Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Specjalnych Nr 3

ul. 3 Maja 16, 41-500 Chorzów
tel. (32) 241-03-37
www:   http://www.zss3chorzow.edupage.org
e-mail:   zsschorzow@o2.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6598 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznieSZKOŁA PODSTAWOWA Nr 26

- dostosowanie treści programowych i wymogów do indywidualnych możliwości ucznia
- wysoki poziom nauczania
- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- szeroka oferta zajęć pozalekcyjnych
 

GIMNAZJUM Nr 14

- dobra atmosfera
- poczucie bezpieczeństwa
- pomoc psychologiczno-pedagogiczna
- właściwe przygotowanie do egzaminu
gimnazjalnego

- aktywne metody pracy

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

- ślusarz narzędziowy
- murarz
- elektryk
- piekarz
- cukiernik
- sprzedawca
- kucharz

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJACA DO PRACY W ZESPOLE

O Szkole
W Zespole Szkół Specjalnych Nr 3 mieści się szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła zawodowa, zespoły edukacyjno-terapeutyczne oraz klasy przysposabiające do zawodu dla młodzieży z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym. Organizowane są również zespołowe i indywidualne zajęcia rewalidacyjno-wyrównawcze oraz nauczanie indywidualne w domu ucznia skierowanego do takiej formy edukacji.

Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej mogą kształcić się w różnorodnych zawodach. Szkoła zapewnia praktyczną naukę zawodu oraz teoretyczne nauczanie przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych. W roku 2002 powstały przy szkole zawodowej klasy przysposabiające do zawodu. Początkowo były to 2 klasy. W roku 2006 Rada Miasta postanowiła stworzyć 3 letnia Szkołę Przysposabiająca do Pracy. Działamy od 1 września 2006.

Kształcenie przysposabiające do pracy trwa trzy lata i w zależności od specyficznych potrzeb i możliwości ucznia, cykl nauki może być wydłużony do 24 roku życia. Celem nadrzędnym jest przygotowanie naszych uczniów do dojrzałego życia w społeczeństwie, wspomaganie autonomii ucznia, utrwalanie dotychczasowych i nabywanie nowych umiejętności dotyczących funkcjonowania osobistego i społecznego oraz przygotowania do podjęcia aktywności zawodowej lub "parazawodowej" w warunkach pracy chronionej, warsztatach terapii zajęciowej, we własnym gospodarstwie domowym lub zatrudnienia wspomaganego na otwartym rynku pracy.

Nasza szkoła proponuje dzieciom i młodzieży oraz ich rodzicom nie tylko edukację, ale również wsparcie i pomoc psychologa i pedagoga szkolnego, logopedy, nauczycieli z wysokimi kwalifikacjami oraz higienistki szkolnej. Uczniowie mogą korzystać z bogatego zaplecza sportowego: boiska szkolnego o nawierzchni tartanowej, sali gimnastycznej i rehabilitacyjnej wyposażonej w nowoczesny i specjalistyczny sprzęt.

Szkoła dysponuje również pracownią techniczną, pracownią ślusarstwa oraz bogato wyposażoną pracownią gospodarstwa domowego. Posiadamy również salę komputerową z nowoczesnym sprzętem oraz dostępem do Internetu.

Oferujemy dzieciom udział w zajęciach specjalistycznych stymulujących rozwój uczniów o specyficznych potrzebach edukacyjnych. Są to zajęcia: dydaktyczno- wyrównawcze, korekcji wad wymowy, korekcji wad postawy, socjoterapii i psychoterapii oraz zajęciach z realizacją programów profilaktycznych.

Uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i miło spędzać czas wolny. Szkoła posiada bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych. Dzieci uczestniczą w zajęciach koła sprawnych rąk, koła muzycznego, zajęciach komputerowych, sportowych, koła tanecznego oraz koła teatralnego.
W szkole działają również organizacje uczniowskie: Liga Ochrony Przyrody, PCK, Samorząd Uczniowski. Dzieci mogą należeć do drużyny harcerskiej "Wiercipięty".

Rodzice aktywni zawodowo mają możliwość powierzenia swoich pociech świetlicy szkolnej, gdzie mogą atrakcyjnie spędzić czas. Świetlica zapewnia również uczniom smaczne posiłki.

Serdecznie Zapraszamy!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie