Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Administracyjno - Ekonomicznych

ul. Orłowska 57, 81-542 Gdynia
tel. (58) 624-82-86
www:   http://www.zsae.gdynia.pl
e-mail:   zsaegdynia@poczta.onet.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 11916 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

TECHNIKUM (4 lata)


SZKOŁA POLICEALNA NR 4


SZKOŁA POLICEALNA NR 5
dla dorosłych (zaoczna)

Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych z powodzeniem łączy ponad 80 letnią tradycję z nowoczesnymi kierunkami nauczania. Nasza Szkoła co roku przyciąga w swoje progi rzesze nowych uczniów, którzy otrzymując gruntowne wykształcenie bez obaw będą mogli wejść w dorosłe życie.

ZSAE jest szkołą ponadgimnazjalną przygotowującą młodych ludzi do zawodu technika ekonomisty, technika handlowca oraz technika obsługi turystycznej. Jej misją jest stworzenie absolwenta wszechstronnie przygotowanego do prowadzenia własnej działalności gospodarczej lub pracy w komórkach funkcjonalnych przedsiębiorstw.

Wizją rozwoju szkoły jest ukształtowanie dojrzałego absolwenta o właściwej postawie moralno - społecznej, o właściwie zbudowanej tożsamości indywidualnej, narodowej i ponadnarodowej.

Jest szkołą kształtującą wszechstronnie osobowość młodego człowieka, otwartego na otaczającą go rzeczywistość, aktywnego w środowisku lokalnym, kreatywnego i odpowiedzialnego za siebie i innych. Mobilizuje do projektowania i osiągania realnych celów osobistych, podejmowania odpowiedzialnych decyzji zawodowych.

Wpaja w uczniów poczucie estetyki, w trosce o właściwy wizerunek w miejscu pracy i miejsca pracy. Zachęca do nowatorskich postaw wobec wykonywanych zadań oraz do ciągłego podnoszenia kwalifikacji i uzupełniania wiedzy, identyfikowanie swoich talentów, przystosowanie ich do życia w społeczeństwie.

Szkoła w swojej roli wychowawczej wspierając w tym zakresie obowiązki rodzica, zapewnia uczniom właściwe warunki do wszechstronnego rozwoju osobowego (w wymiarze intelektualnym, psychicznym, społecznym, zdrowotnym, estetycznym, moralnym), rozwoju w sobie dociekliwości poznawczych, ukierunkowanych na poszukiwanie wartości moralnych, dokonywania wyborów i hierarchizacji wartości - możliwości ciągłego doskonalenia się w rozwoju indywidualnym i socjalizacji czyli uspołecznieniu.

Poprzez udział w współtworzeniu projektów unijnych, w ramach programu "Młodzież w działaniu" oraz "Comenius", uczniowie mają możliwość uczenia się nie tylko języków obcych ale też wzbogacenia swojej osobowości, nawiązania i rozwijania współpracy intelektualnej, ekonomicznej i kulturalnej w zintegrowanej Europie nie zapominając o pielęgnowaniu tradycji patriotycznej i lokalnej z zachowaniem krytycyzmu do norm i zachowań aspołecznych. Uczniowie rozpoznają swoje predyspozycje, talenty, fascynacje korzystając z opieki nauczyciela doradcy. Doradztwo staje się kluczowym czynnikiem w przebiegu rozwoju ucznia.

Doceniając rosnącą rolę technologii informatycznej we współczesnym świecie, zarówno z perspektywy potrzeb pojedynczego człowieka, jak i wymagań społecznych, szkoła poprzez stworzenie wielu pracowni komputerowych, pracowni symulacyjnych daje uczniom możliwość nie tylko uczenia się, myślenia, poszukiwania, ale też doskonalenia się w sposób ciągły, usprawnia ich organizację pracy (ułatwia posługiwanie się wieloma technikami i narzędziami pracy). Rozwija też umiejętności uczniów w zakresie komunikowania się (dostarcza środków do indywidualnych i grupowych prezentacji, sprzyja kontaktom międzyludzkim bez barier i uprzedzeń), współpracy (ułatwia pracę w grupie w skali lokalnej i globalnej).

Szkoła jest bardzo dobrze usytuowana. Bliskość przystanku kolejki podmiejskiej oraz przystanku autobusowego i trolejbusowego zapewnia łatwy dojazd. Można tu dojechać niemalże z każdego miejsca w Gdyni, a dzięki SKM także z Gdańska, Sopotu, Rumi, Redy czy Wejherowa.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie