Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. Stanisława Staszica

ul. Wolińska 7a, 72-400 Kamień Pomorski
tel. (091) 38-20-472
www:   http://zspkamien.edupage.orge-mail:   zspkampom@o2.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 9488 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA (2 lata)

- kucharz małej gastronomii
- wielozawodowa

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (3 lata)

- nachylenie biologiczno - turystyczne
 

TECHNIKUM (4 lata)

- technik żywienia i gospodarstwa domowego
- technik hotelarstwa
- technik kucharz
- technik uslug gastronomicznych

LICEUM PROFILOWANE (3 lata)

- profil zarządzanie informacją

TECHNIKUM DLA DOROSŁYCH (3 lata)
na podbudowie ZSZ


STUDIUM POLICEALNE DLA DOROSŁYCH (2 lata)

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kamieniu Pomorskim to największa szkoła średnia w powiecie kamieńskim. Uczęszcza do niej kilkuset uczniów i zatrudnionych jest około kilkudziesięciu nauczycieli. Placówka chlubi się kilkudziesięcioletnią tradycją. W okresie tym wykształciliśmy kilka tysięcy absolwentów w różnych zawodach. Posiadamy duże doświadczenie w zakresie prowadzenia kształcenia zawodowego. Większość naszych uczniów, oprócz kwalifikacji zawodowych, zdobywa średnie wykształcenie. Wielu z nich kontynuuje naukę na wyższych uczelniach.

Szkoła to kompleks składający się z budynku głównego wraz z przyległym warsztatem i salą gimnastyczną. Nieopodal znajduje się internat z miejsami noclegowymi oraz boiska sportowe. Warsztaty szkolne prowadzą własny bufet i restaurację. Młodzież kształci się w salach przedmiotów teoretycznych, pracowniach technologicznych, pracowniach warsztatowych. Szkoła dysponuje nowoczesną pracownią komputerową z dostępem do Internetu. Lekcje wychowania fizycznego prowadzone są we własnej sali gimnastycznej , a także na boiskach szkolnych i położonym nieopodal stadionie miejskim. Szkoła posiada własną bibliotekę i czytelnię, w której można przygotować się do zajęć.

W naszej pracy wychowawczej zwracamy szczególną uwagę na kształtowanie właściwych postaw życiowych. Dbamy też o zdrowie i bezpieczeństwo naszych uczniów. W szkole istnieje całodobowy system monitorowania obiektów. Młodzież objęta jest opieką medyczną. Posiadamy gabinety: stomatologiczny oraz pielęgniarki szkolnej.

Od trzech lat współpracujemy z niemiecką szkołą średnią BSV w Velgast. W ramach tej współpracy uczniowie osiągający najlepsze wyniki w nauce języków obcych, w nagrodę mogą wyjechać na krótki wypoczynek do Niemiec.

Nasza oferta edukacyjna nie ogranicza się jedynie do zajęć lekcyjnych. W szkole organizowane są liczne imprezy sportowe, koncerty, występy aktorów, dyskoteki, wyjazdy do kin i teatrów. Wychowawcy organizują też wycieczki turystyczno - krajoznawcze.

CHARAKTERYSTYKA KIERUNKÓW

Technikum o 4-letnim cyklu kształcenia
- kucharz
W trakcie nauki uczniowie poznają pracę z zakresu produkcji gastronomicznej. Wykonują wyroby kulinarne, poznają sprzęt i wyposażenie nowoczesnych zakładów gastronomicznych. Doświadczenie zawodowe zdobywają w zakładach gastronomicznych w trakcie praktyk zawodowych.
- technik usług gastronomicznych
Szkoła przygotowuje do kompleksowej obsługi przyjęć i imprez świadczonych w zakładach gastronomicznych. Uczniowie poznają zasady stosowania instrumentów marketingu, projektowania i aranżowania wystroju sal konsumpcyjnych oraz kalkulacji kosztów usług.
-technik żywienia i gosp. domowego
Szkoła przygotowuje do podjęcia pracy w zakładach żywienia zbiorowego jak również samodzielnego prowadzenia różnorodnych usług gastronomicznych. Przygotowanie zawodowe obejmuje kształcenie teoretyczne oraz praktyczne, prowadzone w pracowniach technologicznych oraz w warsztatach szkolnych.
- technik hotelarz
Kształcenie odbywa się w systemie modułowym, w ramach, którego realizowane są zagadnienia z zakresu działalności usługowej, podstaw turystyki, usług turystycznych, produktów turystycznych, a także walorów i atrakcji turystycznych. Kładziemy duży nacisk na znajomość języka obcego zawodowego.

Liceum ogólnokształcące o 3-letnim cyklu kształcenia o nachyleniu biologiczno - turystycznym
W roku szkolnym 2007/08 uruchomiliśmy kształcenie w liceum ogólnokształcącym dla absolwentów gimnazjum. Wcześniej szkoła przez wiele lat prowadziła liceum ogólnokształcące dla dorosłych. Nasze doświadczenie chcemy wykorzystać w kształceniu młodzieży.

Liceum profilowane o 3-letnim cyklu kształcenia
- zarządzanie informacją
Główny nacisk w tym profilu kładzie się na kształtowanie umiejętności analizowania, segregowania i zarządzania informacją. Profil uwzględnia konieczność stosowania technologii informatycznej, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania Internetu.

Zasadnicza Szkoła Zawodowa o 2-letnim cyklu kształcenia
- kucharz małej gastronomii
Ze względu na szerokie zapotrzebowanie na usługi gastronomiczne w naszym regionie, proponujemy zdobycie w ciągu dwóch lat, zawodu dającego duże szanse na zatrudnienie. Kształcenie prowadzone będzie w oparciu o pracownie oraz warsztaty szkolne.
- klasa wielozawodowa
Oferta ta skierowana jest dla osób, które już teraz chcą podjąć pracę w interesującym ich zawodzie, a równocześnie odbywać kształcenie teoretyczne w naszej szkole. Oferujemy kształcenie w zawodach: piekarz, cukiernik, fryzjer, stolarz, monter izolacji budowlanej, mechanik pojazdów samochodowych, cieśla, ślusarz.

Technikum dla dorosłych o 3 - letnim cyklu na podbudowie ZSZ
- technik technologii żywności
Z oferty tej mogą skorzystać uczniowie szkół zasadniczych (kierunki gastrnomiczne), którzy chcą kontynuować naukę w tym interesującym zawodzie, a równocześnie uzyskać średnie wykształcenie.

Studium policealne dla dorosłych o 2 - letnim cyklu kształcenia
- technik obsługi turystycznej
Z oferty tej mogą skorzystać uczniowie kończący szkołę średnią. Absolwent szkoły policealnej, kształcącej w zawodzie. Technik obsługi turystycznej może być zatrudniony w przedsiębiorstwach zajmujących się organizacją obsługi turystyki: w agencjach turystycznych, ośrodkach informacji turystycznej, organach administracji samorządowej, zajmujących się organizacją i promocją turystyki, ośrodkach turystki, jako animator czasu wolnego, a także w działach socjalnych zakładów pracy.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie