Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Medyczne Centrum Edukacji

ul. Dekabrystów 35b, 42-218 Częstochowa
tel./fax (34) 361-35-82
www:   http://www.mce.edu.pl
e-mail:   info@mce.edu.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 8217 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

MEDYCZNE CENTRUM EDUKACJI

Medyczne Centrum Edukacji prowadzi wszechstronną działalność związaną z edukacją. MCE koordynuje działalność między innymi Niepublicznego Medycznego Studium Techniki Farmaceutycznej oraz Niepublicznego Medycznego Studium Techniki Dentystycznej, które zostały utworzone w 1997 roku decyzją Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej w Warszawie oraz Niepublicznego Studium Technik Opieki Medycznej i Stomatologicznej.

Celem Centrum jest kształcenie wykwalifikowanych kadr do pracy w systemie ochrony zdrowia.

Nasze szkoły posiadają uprawnienia szkoły publicznej. Jednocześnie jesteśmy Ośrodkiem Egzaminacyjnym. Egzamin zawodowy jest formą oceny wiadomości i umiejętności z zakresu danego zawodu określonych w standardzie wymagań ustalonych przez Ministra Edukacji Narodowej. Egzamin jest egzaminem zewnętrznym.

Naszym uczniom zapewniamy praktyki. Słuchacze w ramach czesnego otrzymują niezbędne materiały do zajęć praktycznych. Wszystkie zajęcia prowadzone są w w naszej siedzibie. Zajęcia praktyczne odbywają się w naszych pracowniach.

Zajęcia w naszej szkole realizowane są w dwóch trybach:
  • tryb A - od poniedziałku do piątku
  • tryb B - tzw. weekendowy

OFERTA EDUKACYJNA

TECHNIK FARMACEUTYCZNY (2 lata)
Słuchacze po ukończeniu nauki i zdaniu egzaminu dyplomowego otrzymują tytuł technika farmaceutycznego, który uprawnia do pracy w aptekach, zakładach zajmujących się przygotowaniem i obrotem leków, środków farmaceutycznych, materiałów opatrunkowych.

TECHNIK DENTYSTYCZNY (2,5 roku)
Absolwenci otrzymują dyplom technika dentystycznego. W procesie nauczania słuchacze zapoznają się z najnowszymi osiągnięciami z dziedziny protetyki stomatologicznej i ortodoncji. Zajęcia praktyczne prowadzone są w pracowniach specjalistycznych. Centrum z wykorzystaniem materiałów i preparatów stosowanych aktualnie w pracowniach protetycznych.

Na kierunku Technik Dentystyczny prowadzone są zajęcia dydaktyczne uwzględniające między innymi technologie CAD/CAM, technologie cyrkonu i aluminy w projektowaniu i wykonywaniu koron i mostów bezmetalowych, technologie biokompatybilne, podstawy inżynierii materiałowej i procesowej, wykorzystanie tworzyw termoplastycznych w protezach ruchomych.

OPIEKUN MEDYCZNY (1 rok)
Zawód opiekuna medycznego przygotowuje do opieki nad ludźmi chorymi i starszymi, a w szczególności nad osobami niesamodzielnymi. Opiekun medyczny aktywizuje osoby chore i niesamodzielne do zwiększenia samodzielności życiowej a także do podtrzymania aktywności społecznej, wykonuje podstawowe czynności pielęgnacyjno-higieniczne. Opiekun medyczny wspomaga jak również zastępuje pielęgniarkę w podstawowej opiece nad pacjentem, stąd istnieje duża potrzeba zatrudnienia w szpitalach, domach pomocy społecznej jak również w domach prywatnych.

Opiekun medyczny jest pomocny przy obsłudze sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego. Udziela pomocy w codziennych czynnościach, a także udziela wsparcia emocjonalnego pacjentom i ich rodzinom. Współpracuje z zespołem terapeutycznym w zakresie działań pielęgnacyjnych w placówkach opieki zdrowotnej i warunkach domowych oraz wspiera personel medyczny w opiece nad pacjentem. W stanach nagłego zagrożenia zdrowia i życia udziela pierwszej pomocy.

ASYSTENTKA STOMATOLOGICZNA (1 rok)
Zawód asystentki stomatologicznej został powołany w 1992 roku. Absolwenci kształceni w tym zawodzie przygotowują gabinet i stanowisko pracy lekarza dentysty, kompletują zestawy podstawowych leków i wyrobów medycznych stosowanych do zabiegów stomatologicznych. Przygotowują pacjentów do zabiegów stomatologicznych i współpracują z lekarzem dentystą podczas ich wykonywania. Współdziałają również z lekarzem przy udzielaniu pierwszej pomocy.

Absolwenci użytkują, przechowują i konserwują urządzenia i aparaty oraz instrumenty stomatologiczne oraz prowadzą w gabinecie stomatologicznym dokumentację wykonanych zabiegów stomatologicznych: rozliczenia zużytych leków i wyrobów medycznych.

HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA (2 lata)
Zawód higienistki stomatologicznej został powołany w 1973r. Absolwenci kształceni w tym zawodzie są przygotowani do prowadzenia działalności edukacyjnej w zakresie higieny stomatologicznej i promocji zdrowia w różnych środowiskach. Wykonują zabiegi profilaktyczno-lecznicze oraz badania diagnostyczne na zlecenie i pod nadzorem lekarza dentysty. Współpracują z lekarzem w prowadzeniu gabinetu dentystycznego, w gabinetach profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej.

TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH (2 lata)
Zawód technika usług kosmetycznych nauczy wykonywania zabiegów z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej oraz wykonywania zabiegów kosmetyki leczniczej, w tym szczególnie zabiegów manicure i pedicure, pielęgnowania oprawy oczu, pielęgnowania włosów, pielęgnowania cery i dekoltu, pielęgnowania całego ciała.

Absolwent potrafi wykonywać zabiegi z zakresu kosmetyki upiększającej, makijażu dziennego, wieczorowego i charakteryzacji, usuwać zbędne owłosienie i ozdabiać paznokcie. Zabiegi kosmetyki leczniczej obejmują światłolecznictwo, hydroterapię, elektrolecznictwo i fizykoterapię. Technik usług kosmetycznych posiada umiejętność porad kosmetycznych, obsługi aparatury i sprzętu. Potrafi dobierać zabiegi kosmetyczne, sporządzać środki kosmetyczne i udzielać pierwszej pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie