Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

ul. Sądecka 187, 32-860 Czchów
tel./fax (14) 684-32-30
www:   http://www.zsczchow.pl
e-mail:   zespolszkol187@op.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 24247 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznieLICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

- 2 lata po ZSZ, 3 lata po gimnazjum
- oddział z przedmiotami rozszerzonymi:
  geografia, język obcy
  (język angielski lub język niemiecki)


SZKOŁA POLICEALNA

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
przedmioty rozszerzone:

- język angielski, biologia , chemia
- język angielski, biologia, geografia

TECHNIKUM

- technik ekonomista
  przedmioty rozszerzone:
  j. angielski, geografia

- technik żywienia
  i usług gastronomicznych

  przedmioty rozszerzone:
  j. angielski, biologia


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

Nasza placówka

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie jest szkołą ponadgimnazjalną, zapewniającą swoim uczniom wszechstronny rozwój intelektualny, duchowy i fizyczny.

Jest to szkoła bezpieczna i przyjazna dla ucznia, a zarazem ciekawa, wymagająca i sprawiedliwa. Kształci i wychowuje człowieka mądrego, twórczego, uczciwego, tolerancyjnego, otwartego na świat, kierującego się właściwą hierarchią wartości.

Przygotowuje specjalistów posiadających umiejętności kreatywnego odnajdywania się na rynku pracy oraz stwarza dobre warunki dalszego kształcenia. Stanowi atrakcyjne miejsce, gdzie uczniowie znajdują warunki pełnej samorealizacji i chętnie w niej przebywają.

Nasza placówka posiada dobrą organizację pracy – nauka na jedną zmianę. Bardzo dobra baza lokalowa i dydaktyczna pozytywnie wpływa na jakość kształcenia. Uczniom naszej szkoły proponujemy bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych rozwijających ich uzdolnienia, pasje i talenty. W szkole działają organizacje takie jak: Klub HDK, Szkolne Koło PCK, wolontariat.

Uczniowie biorą udział w konkursach organizowanych na szczeblu powiatowym, rejonowym i wojewódzkim. Zajęcia sportowe odbywają się na pełnowymiarowej hali sportowej - dużym zainteresowaniem cieszy się piłka halowa (I miejsce drużyny w Licealiadzie 2013), koszykówka i gimnastyka. Koło turystyczno–krajoznawcze proponuje uczniom wycieczki rowerowe i autokarowe.Praktyki

Uczniowie Technikum kształcący się w zawodzie technik ekonomista odbywają w klasie II 2 tygodniową praktykę oraz w klasie III 4 tygodniową na stanowiskach biurowych w firmach, urzędach administracji publicznej, bankach, zakładach produkcyjnych, usługowych i handlowych. Dzięki współpracy zagranicznej uczniowie technikum ekonomicznego odbywają również praktyki w Anglii.

Uczniowie Technikum kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych odbywają w klasie III 4 tygodniową praktykę w zakładach gastronomicznych różnego typu np. restauracjach, barach, bistrach, kawiarniach, stołówkach, hotelach, firmach cateringowych. Dzięki realizowanym projektom, uczniowie technikum odbywają praktyki w Niemczech.

W ZSZ w zawodzie kucharz i sprzedawca zajęcia teoretyczne i zajęcia praktyczne odbywają się w szkole. W klasie wielozawodowej dla młodocianych pracowników zajęcia teoretyczne zawodowe realizowane są w systemie kursowym, a zajęcia praktyczne u pracodawcy.Szkoła Policealna

Kończąc edukację w szkole policealnej w zawodzie asystent osoby niepełnosprawnej i opiekunka środowiskowa można podjąć pracę w: warsztatach terapii zajęciowej, domach pomocy społecznej, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, ośrodkach adaptacyjnych, instytucjach organizujących pomoc osobom niepełnosprawnym.

Jest to dodatkowy atut dla osób wyjeżdżających do krajów UE, które zatrudnione są przy opiece nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi.

Projekty w szkole

W szkole realizowane są programy współfinansowane ze środków Unii Europejskiej:
 • Leonardo da Vinci
 • Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce - projekt umożliwia naszym uczniom zdobycie dodatkowych kwalifikacji zawodowych

W naszej szkole od kilku lat działa Stowarzyszenie Dobroczynne Iskierka Nadziei, we współpracy z którym realizowane są projekty o charakterze profilaktycznym i prozdrowotnym.

Dzięki współpracy szkoły ze Stowarzyszeniem Dobroczynnym Iskierka Nadziei, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego mogą uczestniczyć w projekcie "Doświadczenie zawodowe kluczem do kariery". W ramach projektu licealiści odbywają płatne staże zawodowe w firmach. Poznając środowisko pracy w wybranej branży, zdobywają wiedzę, umiejętności i doświadczenie zawodowe. Ich praca jest wynagradzana w formie stypendium stażowego.

Biblioteka Zespołu Szkół w Czchowie

Biblioteka jest między przedmiotową pracownią i szkolnym centrum informacji. W bibliotece mieści się Multimedialne Centrum Informacji, które jest czynne w godzinach pracy biblioteki. W ICIM można korzystać m.in. z: zasobów edukacyjnych internetu, portali i serwisów oświatowych,baz danych i katalogów on line bibliotek, bezpłatnych czasopism elektronicznych, zasobów bibliotek cyfrowych, przygotowywać prezentacje multimedialne i inne pomoce dydaktyczne.
  Zbiory biblioteczne:
 • literatura piękna polską i obca - nie tylko lektury
 • opracowania lektur
 • monografie postaci literackich, historycznych i innych
 • książki popularnonaukowe zakresu: historii, geografii, nauk przyrodniczych, literatury polskiej i powszechnej, nauk społecznych, filozofii, religioznawstwa, psychologii i pedagogiki
 • podręczniki oraz testy maturalne
 • słowniki, leksykony i encyklopedie
 • albumy
 • filmy edukacyjne i ekranizacje lektur szkolnych

Zajęcia dodatkowe

Uczniom naszej szkoły proponujemy bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych rozwijających ich uzdolnienia, pasje i talenty. Uczniowie biorą udział w konkursach organizowanych na szczeblu powiatowym, rejonowym i wojewódzkim.

Uczniowie uzdolnieni muzycznie mogą dołączyć do zespołu muzycznego ,,Stodoła” lub wykazać się w zespole tanecznym. Aktorskie pasje można rozwijać przyłączając się do koła teatralnego. Uczniowie Technikum Żywienia mają możliwość uczestniczyć w okolicznych imprezach kulinarnych i gotować pod okiem mistrzów znanych z TV ,np. z Robertem Makłowiczem.

GALERIA

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie