Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Oświęcimskie Towarzystwo Oświatowe

ul. Zwycięstwa 75, 32-600 Oświęcim
tel./fax (033) 842-24-84
www:   http://www.petex.com.pl/~slootoe-mail:  

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 9561 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. T. Makowskiego

- z poszerzonym programem nauki języków
  obcych

- z możli­wo­ścią poszerzania zainteresowań
  w ramach kółek


GIMNAZJUM
im. T. Makowskiego

- z poszerzonym progamem nauczania języków
  obcych

- z możli­wo­ścią reali­zowania programów
  europejskich Socrates-Comenius


LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
z elementami (do wyboru):

- informatyki
- lingwistyki
- dzien­ni­karstwa
- wiedzy o kulturze europejskiej
- administracji i ekonomii
- technik ochrony środowiska
 

TECHNIKUM


LICEUM
dla dorosłych

- 3-letnie - na podbudowie gimnazjum i szkoły
  podstawowej

- 2-letnie uzupełniające - na podbudowie 2-letniej
  szkoły zawodowej


TECHNIKUM
dla dorosłych


SZKOŁA POLLICEALNA
dla dorosłych

- technik administracji publicznej
- technik farma­ce­utyczny
- technik technik ochrony środowiska
- technik mechanik

POZASZKOLNY OŚRODEK KSZTAŁCENIA

- obsługi komputera
- księ­go­wości wspomaganej kom­pu­te­rem
- BHP
- wychowawców i kierowników kolonii


Współpraca zagraniczna

Nasze szkoły utrzymują liczne kontakty ze szkołami zagranicznymi. Tradycja tych kontaktów sięga początków istnienia Oświęcimskiego Towarzystwa Oświatowego. Naszymi szkołami partnerskimi są szkoły z Niemiec (z Mühlheim am Main - Friedrich Ebert Gymnasium, z Apoldy - Staatliches Gymnasium Bergschule, z Kerpen - Gymnasium der Stadt Kerpen) oraz Francji (St. Priest - Lycee Condorcet). Z tymi szkołami prowadzimy bogaty program wymian młodzieży. Wymiany te realizowane są w różny sposób, realizują różne programy i mają różne cele.

Ze szkołą z Kerpen prowadzimy coroczne wymiany polegające tym, że dwa razy w roku nasi uczniowie spotykają się z uczniami z Kerpen i pracują nad realizacją wspólnych programów. Celem tego typu wymian jest wzajemne poznanie kultury oraz życia ludzi żyjących w sąsiednim państwie. Podczas tych wymian uczeń mieszka przez ok. 14 dni w rodzinnym domu swojego partnera z wymiany, co daje bardzo dobrą okazję do nauki języka obcego. Oprócz tego cała grupa spotyka się regularnie np. w szkole i pracuje wspólnie. Praca nie jest ciężka, a tak naprawdę jest to wspaniała zabawa polegająca na wspólnym śpiewaniu, gotowaniu oraz wystawianiu krótkich przedstawień teatralnych. Podczas wymiany organizowane są również wycieczki, które dają możliwość poznania kultury i zabytków odwiedzanego kraju. Wymiany te odbywają się w cyklu naprzemiennym tzn. po naszej wizycie w Niemczech następuje rewizyta partnerów niemieckich.

Ze szkołami (z Mühlheim am Main - Friedrich Ebert Gymnasium z Apoldy - Staatliches Gymnasium Bergschule oraz z St. Priest - Lycee Condorcet) prowadzimy wymiany w ramach bogatego programu trójstronnego. Spotykamy się raz w roku i co rok w innym państwie. Na przemian w Polsce, Niemczech i Francji. Podczas tych spotkań uczniowie pracują nad konkretnym programem, który jest odpowiednio wcześniej ustalany i wstępnie przygotowywany. Uczniowie mieszkają w hotelu lub domu spotkań i codziennie przez kilka godzin pracują podzieleni na grupy nad poszczególnymi zagadnieniami programu. Na końcu pobytu odbywa się wspólna prezentacja projektów. Poza pracą uczniowie jeżdżą na wycieczki oraz organizują różne konkursy językowe oraz sportowe. Jest to wspaniała okazja do nauki aż trzech języków obcych.

Oprócz tego uczniowie ze szkół z Niemiec (z Mühlheim am Main - Friedrich Ebert Gymnasium oraz Apoldy - Staatliches Gymnasium Bergschule) przyjeżdżają we wrześniu każdego roku do Oświęcimia, aby wraz z uczniami naszej szkoły pracować nad "Projektem Auschwitz". Mieszkają oni wtedy w hotelu na terenie Muzeum Auschwitz i codziennie podejmują pracę związaną z tym miejscem. Przy udziale uczniów naszej szkoły kręcą filmy, robią zdjęcia, malują obrazy, wykonują prace porządkowe na terenie Muzeum oraz przelewają na papier swoje przeżycia związane z tym miejscem. Oprócz tego zwiedzają miasto Oświęcim i spotykają się z jego władzami. Po dwutygodniowym pobycie odbywa się prezentacja prac z "Projektu Auschwitz"

Program "Projekt Auschwitz" został wielokrotnie nagradzany przez władze Republiki Federalnej Niemiec w tym przez Prezydenta Niemiec Pana Johanesa Rhaua. Dnia 3.09.2003 r. opiekunowie niemieccy, którzy od początku pracowali nad tym programem (Pan Jürgen Bartholome, Pan Dieter Riel oraz Pan Gerd Vogt) zostali podczas uroczystej Sesji Miasta Oświęcim odznaczeni przez Prezydenta Oświęcimia Pana Janusza Marszałka Medalami Miasta Oświęcimia za pracę nad "Projektem Auschwitz" oraz zaangażowanie na rzecz pojednania narodów polskiego i niemieckiego. Medalem Miasta Oświęcimia został odznaczony również Pan Bernard Ripp - Dyrektor Gymnasium der Stadt Kerpen za wieloletnią współpracę z naszą szkołą i miastem Oświęcim oraz działania na rzecz wzajemnego pojednania obu narodów.SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie