Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ekonomicznych

im. Wincentego Stysia w Świdnicy

ul. Ks. Agnieszki 2, 58-100 Świdnica
tel./fax (74) 852-26-41, tel. (74) 852-26-27
www:   https://ekonomik.com.pl
Zespół Szkół Ekonomicznych na Facebooku
e-mail:   ekonomik@adner.net
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 42225 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


SZKOŁA POLICEALNA DLA DOROSŁYCH

 

TECHNIKUM nr 5


V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- klasa sportowa – piłka siatkowa

KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE

O Nas
Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Nr 5 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Wincentego Stysia w Świdnicy znajduje się wśród najlepszych w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadpodstawowych Perspektywy 2022 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2022”.

Oferta Szkoły

Uczniowie mogą rozwijać swoje pasje i talenty, doskonalić umiejętności oraz poszerzać i uzupełniać wiedzę podczas zajęć pozalekcyjnych. W naszej ofercie są m.in. koła przedmiotowe, zainteresowań, zajęcia sportowe oraz ciekawe warsztaty i wykłady prowadzone przez pracowników szkół wyższych. Poza tym uczniowie mogą sprawdzać swoje umiejętności oraz wiedzę poprzez uczestnictwo w różnych konkursach, zawodach i olimpiadach. Szkoła jest organizatorem Wojewódzkiego Turnieju Przedsiębiorczości. Naukę uprzyjemniają liczne imprezy organizowane w szkole i poza nią. Są one gwarancją dobrej zabawy i przyjacielskich kontaktów uczniów i nauczycieli. Uczniowie mogą uczestniczyć także w wycieczkach krajowych i zagranicznych, a w ramach projektów mają szansę odbyć staże zagraniczne.

Otrzymaliśmy Certyfikat w Programie Wiarygodne Technikum, który jest wyróżnieniem przyznawany szkołom, które osiągają wysoki wskaźnik EWD – egzaminacyjny wskaźnik efektywności nauczania. Jest potwierdzeniem właściwych standardów funkcjonowania szkoły, reprezentowania właściwego poziomu edukacyjnego i wychowawczego oraz zapewniania bezpieczeństwa swoim uczniom.

Baza dydaktyczna

Szkoła dysponuje nowoczesną i wciąż modernizowaną bazą dydaktyczną, pozwalającą nie tylko na doskonalenie umiejętności ale także zapewniającą komfortową i efektywną naukę. Kształcenie uczniów odbywa się w dwóch budynkach: przy ul. Księżnej Agnieszki 2 oraz przy ul. Pionierów 10.

Budynek przy ul. Księżnej Agnieszki 2 posiada:
 • pracownie komputerowe z dostępem do Internetu
 • pracownie symulacyjne
 • pracownie przedmiotowe
 • bibliotekę i czytelnię oraz Multimedialne Centrum Informacji
 • gabinet pielęgniarski
 • herbaciarnię
Budynek przy ul. Pionierów 10 wyposażony jest w pracownie:
 • fotograficzną
 • graficzną
 • malarską i rysunkową
 • techniczną
 • komputerową
 • aerografu
 • oraz nowoczesną halę sportowa
Realizujemy:

 • Mikroprojekt „Poznajmy się. Edukacja, kultura i sport na pograniczu polsko – czeskim” - głównym celem jest wzajemne poznanie, poznanie regionu partnera, jego historii i kultury, oferty edukacyjnej, kulturalnej i turystycznej. Wzajemne poznanie pozwoli na integrację uczniów i nauczycieli partnerskich szkół oraz zdobycie wzajemnego zaufania. Ponadto realizacja projektu umożliwi wymianę doświadczeń i dobrych praktyk. Przez cały okres realizacji projektu uczniowie i nauczyciele będą uczyć się języka partnera.
 • Projekt zagranicznych praktyk zawodowych pt. „Europejskie praktyki zawodowe z plusem 3” - wyjazdy uczestników projektu odbyły się się w roku szkolnym 2018/2019 do Portugalii i na Maltę.
 • Projekt Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Ministerstwa Sportu i Turystyki „Siatkarskie Ośrodki Szkolne” (S.O.S.). Projekt realizowany jest w klasach 1-3 Liceum Ogólnokształcącego Nr V, a jego celem jest upowszechnianie sportu i pobudzanie do aktywności fizycznej, umożliwienie rozwoju sportowo uzdolnionej młodzieży oraz tworzenie stabilnego zaplecza dla kadry narodowej.


 • Zapraszamy!

  Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

  Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
  Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie