Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Studium Policealne Akademii Viessmann

ul. Gen. Ziętka 126, 41-400 Mysłowice
tel. (32) 222-03-60, tel. kom. 505-036-015
www:   http://www.viessmann.edu.pl
e-mail:   akademia@viessmann.edu.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4972 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

SZKOLENIA

- SE - szkolenia z zakresu kotłów wiszących
- MK - szkolenia z zakresu kotłów stojących małej mocy (do 70 kW)
- SK - szkolenia z zakresu kotłów średniej mocy (od 80 do 1.750 kW)

Wszystkie szkolenia są dodatkowo dzielone na stopnie zaawansowania

- PC - szkolenia za zakresu montażu i uruchomienia pomp ciepła
- SOL - montaż małych instalacji solarnych
- URE - Świadectwa kwalifikacji.
Dozór i eksploatacja, grupy 1, 2, 3.

 

POLICEALNA SZKOŁA NOWOCZESNYCH TECHNIK GRZEWCZYCH (2 lata)

- Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe
w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

- Szkoła Nowoczesnych Technik Grzewczych Akademii Viessmann kształci słuchaczy w 1,5-letnim trybie nauki w specjalizacji wyposażenie budynków w nowoczesne systemy grzewcze. Jest to jedyna szkoła w Polsce o tym profilu prowadzona przez producenta branży grzewczej – firmę Viessmann. Absolwenci zyskują wyjątkową pozycję na rynku pracy.Szkoła policealna w 2009 roku została wyróżniona godłem "Teraz Polska" w kategorii przedsięwzięć innowacyjnych, stając się jedyną szkołą policealną w Polsce wyróżnioną tą prestiżową nagrodą.

O szkole

Studium Policealne Akademii Viessmann specjalizuje się w kształceniu wyłącznie w jednym kierunku. Nie jesteśmy na przykład zespołem szkół oferującym kilkanaście odmiennych od siebie kierunków nauczania. Absolwenci zyskują wyjątkową pozycję na rynku pracy. Szkoła Policealna Nowoczesnych Technik Grzewczych Akademii Viessmann to jedyna szkoła w Polsce o tym profilu prowadzona przez producenta branży grzewczej - firmę Viessmann, która specjalizuje się w zaawansowanych technologiach branży grzewczej i jest obecna w ponad 30 krajach świata. Jest to zarazem jedyna szkoła policealna firmy Viessmann na świecie.

Naszym słuchaczem może zostać osoba, która ukończyła min. szkołę zawodową (matura nie jest wymagana).

Nazwa zawodu: Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej.
Program kształcenia: podstawa programowa kształcenia w zawodach, zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 10 stycznia 2012r.

Kwalifikacje

  • K1. Montaż urządzeń i systemów energetyki odnawialnej (B.21)
  • K2. Eksploatacja urządzeń i systemów energetyki odnawialnej (B.22)

Przedmioty znajdujące się w programie nauczania:

  • podstawy energetyki
  • systemy energetyki odnawialnej
  • dokumentacja techniczna
  • technologia
  • prowadzenie działalności gospodarczej
  • język obcy zawodowy: angielski
  • pracownia systemów energetyki odnawialnej
  • pracownia technologii urządzeń energetyki odnawialnej

Świadectwa i certyfikaty
Absolwenci Szkoły Policealnej Nowoczesnych Technik Grzewczych Akademii Viessmann otrzymują szereg świadectw i certyfikatów. Szkoła łączy w sobie formę kształcenia zgodną z programem ministerialnym z kształceniem opartym na doświadczeniu firmy Viessmann w zakresie nowoczesnych systemów grzewczych. Wobec tego nasi słuchacze otrzymują zarówno dokumenty państwowe poświadczające naukę w szkole, jak i dokumenty firmy Viessmann poświadczające przede wszystkim nabycie kwalifikacji zawodowych w danym zakresie.

Nauka w szkole to wobec deficytu fachowej kadry w Polsce i zagranicą, gwarancja podjęcia atrakcyjnej pracy w branży grzewczej. Wielu Słuchaczy i Absolwentów podjęło pracę w Firmach Partnerskich firmy Viessmann, które w ten sposób zyskały fachowych pracowników. Nasi Absolwenci znajdują również pracę na rynkach zagranicznych, dzięki uzyskaniu uznawanego zagranicą dyplomu zawodowego EUROPASS.

Kadra

Zajęcia w naszych oddziałach Studium Policealnego prowadzone są przez szerokie grono kadry pedagogicznej. W każdym z oddziałów nadzór nad przebiegiem procesu kształcenia sprawuje dyrektor szkolny. W skład kadry pedagogicznej każdego oddziału wchodzi kilku doświadczonych wykładowców na co dzień prowadzących zajęcia z danego przedmiotu w średnich szkołach technicznych, a także na uczelniach wyższych.

Dodatkowo proces kształcenia uzupełniają wykładowcy Akademii Viessmann, którzy na co dzień prowadzą szkolenia i wykłady związane ze stosowaniem nowoczesnych rozwiązań techniki grzewczej firmy Viessmann. Wykładowcy Akademii Viessmann w ramach Studium Policealnego prowadzą przede wszystkim zajęcia praktyczne, zajęcia ze specjalizacji zawodowej, a także wykłady tematyczne poświęcone specjalnym zagadnieniom technicznym.

Rekrutacja

Co należy zrobić, aby zostać słuchaczem?

Zapisanie się do szkoły możliwe jest poprzez wypełnienie formularza zapisów on-line.

UWAGA: prosimy o telefoniczne potwierdzenie przyjęcia ankiety -->tel. kom. 505 036-015, 694 506-672

Baza dydaktyczna

Szkoła Policealna w Katowicach prowadzi zajęcia w Centrum Nowoczesnej Techniki Grzewczej firmy Viessmann mieszczącym się w Mysłowicach. Baza dydaktyczna wyposażona jest w salę wykładową oraz kotłownię szkoleniową dla prowadzenia zajęć praktycznych. Część zajęć odbywa się również poprzez wykłady on-line na żywo (e-learning).

Znaczna część "ciężaru" kształcenia przypada na zajęcia teoretyczne, a także częściowo praktyczne prowadzone w sali wykładowej. Zajęcia odbywają się w komfortowych warunkach, w klimatyzowanej sali wyposażonej w sprzęt audiowizualny, a także pomoce naukowe, takie jak na przykład modele regulatorów symulujące pracę systemów grzewczych.

Kształcenie naszych słuchaczy ma charakter tak teoretyczny jaki i w szerokim zakresie praktyczny. Poznanie działania urządzeń grzewczych wymaga również bezpośredniego kontaktu z nimi. Służą temu pomieszczenia kotłowni szkoleniowych, w których przede wszystkim na semestrze III i IV realizują program zajęć praktycznych i specjalizacji zawodowej.

Praktyki zawodowe

Miesięczne praktyki zawodowe realizowane są przez naszych słuchaczy w 2-im i 4-tym semestrze nauczania. Mają one na celu nabycie podstawowych umiejętności montażu, uruchamiania i serwisowania urządzeń grzewczych, które będą stanowiły podstawę do stałego doskonalenia kwalifikacji już podczas pracy zawodowej naszych absolwentów.

Nasi słuchacze pracujący zawodowo w branży grzewczo-instalacyjnej mogą się ubiegać o zapisanie na poczet praktyki zawodowej, wykonywanej już przez siebie pracy zawodowej, co w przypadku pracujących osób jest korzystne ze względu na oszczędność czasu nauki.

Praktykę zawodową można realizować przede wszystkim w jednej z wielu Firm Partnerskich firmy Viessmann, których pełny wykaz zamieszczony jest na stronie internetowej w zakładce "Najbliższy Partner". Zaliczenie praktyki zawodowej odbywa się na podstawie dziennika praktyki jaki słuchacz składa po jej odbyciu w sekretariacie szkoły policealnej.

Galeria

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie