Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 2

ul. Mikołowska 131, 40-592 Katowice
tel. (32) 609-60-20, fax (32) 609-60-38
www:   http://zstio2.katowice.pl
ZSTiO nr 2 na Facebooku
e-mail:   sekretariat@zstio2.katowice.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 42388 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznieXVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- klasa sportowa-piłka nożna
- klasa e-biznes

KURSY CISCO

- IT Essentials: PC Hardware and Software
- PC CCNA Discovery: Networking for
  Home and Small Businesses

- CCNA Discovery: Working at
  a Small-to-Medium Business or ISP

- CCNA Discovery: Introducing Routing and
  Switching in the Enterprise

- CCNA Discovery: Designing and
  Supporting Computer Networks

 

TECHNIKUM NR 4
im. Powstańców Śląskich


SZKOŁA POLICEALNA NR 6


KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE
w zawodach:

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” przyznała Technikum nr 4 im. Powstańców Śląskich tytuł "Srebrnej Szkoły 2017" w kategorii najlepsze technika w Polsce!

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 2 jest placówką oświatową mającą 180 lat. Proponuje uczniom atrakcyjną ofertę edukacyjną, zapewniając dobre wykształcenie. Jesteśmy w ścisłej czołówce pod względem zdawalności egzaminów maturalnych i zawodowych wśród katowickich szkół zawodowych!

Wspomagamy wszechstronny rozwój ucznia zgodnie z osobistymi potrzebami i możliwościami. Zapewniamy uczniom dobre warunki do nauki. Dobrze przygotowujemy ucznia do życia społecznego w rodzinie i środowisku lokalnym.


Atuty szkoły

 • wysoka zdawalność matury i egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe
 • możliwość zdobycia zawodów poszukiwanych na rynku pracy
 • możliwość poznawania najnowszych technologii w zakresie nauczanych zawodów
 • nowocześnie wyposażone pracownie
 • wysoko wyspecjalizowana kadra zawodowa
 • możliwość realizacji indywidualnych zainteresowań
 • życzliwi nauczyciele wspierający rozwój ucznia
 • bogata oferta zajęć pozalekcyjnych


Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 2 jest placówką posiadającą uprawnienia do akredytowania umiejętności i kwalifikacji zawodowych w ramach KSAPL w zawodach: technik ekonomista, technik elektryk, technik informatyk. KSAPL to krajowa sieć szkół i placówek edukacyjnych akredytujących umiejętności oraz kwalifikacje zawodowe zgodnie z ujednoliconą procedurą unijną PA N-FL/IL IN LLL

W szkole realizowane są projekty:
 • Erasmus+
 • P-TECH – nowy, globalny program edukacyjny
 • Sprzątanie świata

Liceum Ogólnokształcące

W XVI Liceum Ogólnokształcącym proponujemy klasy sportowe o profilu piłka nożna. Zajęcia treningowe prowadzić będą trenerzy specjalizujący się w danej dyscyplinie sportu, korzystając z obiektów klubów sportowych Pałacu Młodzieży oraz Klubu Sportowego „Rozwój” Katowice. Wśród naszych absolwentów są między innymi tacy piłkarze, którzy powoływani są do kadry narodowej, grają w klubie Górnik Zabrze. Największą sportową dumą szkoły jest Arkadiusz Milik.

Proponujemy:
- naukę prowadzoną przez egzaminatorów OKE w doskonale wyposażonych pracowniach przedmiotowych
- naukę przedmiotów w zakresie rozszerzonym skorelowaną z kierunkiem studiów
- możliwość zdobycia umiejętności zawodowych na kwalifikacyjnych kursach zawodowych

"Jesteśmy organizatorem wielu imprez sportowych"

 • W dniu 27 lutego 2020 r. byliśmy organizatorami półfinału Mistrzostw Katowic w piłce ręcznej dziewcząt. Nasza drużyna zajęła w nich czwarte miejsce.
 • W dniu 19 lutego 2020r. Nasza szkoła była gospodarzem zawodów półfinałowych Mistrzostw Katowic w siatkówce chłopców szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.
 • W dniu 18 lutego 2020 r. w hali widowiskowo - sportowej „Spodek” w Katowicach został rozegrany turniej półfinałowy Mistrzostw Katowic szkół ponadpodstawowych w koszykówce chłopców. Panowie zagrali dobre zawody, zostawili na parkiecie dużo serca i zdrowia.
 • W dniu 4 lutego 2020 r. nasza szkoła była organizatorem półfinału Mistrzostw Katowic w piłce ręcznej chłopców.

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe

Kwalifikacyjny kurs zawodowy (KKZ) jest prowadzony według programu nauczania uwzględniającego podstawę programową kształcenia w zawodach, w zakresie jednej kwalifikacji. Po ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego słuchacz otrzymuje odpowiednie zaświadczenie, co umożliwia mu przystąpienie do egzaminu potwierdzającego kwalifikację w zawodzie. Egzaminy przeprowadzane będą przez okręgową komisję egzaminacyjną (OKE).
Słuchacz, który ukończył kwalifikacyjny kurs zawodowy i zdał egzamin potwierdzający kwalifikację w zawodzie, otrzymuje świadectwo potwierdzające tę kwalifikację. Zdobycie wszystkich kwalifikacji składających się na dany zawód wraz z potwierdzeniem odpowiedniego poziomu wykształcenia pozwoli uzyskać dyplom technika w danym zawodzie. Natomiast słuchacz, który nie uzupełni odpowiedniego wykształcenia, będzie posiadać uprawnienia do wykonywania zawodu w zakresie danej kwalifikacji zawodowej. Czas trwania KKZ uzależniony jest od posiadanego wykształcenia uczestnika kursu oraz wybranej formy prowadzenia zajęć.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie