Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

ul. Gołdapska 29, 19-400 Olecko
tel. (87) 520-22-51, (87) 520-22-52
www:   http://www.zsliz.olecko.pl
e-mail:   zsliz@zsliz.olecko.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 21705 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH (3 lata)

- forma zaoczna
- na podbudowie szkoły gimnazjalnej

INTERNAT - OFERTA NOCLEGOWA

- część hotelowa (pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami)
- oferujemy możliwość korzystania z sali gimnastycznej, sali konferencyjnej, stołówki, sal lekcyjnych.
 

LICEUM PROFILOWANE (3 lata)

- profil socjalny - innowacja pedagogiczna: "Elementy kosmetologii, wirażu i gimnastyki wspomagającej"
- profil ekonomiczno-administracyjny – innowacja pedagogiczna: Public relations i komunikacja interpersonalna
- profil ekonomiczno-administracyjny (klasa mundurowa policyjno-pożarnicza)

TECHNIKUM (4 lata)


SZKOŁA POLICEALNA Nr 1 (2 lata)

Nasza szkoła od początku swojego istnienia dążyła do wypracowania optymalnych warunków wielostronnego rozwoju osobowości uczniów, stwarzania warunków dla rozwoju zainteresowań i talentów w rozwoju w różnych dziedzin wiedzy oraz umiejętności.

W klasach liceum oraz technikum oferujemy różnorodne innowacje pedagogiczne. W zawodzie technik organizacji usług gastronomicznych jest to innowacja pedagogiczna: "Promocja zdrowia z elementami dietetyki", w zawodzie technik architektury krajobrazu - "Losy oraz twórczość poetów pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny na przestrzeni wieków".

W szkole realizowane są projekty w ramach EFS. Jednym z nich jest projekt "Modernizacja i doposażenie pracowni do kształcenia w zawodach hotelarskich i gastronomicznych - Pewnym krokiem w zawodową przyszłość". Projekt dotyczy modernizacji i doposażenia pracowni do kształcenia w zawodach gastronomicznych i hotelarskich. W wyniku realizacji projektu w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku funkcjonują pracownie praktycznej nauki zawodu zgodne ze standardami KOWEZiU:
 • pracownia żywienia
 • pracownia dziedzictwa kulturowego
 • pracownia obsługi konsumenta i gościa hotelowego

W ramach realizacji projektu "Drugi język to pierwszorzędna sprawa" Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych wzbogacił się o pracownię do nauki języków obcych LEKTOR 16. Umożliwi ona uczniom efektywniejszą naukę języków obcych na poziomie standardów europejskich. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i Powiat Olecki.

Szkoła jest atrakcyjną dla uczniów placówką edukacyjną o niepowtarzalnym obliczu. Szkoła kształci na wysokim poziomie, który gwarantuje bardzo dobre przygotowanie uczniów do następnego etapu edukacji oraz życia we współczesnym świecie. Nasi uczniowie od lat odnoszą sukcesy w nauce i sporcie. Nasi uczniowie uczestniczą z powodzeniem w wielu konkursach. Integruje rodziców wokół wspólnej koncepcji wychowania dzieci. Jest znaczącym elementem środowiska lokalnego.

Uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku biorą udział w projekcje edukacyjnym Młodzieżowa Akademia Agrobiznesu. Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji uczniów szkół ponadgimnazjalnych z obszarów wiejskich w zakresie nowoczesnych technologii, języka angielskiego oraz przedsiębiorczości. Uczniowie z klas pierwszych i drugich uczestniczą w interesujących zajęciach przez 3 lata swej edukacji. W ramach projektu utworzono w ZSLiZ w Olecku 4 zespoły uczniowskie liczące 10-12 osób. Każdy z uczniów bierze udział w 3 rodzajach zajęć z: języka angielskiego, informatyki i przedsiębiorczości. Uczniowie pracują w trybie zajęć stacjonarnych z nauczycielem oraz w trybie zajęć pozalekcyjnych w oparciu o specjalnie przygotowaną platformę edukacyjną oraz podręczniki cyfrowe na płytach CD zawierające 300-godzinny kurs języka angielskiego, 300-godzinny kurs przedsiębiorczości i 100-godzinny kurs informatyki przygotowujący do egzaminów na ECDL (Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych). Każdy z uczniów poprzez indywidualne konto do platformy edukacyjnej ma dostęp do wszystkich lekcji multimedialnych. Uczniowie, którzy ukończą zajęcia otrzymają możliwość bezpłatnego zdawania egzaminów ECDL. W każdym roku realizacji projektu młodzież bezpłatnie weźmie udział w tzw. „dniu akademickim”, odwiedzi wyższą uczelnię i weźmie udział w wykładach i zwiedzaniu. Jednym z celów wizyt jest zachęcenie młodzieży do kontynuacji edukacji po ukończeniu szkoły także dzięki udziałowi w projekcie młodzieży z pewnością uda się znaleźć miejsce na rynku pracy lub zrealizować pomysł na własny biznes.

Pracuje tu wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która na bieżąco udoskonala poziom swego wykształcenia. Jesteśmy szkołą, która wychowuje i kształci, opierając się na powszechnie uznanych wartościach. Wspieramy indywidualny rozwój ucznia. Oferujemy uczniom możliwość uczestnictwa w licznych zajęciach dodatkowych.

Szkoła zapewnia:
 • kompetentnych nauczycieli i wychowawców
 • opiekę, przyjazne, bezpieczne i korzystne dla zdrowia warunki edukacji
 • poszanowanie praw ucznia
 • warunki prawidłowego rozwoju psychofizycznego i rekreacji
 • możliwość poznawania regionu i kraju

INTERNAT - OFERTA

Uczniom zamiejscowym szkoła zapewnia zamieszkanie w internacie. Sąsiedztwo szkoły oraz obiektów sportowych stwarza bardzo dobre warunki do nauki i rozwoju wychowanków oraz ich wypoczynku.

Do głównych zadań internatu należy:

 • zapewnienie wychowankom całodziennego wyżywienia i zakwaterowania
 • zapewnienie właściwych warunków sanitarno-higienicznych
 • zapewnienie warunków do nauki, rozwijania zainteresowań i zamiłowań
 • stwarzanie warunków do uczestnictwa w kulturze, organizowanie kulturalnej rozrywki
 • upowszechnianie zdrowego stylu życia, przeciwdziałanie patologiom
 • wyrabianie zaradności życiowej, rozwijanie samodzielności i samorządności

Poza statutowymi funkcjami internatu placówka nasza oferuje:
 • miejsca noclegowe - dla grup zorganizowanych (ponad 20 osób)
 • organizację kolonii, obozów, zimowisk
 • wynajem pomieszczeń (sali konferencyjnej...)
 • organizację imprez okolicznościowych

Dysponujemy 70 miejscami noclegowymi w części internatu z pokojami 3-osobowymi i wspólnymi łazienkami oraz 40 miejscami w części hotelowej (pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami). Jest możliwość korzystania z sali gimnastycznej, sali konferencyjnej, stołówki, sal lekcyjnych.

Internat usytuowany jest blisko jeziora, gdzie można wypożyczyć sprzęt turystyczny, łodzie wiosłowe, kajaki, rowery wodne, w Klubie Wodnym istnieje również możliwość wypożyczenia żaglówek. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Olecku znajduje się sauna i dobrze wyposażona siłownia. Są tu korty tenisowe i stadion, wypożyczalnia sprzętu wodnego, kemping, kąpielisko.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie