Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Specjalnych Nr 2

ul. Wita Stwosza 23, 80-312 Gdańsk
tel./fax (58) 552-09-94
www:   http://www.zssp2.eu
e-mail:   zssp2@wp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 8707 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA SPECJALNA Nr 20


SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

- pomocnik w gospodarstwie domowym
- pomocnik w pracach biurowych
- pamiątkarstwo i galanteria introligatorska

Szkoła posiada:
 • salę gimnastyczną
 • salę do zajęć rehabilitacyjno - korekcyjnych
 • sale dostosowane do nauczania uczniów w Specjalnej Szkole Przysposabiającej do Pracy (pracownie wyposażono w sprzęty, narzędzia i pomoce dydaktyczne)
 • warsztaty szkolne (pracownie introligatorskie, krawieckie i gastronomiczne)

Praktyki realizowane są w zakładach pracy. Warsztaty szkolne stanowią alternatywę do praktyk realizowanych przez uczniów w otwartych zakładach pracy. Młodzież przystępuje po ukończeniu szkoły do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe, które zdaje przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną. Z roku na rok rośnie procent egzaminów zdanych pozytywnie, co świadczy o wysokim poziomie nauczania w ZSS Nr 2.

W ZSS nr 2 zatrudniona jest wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która dba nie tylko o rozwój intelektualny, ale i emocjonalny dzieci specjalnej troski. Czują się w szkole bezpiecznie, otwierają się, czyniąc coraz większe postępy.

Szkoła oferuje:
 • możliwość zakwaterowania w internacie
 • praktyki w zakładach pracy
 • specjalistyczną pomoc psychologiczno-pedagogiczną
 • zajęcia rewalidacyjne
 • terapię logopedyczną
 • socjoterapię
 • zajęcia w nowoczesnej pracowni komputerowej
 • turnusy rehabilitacyjne
 • udział w realizacji projektów międzynarodowych
 • zielone szkoły
 • bezpłatne dożywianie w ramach drugiego śniadania
 • stypendia
 • troskliwą opiekę, serdeczną atmosferę, bezpieczny pobyt ucznia na terenie szkoły

Każdy uczeń otaczany jest szczególną troską. Indywidualne podejście do każdego ucznia i bogata oferta edukacyjna umożliwia osiąganie sukcesów i zapewnia wszechstronny rozwój.

Zespół Szkół Specjalnych nr 2 należy do Sieci Szkół Promujących Zdrowie, realizuje program „Szkoła bez Przemocy", prowadzi dodatkowe zajęcia profilaktyczne promowane przez Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień od Alkoholu. Młodzież zajmuje wysokie lokaty na licznych konkursach, w tym wojewódzkich, międzywojewódzkich i ogólnopolskich, prezentuje swoje prace na wystawach, uświetnia występami Międzynarodowe Targi Gdańskie i kolejne edycje Bałtyckiego Festiwalu Nauki.

Turnusy rehabilitacyjne
Tradycją naszej szkoły są wspólne wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne. Pierwszy turnus odbył się w 1993 roku w Sarbinowie Morskim. Wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne wpisały się już w tradycję naszej szkoły. Młodzież nie tylko korzysta z zabiegów i poznaje okolicę. Jest to dla wielu uczniów ciężka praca i wielka próba charakteru. Wielu z nich po raz pierwszy opuściło dom rodzinny i wyjechało bez rodziców. Uczą się z dala od bliskich pokonywać codzienne życiowe trudności, ćwiczą samoobsługę, zdobywają umiejętność samodzielnego korzystania z zabiegów, nawiązują znajomości i przyjaźnie, a przede wszystkim uczą się wiary we własne siły.

Introligator
Zajęcia z nauki zawodu odbywają się w pracowniach warsztatowych na terenie szkoły. Uczniowie w ramach praktyki wykonują usługi introligatorskie takie jak: oprawy czasopism i książek, oprawy prac dyplomowych, pudełka ozdobne, kroniki, albumy, itp. Nauka kończy się egzaminem zewnętrznym i uzyskaniem dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Pracownik Pomocniczy Obsługi Hotelowej
Zajęcia odbywają się w hotelu pod opieką nauczyciela. Uczniowie podczas zajęć praktycznych doskonalą umiejętności związane z pracami w obiektach hotelarskich i w gastronomii hotelowej. Nauka kończy się egzaminem zewnętrznym i uzyskaniem dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Krawiec
Zajęcia z nauki zawodu odbywają się się w pracowniach warsztatowych na terenie szkoły. Uczniowie w ramach praktycznej nauki zawodu szyją wyroby dla siebie i na sprzedaż. Nauka kończy się egzaminem zewnętrznym i uzyskaniem dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Kucharz Małej Gastronomii
Praktyczna nauka zawodu odbywa się na terenie szkoły i w zakładach pracy. Nauka kończy się egzaminem zewnętrznym i uzyskaniem dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie