Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ponadgimazjalnych Nr 1

w Łasku

ul. 9-go Maja 28, 98-100 Łask
tel./fax (043) 675-21-03
www:   http://www.ekono.alpha.pl
e-mail:   ekonom@alpha.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4550 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (3 lata)
przedmioty w zakresie rozszerzonym:

- angielski, niemiecki, geografia
- matematyka, informatyka, fizyka i astronomia

TECHNIKUM (4 lata)


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

- oddział wielozawodowy


Szkoła powstała w 1962 roku. Posiada bogate zaplecze dydaktyczne (w tym pracownię komputerową i pracownie zawodowe) oraz nowoczesną salę gimnastyczną, skomputeryzowaną bibliotekę. Jej uczniowie są licznymi finalistami konkursów i olimpiad międzyszkolnych. Co roku kilkoro z nich zostaje uhonorowanych stypendiami Prezesa Rady Ministrów.

CHARAKTERYSTYKA SZKÓŁ

TECHNIKUM EKONOMICZNE
Kształci uczniów w systemie czteroletnim. Wiodącymi przedmiotami są: bankowość, ekonomika przedsiębiorstw, rachunkowość przedsiębiorstw. Znajomość tych przedmiotów pozwoli uczniom sprawnie wykonywać wszelkie zadania wynikające z funkcji zawodowej, jaką będą mogli pełnić w przyszłości. W tego rodzaju szkole uczeń poznaje pojęcia z zakresu nauk ekonomicznych i prawnych oraz reguły według, których rządzi się dzisiejsza gospodarka rynkowa. Wśród przedmiotów zawodowych znajdują się także marketing i towaroznawstwo. Przedmioty te pozwalają uczniom zrozumieć, jak ogromną rolę we współczesnym świecie odgrywa reklama i promocja.

TECHNIKUM HANDLOWE
Kształci uczniów w systemie czteroletnim. Wiodącymi przedmiotami są: rachunkowość handlowa, ekonomika handlu, towaroznawstwo. Znajomość tych przedmiotów pozwoli uczniom rozwinąć zdolności niezbędne w pracy zawodowej. Ten typ szkoły zapoznaje z ogólnymi pojęciami z zakresu ewidencji księgowej przedsiębiorstwa handlowego, funkcjonowania kont bilansowych, dokumentacji księgowej i sprawozdawczości finansowej. Uczniowie uczą się języka angielskiego i niemieckiego, a ponadto w ostatniej klasie języka niemieckiego zawodowego. W ciągu czteroletniego kształcenia zdobywają wiedzę z dziedziny prawa, reklamy, kultury zawodu, marketingu, pracy biurowej. Uczniowie nabywają umiejętności pisania na maszynie elektronicznej i komputerze metodą dziesięciopalcową, bezwzrokową.

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
Kształci uczniów w systemie trzyletnim. W liceum ogólnokształcącym o profilu matematyczno-informatycznym przedmiotami wiodącymi są matematyka i technologia informacyjna. Uczniowie uczą się dwóch języków obcych: angielskiego i niemieckiego. W liceum o profilu turystyczno - językowym wiodącym przedmiotem wiodącymi przedmiotami są geografia i języki obce. Oprócz tego w wachlarzu przedmiotów znajdują się przedmioty: polski, matematyka, historia.

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA
Uczniowie przygotowywani są do wybranego zawodu. Zdobywają zarówno wiedzę teoretyczną jak i praktyczną. Większy nacisk położony jest na praktyczna naukę zawodu. Poza przedmiotami zawodowymi, uczniowie uczą się także przedmiotów ogólnokształcących, w tym języka polskiego, historii, matematyki oraz języka rosyjskiego, czy niemieckiego.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie