Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół

im. Bohaterów Września 1939 Roku

ul. Kopernika 8 A, 14-200 Iława
tel. (89) 649-26-70, fax (89) 649-61-73
www:   http://www.zsilawa.pl
e-mail:   zsilawa@powiat-ilawski.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 8076 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

TECHNIKUM
(4-letnie)


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA
(3-letnia)


SZKOŁA POLICEALNA DLA DOROSŁYCH

W roku szkolnym 2010/2011 Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie obchodził 40-lecie istnienia Szkoły. Zespół Szkół przy ulicy Kopernika, czyli popularna "Budowlanka", oferuje atrakcyjne typy szkół i kierunków. Młodzież ucząca się w technikach i liceach od pierwszej klasy jest ukierunkowywana na egzamin maturalny. Szeroka oferta zajęć pozalekcyjnych i fakultatywnych to kolejna możliwość rozwijania uczniowskich pasji. Dzięki wielu działaniom nasza szkoła - Technikum w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 r. w Iławie zajęło miejsce wśród 250 najlepszych techników w Polsce w Ogólnopolskim Rankingu Techników 2013 – opublikowanym przez miesięcznik "Perspektywy" i dziennik "Rzeczpospolita". Dzięki temu szkole przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2013".

W Zespole Szkół w Iławie możesz kształcić swoje umiejętności w różnego typu technikach, których ukończenie gwarantuje otrzymanie nie tylko wiedzy ogólnej, ale także danego zawodu. Zasadnicza szkoła zawodowa to również dobry sposób zdobycia konkretnych umiejętności praktycznych, a następnie kształcenia dalej.

Baza szkoły
 • estetyczne gabinety przedmiotowe
 • sale gimnastyczne
 • pracownie komputerowe, połączenie z Internetem
 • Szkolny Dom Kultury: biblioteka, czytelnia, sala prób orkiestry
 • internatLokalna Akademia Sieciowa firmy CISCO
W Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku od 20 marca 2012 roku prowadzi działalność Lokalna Akademia Sieciowa firmy Cisco. Akademia realizuje swoje zadania w ramach programu Cisco Networking Academy (CNA).
W ramach akademii nasi uczniowie mogą bezpłatnie przystępować do kursu IT Essentials. Kurs IT Essentials PC Hardware and Software jest autoryzowanym szkoleniem przygotowującym do zdawania egzaminu certyfikacyjnego CompTIA A+. Certyfikaty CISCO są poszukiwanym przez pracodawców z branży IT potwierdzeniem wysokich kwalifikacji zawodowych

Uczniowie mają możliwość:
 • poznawać i rozwijać swoje zdolności: koła: językowe, plastyczne, dziennikarskie, budowlane, recytatorskie, ekonomiczne, przedsiębiorczości, PCK, filmowe, matematyczne, polonistyczne
 • przeżyć przygodę ze sportem: strzelectwo, piłka siatkowa, piłka koszykowa, piłka nożna, tenis stołowy
 • uczestniczyć w zajęciach Młodzieżowej Orkiestry Dętej i zespołu wokalnego

Budowlanka w najlepsza w Polsce w Rankingu IT Szkoła 2013
IT Szkoła to internetowy, otwarty program 3 letnich studiów e-learningowych w zakresie teorii oraz zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz innych osób zainteresowanych tematyką ICT. Program studiów został stworzony również z myślą o innych niż uczniowie szkół ponadgimnazjalnych uczestnikach, pragnących podwyższyć swoje kompetencje ICT w wybranych obszarach, w systemie pozaszkolnym, w trybie samokształcenia.

Ranking szkół ponadgimnazjalnych (zarejestrowanych jest ponad 340 szkół z całej Polski) IT Szkoła jest sporządzany na podstawie pomiaru aktywności udziału uczniów szkół ponadgimnazjalnych w poszczególnych kategoriach działań programu: wszechnicy informatycznej stacjonarnej, wszechnicy online, kursach dla uczniów, konkursach IT, akademickich kołach naukowych oraz we wszechnicy na kołach.

INTERNAT

Oferujemy 2- i 4-osobowe pokoje mieszkalne. Na wszystkich piętrach znajdują się estetycznie i funkcjonalnie urządzone łazienki. Internat tętni pełnią życia. Wychowankowie rozwijają swoje zainteresowania w sekcjach, kołach, zajęciach pozalekcyjnych i poza szkolnych. Odbywają się także spotkania z psychologami, pedagogami, lekarzami, ludźmi kultury, przedstawicielami samorządu miejskiego i powiatowego. Kadra pedagogiczna otwarta jest na propozycje wychowanków.

Wychowankowie internatu mają do dyspozycji:
 • świetlicę wyposażoną w nowoczesny sprzęt audiowizualny (kino domowe)
 • dwie siłownię (dla dziewcząt i chłopców)
 • kuchnię młodzieżową z pełnym wyposażeniem
 • salę komputerową z Internetem

Zapewniamy:
 • całodobową opiekę wychowawczą
 • smaczne wyżywienie w stołówce internackiej

Tradycją internatu są uroczyste przyjęcia uczniów pierwszych klas do grona wychowanków (otrzęsiny), a także wspólne pożegnanie uczniów łączących naukę w szkole. Szczególnym przeżyciem uczniów i młodzieży zamieszkującej w internacie jest wspólna wigilia internacka z udziałem dyrekcji Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku oraz księży katechetów.

BIBLIOTEKA

Biblioteka mieści się w szkole, w budynku internatu na parterze. Zajmuje 3 pomieszczenia - wypożyczalnię, czytelnię i pokój pracy bibliotekarzy. Biblioteka posiada rozbudowany księgozbiór z różnych dziedzin wiedzy i kierunków, w tym zgodnych z kierunkami nauczania (np. budowlany, ekonomiczny, odzieżowy, drzewny). Nie brakuje w niej też literatury pięknej, młodzieżowej i lektur do poszczególnych klas. Na bieżąco prowadzimy zakup nowości książkowych. W ciągu wielu lat wypracowano różne formy działalności: zajęcia biblioteczne, praca z aktywem czytelniczym, spotkania z pisarzami, konkursy, wystawy rocznicowe oraz promujące nowości książkowe. Wystawy, zawsze starannie przygotowane, spełniają ważną rolę poznawczą i estetyczną.

W bibliotece znajduje się Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej, składające się z kilku stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu oraz multimedialnej encyklopedii, słowników i atlasu.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie