów i półproduktów kulinarnych. Pozna zasady obsługi maszyn i urządzeń gastronomicznych. Po zakończeniu nauki w szkole zasadniczej uczeń zdobywa zawód: kucharz małej gastronomi z możliwością poglębiania wiedzy w technikum.

Technikum Rolnicze – 4l.
(zawód – technik rolnik)

Szkoła dla dziewcząt i chłopców, którzy po szkole uzyskują zawód pozwalający na pracę w rolnictwie. Szkołę polecamy głównie dziewczętom, które pragną w przyszłości pracować w gospodarstwie rolnym lub kontynuować naukę na studiach na wydziałach rolniczych. Ukończenie tego typu szkoły będzie w przyszłości jednym z wymogów stawianych właścicielom gospodarstw rolnych.

Szkoły na podbudowie programowej szkoły zasadniczej oraz szkoły policealne:

Technikum Uzupełniające – 3l. na podbudowie zasadniczej szkoły zawodowej
(zawód – technik- mechanizacji rolnictwa)

Szkoła głównie dla chłopców, którzy ukończyli nauką w szkole zasadniczej w zawodach pokrewnych z mechanizacją rolnictwa, a chcą podwyższyć kwalifikacje zawodowe i zdać maturę, otwierającą drogę do uczelni wyższych.

Szkoła policealna – 2l. na podbudowie szkoły średniej LO i LP
(zawód – technik informatyk)

Szkoła dla dziewcząt i chłopców, przygotowująca aktywnego odpowiednio wykształconego i skutecznie działającego absolwenta, który podczas kształcenia zdobędzie wiadomości z dziedziny informatyki oraz umiejętności praktyczne umożliwiające dalszy nieustanny rozwój.

Galeria zdjęć

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie