Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niepełnosprawnych Ruchowo

ul. Rehabilitacyjna 1, 28-100 Busko-Zdrój
tel./fax (041) 378-41-19
www:   http://www.sosw.busko.pl
e-mail:   busko_sosw@edu.apple.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 10224 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE


DWULETNIE UZUPEŁNIAJĄCE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

 

GIMNAZJUM

TECHNIKUM


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA


SZKOŁA POLICEALNA

Nasz ośrodek jest funkcjonalny i przyjazny. Szkoły, warsztaty praktycznej nauki zawodu, dział sportowo-rehabilitacyjny, internat oraz stołówka znajdują się w jednym obiekcie dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zapewniamy rehabilitację, zajęcia specjalistyczne: korekcyjno-kompensacyjne, logopedyczne, pomoc psychologiczno-pedagogiczną, psychoterapię, zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze oraz różne formy zajęć pozalekcyjnych.

Uczeń ma możliwość zdobycia certyfikatu zawodowego.

Wszelkie świadczenia, poza wyżywieniem, są bezpłatne (można otrzymać ulgę w opłatach za wyżywienie po spełnieniu odpowiednich warunków).

Warsztaty szkolne
Warsztaty są integralną częścią szkoły, funkcjonują jako zaplecze, w którym uczniowie odbywają zajęcia praktyczne w celu zdobycia wiedzy i umiejętności niezbędnych w przyszłym zawodzie. Nasze warsztaty szkolne są instytucją specyficzną ze względu na szkolenie uczniów niepełnosprawnych. W tym celu zarówno pracownie warsztatowe i pomoce dydaktyczne przechodziły różne modernizacje w zależności od kierunku zawodu jak i dysfunkcji uczniów.

Warsztaty posiadają kilka pracowni wyposażonych w stanowiska robocze do wykonywania niezbędnych ćwiczeń praktycznych w toku nauczania danego zawodu. Pracownie nasze są wyposażone w nowoczesny sprzęt i narzędzia renomowanych firm (Bester, Makita, Proma, Esab, Łucznik, Singer itp.).

Od roku 2004 warsztaty szkolne uzyskały upoważnienie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej do organizowania egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe dla trzech kierunków szkolenia:
  • krawiec
  • mechanik-monter maszyn i urządzeń
  • ślusarz

Rehabilitacja
W naszej szkole nie tylko się uczymy. Mamy możliwość prowadzenia intensywnej rehabilitacji. Do naszej dyspozycji jest:

  • basen rehabilitacyjny
  • siłownia
  • sala gimnastyczna
  • sale rehabilitacyjne
  • fizykoterapia

Internat
Internat znajduje się w tym samym obiekcie co szkoły, warsztaty praktycznej nauki zawodu oraz dział sportowo-rehabilitacyjny. W grupach wychowawczych przebywa około dziewięćdziesięciu wychowanków. Każda grupa ma przydzielonych 2 stałych wychowawców. Młodzież dodatkowo korzysta z opieki: lekarza, pielęgniarki, pedagoga, psychologa, psychoterapeuty, zajęć rewalidacji, rehabilitacji.

Warunki mieszkaniowe są dostosowane do potrzeb wychowanków. W pokojach sypialnych mieszka od 2 do 4 osób. Do dyspozycji wychowanków są również świetlice, pracownia komputerowa, biblioteka, czytelnia, boisko sportowe, sala gimnastyczna, siłownia.

Zajęcia w grupach prowadzone są wg rocznych planów pracy. Wychowawcy prowadzą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze i rewalidacyjne, stymulujące rozwój wychowanków w różnych sferach ich funkcjonowania. Wychowankowie mogą aktywnie uczestniczyć w konkursach, pracach kół zainteresowań i innych imprezach organizowanych na terenie Ośrodka. Grupy wychowawcze pod opieką wychowawców przygotowują coroczne imprezy. Wszystkie ważne wydarzenia z życia grup są rejestrowane w Kronice Ośrodka, uwiecznione na zdjęciach oraz w kwartalniku redagowanym przez wychowanków pn.: "Z Górki".


Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie