Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych

im. St. Staszica

ul. Wyszyńskiego 3, 62-510 Konin
tel. (63) 242-54-21, tel. /fax (63) 249-16-55
www:   http://www.zsge.pl
http://www.zsge.boo.pl
e-mail:   zsge@neostrada.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 14064 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA
(3 lata)


LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (3 lata)
(przedmioty rozszerzone)

- klasa humanistyczno-lingwistyczna (język polski, język angielski,WOS)
- klasa psychologiczno-lingwistyczna (język polski, biologia, język angielski)
 

TECHNIKUM (4 lata)


LICEUM PROFILOWANE (3 lata)

- profil zarządzanie informacją (klasa sportowa - piłka nożna dziewcząt)
- profil socjalny (klasa integracyjna)
- profil ekonomiczno-administracyjny (klasa integracyjna - również dla uczniów niepełnosprawnych ruchowo)

SZKOŁA POLICEALNA (2 lata)

- technik elektryk (instalacje elektryczne)

ZSGE stale unowocześnia swój wizerunek, dostosowuje kierunki kształcenia do potrzeb rynku pracy i środowiska. Staramy się, by były one atrakcyjne, rozwijały wszechstronne umiejętności oraz indywidualne zdolności tak, aby w przyszłości optymalnie ułatwić kontynuację nauki i możliwość zatrudnienia.

Przygotowujemy na wysokim poziomie do matury i egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowych. Posiadamy certyfikat do przeprowadzania tychże egzaminów.

Poszukując nowych rozwiązań, podjęliśmy współpracę z niemiecką szkołą w Herne, w ramach programu Słoneczna Szkoła, co pozwoliło nam wejść w sieć Europejskich Szkół Słonecznych, kształcących w kierunku wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Nasza pracownia energii odnawialnej służy nie tylko uczniom, ale również kadrze naukowej i studentom wyższych uczelni.

Realizując zasadniczą misję szkoły, którą jest kształcenie i wychowanie młodego człowieka, ZSGE nie tylko proponuje ciekawe kierunki, ale również troszczy się o wszechstronny rozwój ucznia. Przykładem tego jest m.in. uruchomienie w roku szkolnym 2006/2007 w liceum profilowanym oddziałów integracyjnych, w których uczy się wspólnie młodzież pełnosprawna i niepełnosprawna. Jesteśmy jedyną szkołą w regionie prowadzącą kształcenie integracyjne na poziomie klas kończących się maturą.

Nasi uczniowie i nauczyciele biorą udział w międzynarodowych programach wymiany - a dzięki temu uczy się języka, poznaje historię i kulturę krajów sąsiednich.

Kształcimy ludzi otwartych na takie wartości, jak: miłość, mądrość i odpowiedzialność. Staramy się być szkołą przyjazną, bezpieczną, szkołą XXI wieku. Szczególnie ważne są dla nas partnerskie relacje z rodzicami.

Oferujemy bogatą gamę zajęć pozalekcyjnych: obok kół przedmiotowych funkcjonuje m.in. Koło Dziennikarskie, Szkolne Koło Caritas, Klub Przedsiębiorczości, Klub Integracyjny "Bez barier", Koło Fotograficzne "Flesz", liczne sekcje sportowe - łącznie około 30 różnych propozycji.

Szkoła jest bezpieczna dzięki nowoczesnemu monitoringowi i dodatkowej ochronie, przyjazna uczniowi, umożliwiająca korzystanie z licznych komputerów ze stałym dostępem do Internetu, znajdujących się w trzech nowoczesnych pracowniach komputerowych, świetlicy, bibliotece i wielu klasopracowniach, z drukarek i kserokopiarek.

Pracujemy twórczo, uczymy mądrego i krytycznego myślenia, pomagamy zrozumieć świat. Efektem tego są osiągnięcia naszych uczniów. Mamy m.in. laureatów Olimpiady Wiedzy Technicznej, Informatycznej, Ekonomicznej, Wiedzy Konsumenckiej, konkursów: Handlowo-Menedżerskiego i recytatorskiego.

Wśród naszych uczniów i absolwentów można znaleźć sportowców wielu dyscyplin, odnoszących sukcesy na szczeblach: lokalnym i ogólnopolskim. Od wielu lat prowadzimy klasy sportowe (piłka nożna dziewcząt), których uczennice są reprezentantkami Polski we wszystkich kategoriach wiekowych, a od roku 2009 również chłopców.

Naszą chlubą jest Młodzieżowa Szkolna Orkiestra Dęta - jedyna tego typu orkiestra działająca w regionie.
Przyjęcie Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica w 2008 roku przez Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole do Klubu Przodujących Szkół jest potwierdzeniem i docenieniem naszego wkładu pracy we wszechstronny rozwój uczniów.

Nie kształcimy bezrobotnych - dzięki współpracy z KWB "Konin" S.A., FUGO S.A., Elektrobudową S.A., "El Pak" Sp. z o.o., firmami komputerowymi "Program" i "Konrad" zapewniamy staże i pracę naszym absolwentom.


Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie