Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Medyczna Szkoła Policealna Województwa Śląskiego

im. prof. Antoniego Cieszyńskiego

ul. 3 Maja 63, 41-800 Zabrze
tel. (32) 271-08-45 fax (32) 271-40-89
www:   strona wwwe-mail:   sekretariat@studium-med.zabrze.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 13539 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA POLICEALNA (2 lata)
kierunki:

Medyczna Szkoła Policealna Województwa Śląskiego im. prof. Antoniego Cieszyńskiego w Zabrzu jest szkołą publiczną i bezpłatną. Prowadzi naukę w systemie dziennym na sześciu wydziałach. Zapewniamy praktyczną naukę zawodu w renomowanych placówkach służby zdrowia.

Posiadamy pracownię przedmiotów zawodowych, wyposażonych w nowoczesną aparaturę, pracownię komputerową ze stanowiskami komputerowymi podłączonymi do Internetu, bibliotekę z czytelnią, bufet dla słuchaczy. W szkole działa Rada Słuchaczy, która dysponuje swoim klubem.

Egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe zwany egzaminem zawodowym jest formą oceny poziomu opanowania wiadomości i umiejętności z zakresu danego zawodu, ustalonych w standardach wymagań będących podstawą przeprowadzania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Absolwent, który zda egzamin zawodowy, otrzymuje dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe wydany przez okręgową komisję egzaminacyjną.

Na wniosek absolwenta, do dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe dołącza się Europass - Suplement do Dyplomu Potwierdzającego Kwalifikacje Zawodowe.

Oferujemy bardzo atrakcyjne kierunki kształcenia, nieliczne tego rodzaju w policealnych szkołach medycznych w Polsce.

Nasz Wydział Elektroniki Medycznej jest jedynym tego rodzaju wydziałem w Polsce. Kształci on w kierunku naprawy, konserwacji, montażu, uruchamiania i konstruowania nowoczesnej elektronicznej aparatury medycznej takiej jak: rentgenowskiej, sterylizacyjnej, reanimacyjnej, intensywnego nadzoru, diagnostycznej, do pomiarów prądów czynnościowych w organizmie (EKG, EEG, EMG, EOG) audiometrycznej i ultradźwiękowej oraz do pracy w zespołach diagnostyczno-terapeutycznych.

Bierzemy udział w różnych imprezach branżowych, aby być na bieżąco z nowinkami technicznymi w danej branży.

Wydział Elektroradiologii
Jeden z nielicznych wydziałów w Polsce. Kształci w kierunku obsługi diagnostycznej aparatury obrazowania i diagnostyki elektromedycznej (np. tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, elektrokardiografii, elektroencefalografii, miografii, okulografii, audiometrii, ultradźwięków). Zajęcia prowadzone są w formie wykładów, ćwiczeń oraz pracowni szkolnych z przedmiotów ogólnych biologiczno-fizycznych, medycznych i technicznych.

Wydział Higieny Stomatologicznej
Jeden z nielicznych wydziałów w policealnych szkołach medycznych w Polsce. Kierunek szkolący kwalifikowany średni personel stomatologiczny profilu zabiegowego, profilaktyczno-oświatowego oraz instruktorsko-administracyjnego. Program nauki obejmuje przedmioty ogólnomedyczne oraz zawodowe stomatologiczne.

Wydział Masażu
Szkoła zapewnia praktyczną naukę zawodu w formie zajęć praktycznych i praktyki zawodowej w wiodących placówkach medycznych i rehabilitacyjnych na terenie województwa śląskiego. Bogata baza sprzętowa, doświadczeni nauczyciele, zajęcia praktyczne w ośrodkach zdrowia i placówkach medyczno-rehabilitacyjnych na terenie województwa Śląskiego, wieloletnie kształcenie na kierunkach medycznych gwarantują wysoki poziom nauczania teoretycznego i praktycznego.

Wydział Techniki Dentystycznej
Jedyny państwowy tego rodzaju wydział w województwie śląskim i jeden z nielicznych w Polsce. Kształci techników dentystycznych w kierunku protetyki stomatologicznej i ortodoncji. Program nauki obejmuje wykłady i ćwiczenia w studium. Zajęcia praktyczne odbywają się we własnych bardzo dobrze wyposażonych pracowniach i gabinetach stomatologicznych na terenie studium.

Wydział Terapii Zajęciowej
W ogólnym znaczeniu terapia zajęciowa to: celowe działania rehabilitacyjne, polisensoryczne o charakterze zajęć ciągłych (np. plastycznych, muzycznych, ruchowych itp.) stanowiących proces terapeutyczny prowadzący do usprawniania i kompensacji zaburzonych funkcji spowodowanych niepełnosprawnością. Natomiast według K. Milanowskiej terapia zajęciowa to "pewne określone czynności o charakterze zajęć fizycznych lub umysłowych zalecanych przez lekarza, a prowadzone przez fachowców w danej dziedzinie, które mają na celu przywrócenie choremu sprawności fizycznej i psychicznej. Jest to więc leczenie za pomocą pracy i zajęcia". Tak więc głównym celem zajęcia proponowanego osobie przewlekle chorej czy niepełnosprawnej jest leczenie, o czym coraz częściej się zapomina. W przeciwnym razie proponowane przez terapeutę zajęcia staną się zwykłymi zajęciami pozbawionymi aspektu leczniczego. Dlatego każdy terapeuta w wykonywanej przez siebie pracy powinien pamiętać o terapii, tak by zajęcia były w pełni owocne dla rozwoju człowieka.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie